Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzek így 18 évesként?

Csak én érzek így 18 évesként?

Figyelt kérdés
Mindenki magázik (a korombeliek vagy pár éves különbségűek kivételével persze), és szinte mindig megkérem őket, hogy tegezzenek. Egyszerűen bosszant... Milyen az már, hogy egy "taknyos" 18 évest lemagáznak? Én ezt nagyon nem szeretem. Más hogy van vele?

2018. ápr. 8. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Ez a felnőtt lét. Mivel taknyosnak jellemezted magad ugy tűnik annak is érzed magad, ezért zavar.

Alapból a magyar nyelvben ez a tisztelet jele, szokás stb.

Persze ha ennyire nincs önbecsülésed hogy ki vagy te hogy téged ember számba vegyenek, ezen neked kell dolgoznod... :/

2018. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Lelkileg 18?
2018. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon zavar a magázás, 34 éves vagyok. Nem vagyok még kriptaszökevény, hogy magázzanak.
2018. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha idegenek magáznak és nem tudják a korod, akkor szerintem idősebbnek tűnsz mint amennyi vagy.
2018. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
51%
18 évesként én is magázom akár a 25 évest is, ha olyan helyzetben vagyok. Mint ahogy a 80+-os néni engem is lemagáz, ha udvarias akar lenni. Persze ha azért szid mert mondjuk telefonozok és nem a fejemből bámulok ki :/.
2018. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg mindenki tegez, mert épphogy 20nak néz :D


Amúgy a magázás a tisztelet jele is. Vagy tényleg sokkal idősebbnek látszol.

33n

2018. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Kriptaszökevény? Ne könyörgöm ne ilyen stilusba...
2018. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Remélem nem baj ha 19 évesként válaszolok. Én úgy voltam vele, hogy anya még kisgyerekként megtanított az alapvető illemszabályokra, de szívesen segítek neked átvenni őket.

1) Ha nálad idősebb magáz téged, KÖNYÖRGÖM ne ajánld fel neki a tegeződést. A tegeződést az idősebb ajánlja a fiatalnak.

2) Tudatosítsd magadban, hogy sajna nagykorú vagy, szavazati joggal meg minden izével együtt. A felnőtt emberek magázzák egymást, kivéve ha barátok. Azért magáznak, mert látszik rajtad a korod, nem tűnsz fiatalabbnak. Vagy olyan helyen vagy, ahol egyszerűen nem tegeződünk (pl. jobb helyeken irodák, bankok, stb...)

3)Elsősorban a "nemkriptaszökevénynek": ha neked jó hogy gyakorlatilag 30valahány évesen is visszahelyezteted gyerekstátuszba, akkor ok. Én 19 évesen megsértődök, ha okmányirodában/bankban/bárhol letegeznek ha magázva köszöntem. Bunkóság, fiatal nő vagyok, nem kisgyerek.

2018. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hivatalos helyeken magázódunk, kortól függetlenül, ez teljesen rendben van. Ugyanakkor ezen kívül, hétköznapi szituációkban már én sem szeretem, ha magáznak. Szerintem tegeződve is meg lehet adni egymásnak a tiszteletet. A többség szerencsére tegezni szokott és én is tegeződöm. Nálam kb. 30 év a határ, ami felett már magázom az embereket, de csomószor szólnak, hogy nyugodtan tegeződjünk. Ha pedig engem tegeznek le, akkor én is tegezem őket. Fiatalabbakkal nekem már furcsább...egyetemen is kb. mindenki tegez mindenkit, a tesóm is 30-as és csomó ismerősöm van abból a korosztályból is, akiket tegezek, szóval erre van ráállva az agyam...de a múltkor pl. letegeztem egy 18 éves lányt, aki kikérte magának, hogy én ne tegezzem le, mert ő már felnőtt...Hát mondom, akkor bocs. 19/L
2018. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!