Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megbocsátanál egy olyan...

Megbocsátanál egy olyan embernek, akivel egykor imádtátok egymást, de aztán nagyon durván szitkozódott, de megbánta?

Figyelt kérdés

Illetve nem is a megbocsátás a kérdés, hanem az, hogy akarnád-e még, hogy bármilyen köze is legyen hozzád?

Ilyenekre gondolok, hogy "takarodj a k...anyádba!", "undorító vagy, hányok tőled!", "szánalmas, nyomorék ember vagy!", "b...ódj meg!"

Van erre bocsánat? Illetve mentség, elképzelhető hogy valaki olyat mond, tesz, ami a másikat feljogosítja ilyen beszédre?

Ha utána "bizonyította", hogy ő nem ilyen ember, tudnátok meg nem történtének tekinteni?


2018. ápr. 11. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznék utána már ezzel az egyénnel.
2018. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát ezek nagyon csúnya szavak. akkor lenne mondjuk érthető, ha a másik pl. minimum megcsalta volna, és mikor ez kitudódott, akkor az érzelmi sokk miatt így reagált volna.

De ha csak valami kis dolog miatt reagált így, akkor szerintem nem szeret téged ez az ember. Aki így beszél a másikkal, az nem szereti a másikat.

2018. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Én látszólag megbocsátanék neki. Aztán teljes mértékben leépíteném minden önbizalmát.
2018. ápr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szóval úgy alakult, hogy mégis szükséged van rá, hogy segítsen neked elérni valamit?
2018. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megcsalásról szó sincs, sokkal kisebb súlyú dolog, hosszú lenne elmondani.

#4 nem értem a kérdést, semmi ilyesmiről nincs szó. Nem mondanám, hogy szükségem van rá, de még mindig szeretem, csak az eszem viaskodik ellene.

2018. ápr. 11. 22:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem ködösítenél, hanem kimondanád, hogy te melyik fél vagy a történetben?
2018. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 ne haragudj, de ez lényegtelen, és a szituáció is az, lehetne a kérdés akár elméleti is. Más tudott rá válaszolni így is. A kérdés megválaszolásához elég a leírásom is, személyes véleményekre vagyok kíváncsi, nem a helyzet elemzésére.
2018. ápr. 11. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem exem illetett hasonló "kedves" jelzőkkel. Kiegészítve egy kis "mindig is egy rohadt qrva vagy és az is maradsz"-al.

Pedig megbocsátottam neki, hogy tönkretette az életem. Ahogy ezt kimondta abban a pillanatban fogtam magam, felálltam és otthagytam a francba. Azóta nem láttam többet és nem is beszéltem vele.

Remélem soha nem is kell!

2018. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Velem egyszer beszélhet így valaki.


Ha az anyámat szidja, akkor eltöröm az orrát, és onnantól kezdve nekem ne puncsoljon.

2018. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megbocsátottam, ő megfogadta, hogy ilyen soha többé nem lesz. A magam részéről mindent megtettem, hogy ne is adjak okot arra, hogy valaha így beszéljen velem (nem csak az ő hibája volt először, de így sem volt jogos így beszélnie velem). Aztán 6-8 hónap múlva, pár kisebb (egyébként simán megbeszélhető, megoldható) félreértés miatt ugyanott voltunk, csak tett rá még egy lapáttal. Abban a pillanatban töröltem a számát, letiltottam mindenhonnan, kitöröltem az életemből. Utólag nem bánom, hogy megbocsátottam neki, mert sokat fejlődtem a kapcsolatunk közben, de soha többé nem állnék vele szóba. Nem haragszom rá, de semmi dolgunk egymással ezek után. Rajtad áll, hogy megbocsátasz-e neki, de ne érjen meglepetésként, ha ti is ugyanott köttök ki, ahol először abbahagytátok. Sajnos nem igazán változik az ember, főleg felnőtt korban, hiába szeretne.
2018. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!