Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Takarítás mániámmal megfojtom...

Takarítás mániámmal megfojtom a családomat. De mit tehetnék?

Figyelt kérdés

17 éves pakolás és rendmániás lány vagyok. Valahogy az elmúlt egy évben alakult ki nálam mindez,mikor elvesztettem a legjobb barátaimat.amint hazaérek az iskolából,nem bírom elviselni a mosatlant vagy a lejárt (tiszta) mosogatógépet, és muszáj kipakolnom,majd ismét be. Este gyakran elővesznek a szüleim takarókat a tv-zéshez,reggel az az első,hogy pontosan összehajtom őket,megigazitom a foteleket,hogy szimmetrikusan álljanak.

A szobámban és mások házában abszolúte nem csinálok ilyesmit,nem is akarok takarítani.

Anyukamnak az agyára megyek,hogy pszichés problémám van.

De közben meg imádok takarítani, nélkülem nem lenne rend.


2018. ápr. 12. 21:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt kihagytam a "diaknozisomból",hogy:Nem az a baj, hogy senki nem pakolna el,hanem,hogy úgy érzem, muszáj abban a pillanatban elpakolnom.

A szobámban is megvan egy amolyan rituálé. Ha valami nincs a helyén, megőrülök, állandóan porszivózom.

Sajnos emiatt már adódott velem egy kisebb probléma. A szobámhoz tartozó wc ülőket nagyon erős takarítószerrel mostam le,ami miatt fertőzésem lett.

2018. ápr. 13. 06:14
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Így már teljesen biztos, hogy OCD. Nem akarlak rémisztgetni, de megvan az esélye annak, hogy egyre jobban beleivódik a napjaidba, és tényleg semmit nem tudsz úgy csinálni hogy ne kapcsolódna hozzá egy-egy gondolat.
2018. ápr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
19%
*diagnózis
2018. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
KöszönLYük tanárnéni. :)
2018. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Én kérek elnézést, amiért tudok helyesen írni. :D
2018. ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem ment át ugye a lényeg. Érdekes mód teljesen érthető mit akart kifejezni, és szerintem nem a ynelvtandolgozatát írja, szóval innentől kezdve meg minek kukacoskodni.
2018. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hátrány, ha valaki takarítás közben megtanul helyesen is írni. Nem hiszem, hogy megsértődött a kérdező.
2018. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Jó, totál mindegy, nem ment át nem is fog. Feltett egy kérdés, kommentet írt, elírt egy szót, de ettől független mindenki megértette, hogy mit akart kifejezni. Ennyi volt számomra a lényeg, hogy itt ebben a helyzetben szerintem másodrangú az hogy valaki épp nem ír tökéletesen. Én is gépelek, nem mindig jön össze minden szó, de ez van.
2018. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Elírás volt,de nem bántott meg!:DD

Köszönöm mindenkinek. Felkerestem ma az iskolapszichológust!:)

2018. ápr. 13. 23:16
 20/20 anonim ***** válasza:
:) Ez már egy jó lépés, remélem segít, én nem próbálkoztam meg vele, mármint dokival, de a végére nagyon ott voltam, hogy kész.
2018. ápr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!