Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak az életemen?

Hogyan változtassak az életemen?

Figyelt kérdés
25 vagyok. Gyári munkát végzek. Nem voltam rossz tanuló, de máshogy hozta az élet. Talán lustább voltam néha a kelleténél. Tele vagyok tervekkel, de csak egy helyben toporgok. Jelentkeztem egyetemre, de felek, hogy nem menne, meg ha valahogy meg is oldanám a pénzügyi oldalát. Ki akarok törni, a gyari munka, allandó fáradtság, levertség háromszögéből. Emberekhez sincs igy kedvem, a legjobb barátaim messze laknak. Itt nincs senkim. Félek hogy benneragadok ebben a helyzetben és a sok tervből csak a mostani életem marad. Olvasok sokat, önfejlesztő könyveket, probálkozok, de nem haladok. Nem türelmetlen vagyok, de úgy erzem nem leszek jobb és ez jár nekem. Ilyenkor persze, nem is csinálom meg a teendőket, kihagyom az edzést, zabálok, nem érdekel semmi. Aztán este nem tudok aludni, annyira rossz érzésim vannak. Van más is aki ilyen? Tudná, hogy mi lenne jó, de nem teszi és ott ragad? Mi lehet a megoldás? Az orvos antidepresszánst akart adni. "döntsem el én meg tudom e oldani anélkül az életem vagy sem" én nem kértem a gyógyszert. De a megoldást még mindig keresem...

2018. ápr. 22. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted, hogy a gyógyszeres lehetőséggel nem éltél, az nem megoldás semmire, sőt csak leszedálna és még a józan gondolkodástól is megfosztana. Nem egyszerű a helyzeted, de talán apró lépésekkel igenis tudsz előre haladni. Az edzést (sportot) semmiképp ne hagyd ki vagy elveszni, mert az jó hormonokat szabadít fel, és segít kicsit elvonatkoztatni, vagyis távolabb kerülni a problémádtól, szóval még akkor is menj, ha nagyon nincsen kedved hozzá. Ha meg tudod oldani az egyetemet anyagilag, akkor mindenképpen menjél, próbáld meg, ha lesznek sikerélményeid az hajtani fog meginkább, nem utolsósorban új barátokra is lelhetsz. Ne légy kishitű, ne az akadályokat és a kudarcot lásd benne, hanem a lehetőséget, hisz magadnak tanulsz. Ha az egyetemet nem is tudod finanszírozni, akkor nézz valami tanfolyamot, bármit, ami érdekel, ami célt adhat. Tekintsd most ezt a munkahelyet egy eszköznek, amivel elérhetővé teszed a terveidet. Nem vagy türelmetlen csak kimerült, jó lenne egy kis pihenést is beiktatnod, mert akkor ilyen életunt és érdektelen az ember, ha nagyon fáradt vagy túlhajszolt. Sok erőt és sikert a továbbiakban!
2018. ápr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Probalj valami mas munkat talalni.
2018. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én most egyetemre járok, de érettségi után fél évig gyári munkáztam. Hát tényleg hihetetlen, hogy mennyire kimerül az ember fizikailag és lelkileg is, a monoton melótól és a rengeteg retardált embertől. Én diákhitelből, bursa ösztöndíjból és anyáék minimalis (ennyit tudnak segíteni, nem az ők hibájuk, hálás vagyok nekik ezért is) segítségükből tartom fenn magam. Maga a hitel az lelkileg nyomaszt, hogy van és lesz, de most úgy vagyok vele, hogy ez van, most a tanulásra kell koncentrálni, aztán majd ha dolgozok törlesztek.


Szerintem aki megteheti, az semmiképp se ölje magát a gyári melóval. Inkább a hitel és majd utána a sors dönt arról, hogy végül tönkre megyek-e majd miatta vagy sem. Inkább vállalom a kockázatot, minthogy ilyen fiatalon teljesen meghaljak lelkileg attól, hogy olyan emberek között legyek, és olyan munkát végezzek, aminél tudom, hogy többre vagyok képes. Rengetegen melóznak egyetem mellett is. Én mondjuk elképzelni nem tudom, hogy hogy tudnám megoldani. Max hétvégén tudnék dolgozni, dehát akkor meg mikor tanulok.


Ha meg tudod oldani, akkor egy probát simán megér az egyetem. Ha nem megy, akkor fél év után kibuksz és annyi. Fél év nem sok idő, és az egyetemnek se kell fizetni semennyit ha 1 félév után hagyod ott.

2019. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!