Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel tudnám megnövelni az...

Mivel tudnám megnövelni az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja magántanuló vagyok, mert már nagyon súlyosan bántalmaztak lelkileg az osztálytársaim. Azóta nem merek úgy egyedül kimenni utcára,hogy ne féljek. Nem merek odamenni máshoz barátkozás céljából, úgy gondolom, velem senki akar se barátkozni, engem mindenki utál. Miután ez az eset történt, eléggé nagy önértékelési problémákkal rendelkeztem. Illetve most is azzal rendelkezek. Nagyon eldurvultak a kedélyek a suliban, és hiába hagytam már magam mögött, attól még élénken él benne az emlék,ahogy mindenki körém tömörül, és egymás szavába vágva sértegetnek engem. Pszichológushoz járok, szerinte nagyon szorongok,és legalább 5-10 alkalomra van szükségem. Viszont nem hiszem,hogy ez már megtudja menteni a már rég elveszett önbizalmam. Legalább első osztályos korom óta nem ismerkedek az önbizalom érzésével. így már kicsit hihetetlennek tartom,hogy bármi segíteni tudna ezen. Teljesen magamba fordultam,kerülöm a forgalmas utakat. Teljes mértékben megutáltam a tömeget, már nem merek ránézni az emberekre,csak lesütött tekintettel várok az utcán. Szinte egy barátom sincs. Hogy tudnék változtatni a dolgokon? Hogyan tudnám megnövelni az önbizalmam?

2018. ápr. 24. 21:30
 1/6 A kérdező kommentje:
*járok
2018. ápr. 24. 21:33
 2/6 anonim válasza:

Fiù/lány?

Életkor?


Ezek informáciòk tudatában szerintem személyre szòlòbb tippet tudunk adni.

2018. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Kezd el sportolni.Az sosem ár az egészségnek (testi/lelki).

Az megnyugtat,erősödsz vagyis csak pozitìv.

Nem muszály forgalmas utcán,lehet kondi teremben is.

A közösség vissza szokására egy dolgot ismerek.

Fokozatosan vissza szokni.

Elsőnek 2-3 ismerős majd fokozatoaan növelni utána mondjuk 3-4 idegen.

Sportolj,sminkelj,öltözz divatosan és tanulj jòl.

Ezeket tenném a helyedben.

(Ezt csak "halkan" mondom.Ha közösségbe muszáky menned akkor egy fél darab nyugtatòt,vegyél be)


Ha akarsz beszélhetünk

2018. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1# alulra írtam,hogy 12/l.

2# Köszönöm szépen a tippeket, de még nem szeretném sminkelni magam. De azért köszönöm a tippeket, nagyon hasznosak voltak! ;)

2018. ápr. 25. 07:17
 5/6 KJUsul ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz időszak. Sok mindenen dől el fejben. Először is az, hogy magántanuló lettél, a lehető legjobb dolog ami történhetett veled!


Kikerültél a versengő csordából. Először is azt kell tudnod, hogy a tanulás nem nehéz, nem azért kell tanulni, hogy mást lenyűgözz vagy legyőzz, hanem azért, hogy kitáruljon a világ!


Tanulj meg szelektálni! Elsősorban a történelem könyv van tel ótvaros hazugságokkal, célirányosan gyengítik a magyar fiatalok identitását azzal, hogy szint tele van magyar vereségekkel. Ne hidd el ezeket, jó néhányuk egyszerű hamisítás!


Nézz meg pár történelmi előadást, Pap Gábortól, Szántai Lajostól, ezek elég nehéz előadások még egy felnőttnek is, de leesik tőle az állad!


Először: magyarként győzelemre vagy ítélve! Így vagy úgy. A győzelem nem azt jelenti, hogy másokat megalázol vagy elpusztítasz, hanem az, hogy igazmondással, békével és szeretettel is képes vagy előbbre jutni és boldog lenni! Mi magyarok erre vagyunk ítélve!


Amit és ahogy itt leírtál, sok 12 éves nem lenne képes rá ilyen szépen és világosan megfogalmazni, szóval biztos, hogy jó képességű vagy és sokkal többre vagy képes mint gondolnád. Próbálj ki több mindent! Például matekozz egy héten át rengeteget. Vagy fizikázz. Vagy írjál verseket és kérj róla véleményt olyantól aki ért is hozzá, esetleg énekelj, próbálj hangszeren játszani, járj el népi táncra. Rajzolj, fess, szobrászkodj! Járj krav-magára. Kézizz, focizz, kosarazz. Biztos, hogy egyszer csak rá fogsz jönni, hogy jé ez nekem megy!


Na és akkor aztán mindent bele! Gyakorlás és gyakorlás agyba főbe. ÉS boldog leszel, mert olyant csinálsz majd amit tudsz és szeretsz is. Szóval ne add fel, hiszen még nagyon fiatal vagy!


Persze, ha nincs szerető, támogató környezet akkor piszok nehéz. De ha van egy jó család, akkor még biztosabb a siker.


Nagyon drukkolok neked, ne add fel soha, amibe belekezdesz, fejezd is be. Ha a végeredmény rossz, tanulj belőle és lépj tovább. Hajrá!

2018. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm szépen, ezekre már én is gondoltam, csak az a baj,hogy nem merek közösségbe menni. Mint mondtam, még az utcára is alig merek kimenni. Mondjuk, ez egy kicsit változott. Valamennyivel könnyebben megyek emberek közé,de még mindig nem tudok más emberek szemébe nézni. És még mindig görcsbe rándul a gyomrom,ha egy nagy tömeget megpillantok.

Emiatt a sportba is nehezen kezdek bele, folyton az jár az eszembe,hogy égetem magam, nem csinálom elég jól stb. Régebben emiatt is bántottak,azóta futni nem merek más ember előtt. Minden esetre próbálok változtatni a dolgokon, de a családi hátterem se a legjobb. Szóval nem annyira könnyű ez az egész.:D De köszönöm szépen a biztatást!:)

2018. ápr. 25. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!