Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy foglalkozzak-e énekléssel. Fontos! Milyen az átlagos, és milyen a jó énekhang?

Figyelt kérdés

Kis korom óta nagyon szeretek énekelni,nagy álmom hogy emberek előtt énekelhessek.Szeretnék megtanulni zongorázni és gitározni úgyhogy azt most fogom elkezdeni.Itthon kis korom óta éneklek,és kikértem a családtagjaim véleményét,anyukámét,akinek szép hangja van,régen énekelt esküvőkön,meg voltak fellépései.Anyum azt mondta nincs olyan rossz hangom,átlagos,szerinte fars..De mondta hogy nincs kizárva hogy valamit javítsak rajta és jó legyen..Mondták már páran hogy jó hangom van akik dicséret közben mellettem ültek és hallották ahogy énekelek,mondták már azt hogy szép hangom van,énekelek valahol? De mondták már azt is hogy na jó,hagyjam abba ezt ne eröltessem..Szóval mindenki más véleményen van,nem tudok rajta kiigazodni.

Próbálom én megfogalmazni "milyen a hangom":Alt hangon tisztán szépen tudok énekelni,és egy kicsit fel tudom emelni ahol még szép tiszta és nem hamis nem csúszkálnak a hangok. De ha pl egy Adéltól a hello-t kéne elénekelnem (a refrént) akkor az nagyon hamis lenne és nem lenne tiszta az éneklés,nem jó hallgatni,mert rossz. Viszont én úgy érzem hogyha gyakorlok,akkor egyre jobb,de még mindíg nem jó.Van egy bizonyos szint,aminél fejjebb nem tudom emelni a hangomat,ha meg gyakorlok akkor is eröltetettnek érzem és nem esik jól így erőltetni a hangomat,de mondom lehet hogy lehetne belőle szép mert fejlődtem tehát azért tisztább a hangom mint 3 hónapja.

Nem tudom érdemes lenne éneket tanulni,nem nagyon merek mások előtt énekelni mert félek a rossz véleménytől,talán egyedül megpróbálhatnám fejleszteni itthon,csak nem tudom érdemes-E.de egyébként meg imádok eneklni,és akkor érzem magam teljesnek,annyira jól érzem magam,abban tudok kikapcsolódni,és olyan boldog lennék ha emberek előtt énekelhetnék.

Nektek erről mi a véleményetek? Sokat gyötröm magam ez miatt...nem tudom én sem eldönteni hogy jó hangom van e,de az biztos hogy szeretek énekelni!/L



#hang #énekesnő #éneklés #magas hang #enektudas #ritmuserzek #jó hangszín #althang
2018. máj. 7. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Kerj tanacsot enektanartol
2018. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felveheted neten keresztül ahogy enekelsz, és elküldheted nekem, és ha akarod, megmondom a véleményem róla. :)))
2018. máj. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Attól függ hány éves vagy

Nekem is küldhetsz felvételt ,én járok énektanárhoz már majdnem egy éve :)

2018. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Egzakt olyan nincs, hogy jó énekhang. Ez egy szubjektív dolog. Kinek mi a jó. Van, aki mondjuk nem szereti Shakira hangját, és van, aki meg imádja. Van, aki egész nap el tudná hallgatni Michael Jackson hangját, van , aki szívesebben hallgat operát vagy operettet... A hangszín az egy adottság, és ha valakinek tetszik , akkor tetszik, ha nem nem.

Ugyanakkor az éneklésnek vannak technikai része is, ami egy kicsit objektívabbá teheti a dolgot.

Az, hogy valaki hamisan vagy tisztán énekel inkább a hallással van összefüggésben, mintsem a hanggal magával.

Üss le egy hangot egy zongorán és énekeld vissza. Ha ugyanazt a hangot énekelted vissza, akkor azt jelenti, hogy van hallásod, és ezáltal rendelkezel az éneklési képességgel... Ha nem tudod, hogy azt a hangot énekelted-e vissza, akkor az már lehet annak egy jele, hogy nem igazán hallod a hangot, vagy bizonytalan vagy, erre az esetre, vannak jó kis alkalmazások, gitárhangolók. (pl. PItchLab), üsd le a hangot a zongorán ki fogja írni, hogy melyik az a hang majd utána azt énekeld vissza egy "á" hangzón, vagy csak hümmmögd, ha ugyanazon hangnak a betűjelzését mutatja, akkor van egyfajta hallásod...


Ha igazán komolyan fejlődni szeretnél, akkor sajnos vagy szerencsére el kell, hogy menj egy normális és jó énektanárhoz... Bele kell fektetni valamennyit, ha ezzel akarsz foglalkozni, ugyanis ha egyedül "képezed" magad, egy életre is tönkreteheted a hangod...


szóval, tanárral való gyakorlás az első lépés ezen az úton szerintem

2018. máj. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!