Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kutyabarát lányok, akik...

Kutyabarát lányok, akik menhelyeken önkénteskednek! Ti nem féltek, hogy valamelyik kutya nektek ugrik és letépi a bőrötöket?

Figyelt kérdés
Én fiúként nem szégyenlem bevallani, hogy idegen kutyákhoz nemhogy nem szívesen érintkezem, de a kellő távolságot is megtartom. Hozzányúlni csak a saját kutyámhoz mernék, akit hosszú ideje már én nevelnék. Viszont fb-on sok olyan fiatal, sokszor törékeny lányokat látok, ahol menhelyen kutyákat ölelgetnek/puszilgatnak. Ezek a kutyák azért mégiscsak vagy lelkileg meggyötört vagy pedig kevert állatok, akiknek kiszámíthatatlan a viselkedésük. Mondjuk a nevelő olyan mozdulatot tesz, ami régi sebeket tép fel benne a korábbi gazdájával kapcsolatban és a beidegződései miatt támadólag lép fel. Ti nem féltek, hogy a kutyák simán lehetnek kiszámíthatatlanok? Ezek nem csecsemők, akik babusgatás közben max elsírják magukat meg rugkapálóznak.

2018. máj. 8. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az gáz ha egy törékeny lánynak nagyobb a töke mint neked.
2018. máj. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nekem kutyák terén nulla a félelemérzetem, persze, ha mondjuk messziről hallanám hogy morog, nem simogatnám meg.:D

Egyszerűen nem tudnám elképzelni az életem kutyák nélkül, nekem is van egy, menhelyen is önkénteskedek. Nem félek tőlük, egyeltalán.

16/l

2018. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Ezek a lányok látják az állat szemén,tartásán,viselkedésén,hogy mikor támad vagy harap,legyen ez félelem vagy agresszió.Az előbbit azért könnyebb felismerni,előtte a kutya figyelmeztetően morog.De ha pl.arra ébred a foxi keverék,hogy söprögetnek a kennelében,és előtte az életében partfist törtek el rajta,akkor azonnal reakciót válthat ki belőle.

Inkább egy nagyobb példány,az ilyen kisebb termetűek általában meghúzódnak,ha folyamatosan verik őket.Kicsit félősebbek az erőtől,mint a masszív társaik.

Egy németjuhász-féleség akár támadhat is.

De ezek kirívó esetek.

A félelmed jogos,mert a nyugis és barátságos kutyád viselkedése messze elüt a menhelyre kerültekétől.

A menhelyen azért odafigyelnek az állatra,próbálják emberhez szokatni,hogy megnyerő legyen a leendő gazdiknak.

De az a lényeg:fel vannak készülve szinte minden esetre,és szakképzetteknek is lehet nevezni őket.

Nem kell félteni őket.

2018. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Tizenévesként kb. öt évig önkénteskedtem menhelyen, ebből fél évet gyepmesteri telepen. Nem féltem. Egyrészt menet közben sok mindent megtanul az ember, hogyan közeledjen, hogyan érjen hozzá, mikor mit lehet (pl. én balkezesként problémás kutyához mindig jobb kézzel nyúltam először, hogy ha történne vmi, akkor is tudjak írni stb.). Volt néhány harapás, vagy inkább odakapás az évek alatt, de egyben biztos vagyok: mindannyiszor én hibáztam, rosszul mértem fel stb.
2018. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az unokahúgom az Illatos úton dolgozik, és nem, nem fél. A kutyák igen ritkán támadnak emberre, és amelyik igen, arról általában lehet tudni, hogy kettyós. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, a tanárnők nem félnek-e az iskolai lövöldözésektől. (Ne legyintgess, volt ilyen Magyarországon is, több is.)
2018. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#3 Vagyok.Bocsánat,az agressziónál morog.
2018. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok lány.


"Ezek nem csecsemők, akik babusgatás közben max elsírják magukat meg rugkapálóznak."


De nem is olyan vadállatok, mint ahogy gondolom.

2018. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Kutya akkor támad,ha oka van rá.

Leggyakrabban az ember jön ki hibásként,felelősként az ilyen harapásoknál.

Akik nem látják a jeleket a kutyán,na azok nem dolgoznak menhelyen.

Kell hozzá szakértelem,hiába nézik le páran őket..

2018. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem önkénteskedek menhelyen, de a barom lusta sintér helyett önkéntesen ugrok egy-egy utcán talált kutyához. Szerencsére innen nem sintértelepre kerülnek, hanem chip hiányában szerető gazdit keresnek nekik külföldön, szóval lelkiismeretfurdalás nélkül befogom őket.


Tudniillik, nem nőttem valami nagyra, 18 évesen vagyok 152cm és 40kg. És akkor most képzeld el, ahogy chipolvasóval meg pórázzal a kezemben kergetek egy staffit, de vittem már haza moszkvai őrkutyát is. :)

2018. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem, soha életemben nem féltem a kutyáktól, bár a családom erőteljesen próbálta belém nevelni, hogy vigyázz támad, harap, ne simogasd meg, de valahogy ösztönösen inkább húzok feléjük, mint rettegek. A kutya testbeszédéből látszik ha valami nem oké! Ha támadni akar is vannak előjelei, bizony. Aki menhelyen dolgozik, az felismeri ezeket a jeleket, és egyáltalán nem bonyolult dolog értelmezni egy kutyust. A menhelyesek sem másabbak vagy rosszabbak, mint a gazdisak.
2018. máj. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!