Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, ha olvastok egy könyvet,...

Ti, ha olvastok egy könyvet, akkor minden információt megjegyeztek, és emlékeztek is rá?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt mondjuk egy novelláskötetet, ami ugye 3-4 oldal általában vagy több. Arra mondjuk 1 hónap múlva emlékeztek külön külön, lebontva, és minden szereplőre?

Én nem nagyon, akkor memória gondjaim vannak?



2018. máj. 10. 22:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Egy idő múlva rengeteg minden szelektálódik a memóriámból, pláne ha egy könyv befejezése után, nekiugrok egy másiknak, és attól fogva már arra koncentrálok.

Például nemrég ahogy rendezgettem a könyvespolcomat, kezembe került az egyik Sherlock Holmes-os novelláskötet, amit körülbelül tavaly ilyenkor olvastam először. Végigfutottam a tartalomjegyzéket, és a tizenegy sztori közül, négynek tudtam volna visszaidézni, hogy milyen bűntényt követtek el benne, és mi volt a megoldásuk. A maradék hét tartalma már teljesen homályba veszett.

24/F

2018. máj. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Dehogyis :)))

Nekem olyan is volt hogy kb 10 eve olvastam egy konyvet... mint kiderult, mert pont tavaly olvastam el, es a felenel jottem csak ra, hogy ezt mar olvastam.


De vissza kerdezek. Te ha nezel egy filmet kesobb mindenre emlekszel? Na ugye hogy nem. Ez normalis. Szerintem az a ritka, ha valaki minden ilyet megjegyez. De megkockaztatom az az ember lehet autista... azok ilyen csodabogarak ;).

2018. máj. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem. Én is néha elgondolkodom ezen, mert rengeteget olvasok, és néha még azoknál a könyveknél sem emlékszem a szereplők nevére, amik tényleg tetszettek. Emiatt vki egyébként le is hurrogott, hogy ő bezzeg nem felületesen olvas... de aztán rájöttem, hogy ez nem feltétlen ennek a függvénye (hanem ő pl. egy könyvet olvas egy évben, én meg 70-100 között... egy könyvre könnyebb visszemékezni :D), ill. hogy én sosem voltam képes hosszú távon SZÓ SZERINT megjegyezni dolgokat, én mindig inkább összefüggéseket jegyeztem meg.
2018. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én emlékszem, de sorozatokra, filmekre is, karakterek nevére, kit hol láttam azelőtt. Könyvben könnyebb is, mert lassabb, mint egy film. 3 éves korom óta olvasok, könyvmoly vagyok. A kedvenc tanárom is meglepődött, mikor meséltem neki, mi mindenre emlékszem, hogy egy könyvben egy mondat melyik oldalon volt, kb. milyen sormagasságban. A szüleim, idősebb rokonok is mindig meglepődnek, hogy emlékszem, kivel mentünk hova; apukám pont nemrég csodálkozott, mikor felsoroltam a strandokat, amikre jártunk (nem névről, csak medencékről, meg mi merre volt). Ha kérdeznek valamit, mindig mondják, hogy "ó, a [nevem] mindenre emlékszik".


Emlékszem az autóink rendszámaira, a címeinkre, a régi vezetékes telefonszámokra, mindenkiére, akiét tudtam, most is tudom. Emlékszem a nyári tábor címére, ahova kaptam képeslapot. Mindennap emlékszem az álmaimra. El tudom neked mondani az osztálynévsoraimat, mind a 12-őt. Nem vagyok autista. Picit magasabb az IQ-m az átlagnál, de szerintem ehhez annak nincs köze.


Viszont tudjátok, hány ember meséli el ugyanazt a sztorit kétszer, háromszor? Én mindig magamra vettem, hogy ennyire jelentéktelen vagyok, hogy nem emlékeznek? Én mindig emlékszem, hogy hol voltunk, mikor elmesélték a sztorit, mit csináltunk, emlékszem, hogy épp száraz volt a szemem vagy rágóztam.


De ennek a fordítottja is igaz, emlékszem mindig, hogy kinek mit mondok el, és ezen is mindig megsértődtem, hogy nem figyelnek rám. Ilyenkor is mindig elmondom, hogy "itt voltunk, ezt ettünk, ott volt a narancssárga sapkás lány, épp x bolt előtt mentünk el, mert kiszivárgott ez az illat, elmondtam ezt, te pedig ezt mondtad rá". Ők meg, "most, hogy mondod".


Vagy a névsorhoz: elkezdte az egyik lány szervezni az általános osztálytalit, és csak néztek egymásra, hogy te ki vagy, és én írtam meg neki, hogy harmadik osztályban jöttél át hozzánk, akkor váltottál sulit...

2018. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Ha sokat olvasol természetes, hogy nem emlékszel mindenre. De ha szeretnéd hosszabb ideig fejbe tartani a könyvben történteket ajánlom, hogy próbáld minnél figyelmesebben olvasni, vegyél észre minden apró részletet. Ha ez sem segít, akkor olvas el kétszer egymás után egy fejezetet, hogy emlékezz a dolgokra.
2018. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Akkor egyébként ez azt is megmagyarázza, hogy a Criminal Minds meg többi ilyen sorozatban miért jössz rá előbb a gyilkosra, a módszerre, az indokra, mint a 187-es IQ-jú karakter. A "leggyengébb láncszem" van előttük, aki tuti emlékszik, kit látott 10 perccel azelőtt.
2018. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 radioheadyendremény ***** válasza:
Nem, még akkor se, ha tetszett a könyv, és ez igaz pl. a filmekre is. Gyakran a fontosabb szereplők nevére sem emlékszem, de a lényegre: a cselekményre, az üzenetre, a szereplők jellemvonásaira igen.
2018. jún. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mivel eddigi rövidke életem során már több, mint ezer könyvet elolvastam (tankönyvek és kötelezők nélkül!) nem fogom kapásból elmesélni minden általam olvasott könyv történetét, cselekményét, szereplők neveit, illetve jellemvonásait elmondani. Azonban, ha valaki említi a címet, esetleg meglátom a könyv borítóját, csont nélkül visszaidézek minden lényeges és nem lényeges információt az adott regénnyel kapcsolatban. :) Tehát, ha magamtól kellene felidéznem minden egyes könyv tartalmát, igencsak nagy bajban lennék, viszont ha kapok/látok egy kis emlékeztetőt (cím/borító elég szokott lenni), képes vagyok akár kritikát is megfogalmazni róla, kiemelni a jót, a pozitívat, mindent, ami tetszett, és szintén képes vagyok rámutatni a rossz/logikátlan részekre, esetleg még az aznapi időjárást és egyéb ténykedéseim is eszembe jutnak. :D

15/L

2018. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én sem emlékszek mindre, egy könyvben nagyon sok alak van, az átlag ember nehezen jegyzi meg mind, főleg akik nem fontosak a történet szempontjából.
2018. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!