Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyobb esélyem van arra,...

Nagyobb esélyem van arra, hogy később alkoholista leszek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, férfi és napi rendszerességgel iszom alkoholt, nem túl sokat (2 max. 3 deci vörösbort, meg nagy ritkán 1 felest), viszont sosem iszom magam részegre (eleddig egyszer voltam részeg úgy, hogy annak testi tünetei voltak). Ez vezethet oda, hogy később komolyabb ivászatba kezdek, esetleg alkoholista leszek?

Nem azért iszom, mert szükségem van rá, csak jól esik a nap végén egy keveset meginni például vacsora előtt vagy közben, de ha nem iszok akkor sincs semmilyen bajom. Vélemények?


2009. szept. 21. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó rendszeresen inni, mert az ember hozzászokik egy idő után. A bor még jó is lenne...pár korty jó vörösbor egészséges, de inkább az idősebbeknek ajánlott, szükséges. Szóval ha nem nehéz ott hagyni......

Épp mostanában beszéltem valakivel, aki csak sörözgetett este. Jobban aludt tőle először. Aztán már felébredt később (,mert a sör először lehet, ellazít és elalszol, de lebontáskor nem épp kedvező hatású), később pedig már többet igényelt. Szóval először csak kellemes hatású, aztán hozzászoksz ehhez a hatáshoz.

2009. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint könnyen alkoholistává válhatsz,mivel a szervezeted megszokja az alkohol adagját és ezt "követelni" fogja. Azt gondolom,hogy ilyen fiatalon nem kellene minden nap innod. Szerintem az még mindig jobb lenne ha inkább havonta,kéthavonta egyszer berúgnál,minthogy minden nap iszol. Biztos vagyok benne,hogy találnál számodra jóleső üditő italt,amit jó ízűen megihatnál az alkohol helyett.
2009. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Egyébként nem régóta megy ez, nyáron kaptam rá egy kicsit, hogy iszogatok így egy keveset, de mostanra felmerült bennem, hogy nem lehet-e később belőle probléma.

A lerészegedést pedig nem szeretem - elég volt egyszer megtapasztalni a mellékhatásait (már csak ezért sem tudnék össze-vissza inni).

2009. szept. 21. 22:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor van gond, ha enélkül már el sem tudnád képzelni a napod. Vagyis, ha nem jutnál hozzá minden nap, vagy legalábbis rendszeresen, akkor rosszul éreznéd magad. Na, az már út az alkoholizmushoz.
2009. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki rendszeresen iszik és hiányérzete van, ha nem jut hozzá, az nem út az alkoholizmushoz, AZ az alkoholizmus. Függetlenül attól, hogy mennyire lesz részeg egy-egy alkalommal. Tehát a kérdés az, hogy nem csak elméletileg, de a gyakorlatban mekkora szünetek vannak, amikor nem kívánod az italt? Ha a szünetek egyre rövidebbek és szinte mindig kívánod, csak néha meg bírod állni, hogy ne igyál, akkor sajnos a válasz az, hogy könnyen válhat belőled alkoholista.


A kérdés az, miért iszol? Ha egy másik problémát akarsz elfedni ezzel, akkor a megoldás is ott van a kezedben. Meg kell oldani a valódi problémát, és akkor majd nem fenyeget, hogy alkoholista legyél. Alkalomszerűen továbbra is ihatsz. Az alkoholista, aki nem oldja meg a kiváltó okot viszont lehet tiszta, de soha többé nem ihat, mert rögtön visszaesik. (Kivéve, ha időközben megoldja a problémáját.)


Én így látom ezt.

2009. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem leszel alkoholista, annyi alkohol s foleg hogy nem eros szeszes italt iszol meg jo is a szervezetnek !
2009. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki rendszeresen fogyaszt alkoholt az alkoholista lesz!!Tök mindegy,hogy erőset vagy nem.Alkohol tartalmút,ez a lényeg!
2009. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

@23:22 és 15:57: Még nem történt olyan, hogy azt mondtam, hogy innom kell, mert hiányzik. Ha nem ihatnék (volt már ilyen), akkor se lenne semmi bajom (még), nem érzem azt, hogy szükségem van rá, hogy kell, mert anélkül rossz lenne a közérzetem. Egész egyszerűen (mivel a sört nem bírom), nyáron kissé rákaptam, hogy iszok 2-3 dl vörösbort és megtartottam ezt a szokásomat (és így része maradt a mindennapjaimnak, de megszokásból és nem függőségből). Nekem is vannak gondjaim, de nem akarom őket az alkohollal eltakarni, sőt a részegséget egyáltalán nem is bírom.

A kérdést is azért tettem fel, mert az utóbbi időben felmerült bennem, kissé megijesztett a dolog és kíváncsi voltam más véleményére is. Köszönöm még egyszer mindenkinek a véleményét!

2009. szept. 22. 20:50
 9/11 anonim ***** válasza:

15:57-es vagyok.


Nem mondom, hogy máris alkoholista vagy. Az alkoholizmus másik ismérve (az egyiket mondtam feljebb, hogy rendszeres és függőségben vagy tőle), hogy az alkoholista fenntartja az italozó életmódot akkor is, amikor szembesül annak negatív hatásaival. Ez nálad még nem következett be, ha jól értem, ezért nincs is nagyon értelme erről beszélni. Próbáltam a kérdésre válaszolni, elnézést, ha nem sikerült ennél jobban. ;)


Én úgy látom, hogy aki rendszeresen iszik, az mind veszélyeztetett. Én is ilyen vagyok, nem szeretem a sört, de esténként 1-2dl vörös jól esik. Ez egészséges, valóban. Viszont a szervezetem hozzá is szokik. Ezért nem árt jobban odafigyelnem, hogy mennyire válik ez mindennapossá (nálam még nem az), illetve van-e valami problémám, amit esetleg ezzel fedek el? (Szeretethiány, kezdődő depresszió, stressz, akármi.) Neked is csak ezt tudom tanácsolni. (Megfogadni persze nem kell, de ha nem ezt mondanám, amiben magam is hiszek, az nem lenne túl szép dolog a részemről, nem?) ;)

2009. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor úgy tűnik, hasonló helyzetben vagyunk!

Mindenesetre én is megritkítom az alkoholbevitelt - sikerült megerősítenetek abban, hogy az ilyesfajta rendszerességnek komoly következményei lehetnek.

2009. szept. 23. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!