Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek az anyja paranoid...

Ha valakinek az anyja paranoid skizofrén, az apja pedig alkoholista akkor nála nagyobb eséllyel jelentkezhetnek mentális betegsegek?

Figyelt kérdés

Mármint azt tudom, hogy genetikailag pl. nahyobb eséllyel lesz Ő is skizó, de most ettől tekíntsünk el.

Engem most az érdekelne, hogy ez okozhat e neki olyan "traumákat" amitől pl. extrém önbizalomhiányos, szociális fóbiás, neurotikus lehet?


2017. okt. 30. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, megnő az esélye,de ha lelkileg kiegyensúlyozott életet élsz, és nem ér olyan mértékű trauma, ami előhozza őket, akkor az is lehet, hogy egyik sem jön ki.

De emiatt ne legyél hipochonder sem :)

2017. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én anyám paranoid skizofrén diagnózissal rendelkezik, apám alkoholista, anyám szülinapján írtad a kérdést, szóval ki vagy te?
2017. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!