Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is van úgy, hogy...

Veletek is van úgy, hogy idősebb emberek vagy a nagyszüeitek leterhelnek a mondanivalójukkal?

Figyelt kérdés
Egy nagyszülőről van szó,akit egyébként nagyon szeretek.De nagyon unalmas és fárasztó tud lenni a mondanivalója.Olyan dolgokkal foglalkozik amiknek számomra nincs jelentősége pl.milyen aranyos kisgyereket látott és arról napokig beszél,ki mit hogyan csinál,ki kinek a fia,lánya-nem is ismerem őket,nem foglalkoztatnak.Ilyenkor semlegesen bólintok vagy intek vagy azt mondom nem tudom.Most utoljára megsértődött ezen azt mondta neki minimális dolgokra se képes válaszolni senki.Nem akartam megsérteni,jó dolgokról is lehet beszélgetni vele,de lehúz mikor olyasmit kell hallgatnom ki,hogy sértette meg az anyját vagy anyósát és ezt at ecsetelgetést kell hallgatni.Amúgy is monotonok kicsit a hétköznapjaim az utóbbi hónapokban,most nincs munkám sem.Valahogy az egész környezetem is irritál.Jobb szeretek a városban lenni vagy a főiskolán vagy az önismereti csoportban ahova járok,ott teljesen más témák vannak.Ti hogyan oldanátok meg a helyzetet?Szeretem a nagymamámat,továbbra is látogatni akarom.Mit javasoltok mit lehet tenni?Az is lehet bennewm van a hiba és a megszokott napi rutinjaim miatt érzek így.

2018. máj. 15. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy hívják: generációs eltérések.

Más kultúrkör más neveltetés.

Sajnos én sem tudok mindig szót érteni a 80 éves apámmal, pedig teljesen friss szellemileg, nem szenilis de nagyon más a felfogásunk, pedig nem vagyok már mai csirke én sem. 46f

2018. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Természetes. Vannak amúgy kivételek, akikkel jól el lehet beszélgetni, de nem érdemes őket hibáztatni emiatt.


Én ilyenkor hallgatom, bólogatok, néha hozzászólok 1-2 szót, de amúgy más dolgokon gondolkodom. Szóval nem nagyon figyelek. :)

2018. máj. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg hozz fel te valami témát. Akármit, ami egy kicsit is érdekel, és amiről azt hiszed, hogy őt is érdekli. Lehetnek ezek receptek, vagy családfa, vagy kérdezd, hogy milyen volt a gyerekkora, ha nem háziasszony, akkor mi akart lenni, egyből beleszeretett-e a nagypapádba, vagy voltak kérői - tök mindegy, csak tereld el, ha random idegenekről kezd el beszélni.

Vagy át is veheted a szót: beszélhetsz arról ami veled történik a főiskolán, arról, hogy pontosan mit is tanulsz, hogy mi volt a legérdekesebb dolog, amit a félévben megtanultál, kik a barátaid, hogy mi a legviccesebb (szalonképes) dolog, ami történt veled mostanában, stb...

Hidd el, a nagymamádat érdeklik ezek, és jobban szeretne téged hallgatni, vagy olyasmikről beszélni, amiket te kérdezel, mint azt látni, ahogy az egyik füleden bemegy amit mond, a másikon meg ki.

Ha viszont mégis ismeretlenekről beszél, akkor akár meg is jegyezheted amit mond, szóval lesz róluk egy mentális képed és háttérsztorid. Ki tudja, így idővel egy kicsit talán kevésbé fognak untatni a pletykái.

2018. máj. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, jókat ír az előző. Beszélj magadról, vagy próbáld rávenni, hogy olyan dolgokról beszéljen, ami érdekel. x évvel ezelőtt, gyerekkorában mi volt, stb.
2018. máj. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, én egyszerűen a harmadik mondatánál megállítom, hogy nem érdekel, és elkezdek más dolgokról beszélni, amihez mindketten hozzá tudunk szólni :)
2018. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!