Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok bunkó mindenkivel...

Miért vagyok bunkó mindenkivel? Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a sulit. 12 évig elnyomás alatt voltam iskolában, mindenki bunkó volt velem, egymással bunkók voltak az emberek. Tehát konkrétan a legalja szintet produkálta mindenki, pedig nem is volt a suli maga olyan, egyszerűen az osztályom volt ilyen. Én világéletemben egy csendes kisfiú voltam, akit folyton bántottak nyilván, mert nem voltam bunkó. Hogy adaptálódjak, belém nevelték a bunkóságot. Meg is jegyezték iskolán kívüli barátaim, hogy havonta egyre bunkóbb ember lett belőlem, sokan el is pártoltak. Akik nem, azok amikor kiderítették, hogy milyen osztálytársaim vannak, azért pártoltak el mellőlem, mert tuti egyszer én is olyanná válok akaratomon kívül. Mára már nem maradt senkim. Viszont nem is tudok érte tenni, mert akaratomon kívül beszólok másoknak, bunkó vagyok, úgy viselkedek mint egy gonosz elsős kisgyerek (mivel 12. osztályban is nálunk mindenki olyan szinten volt). Nagyon rossz irányba nevelt engem az iskola. És ezt nem tudom magamról lemosni már. Tudok valamilyen irányba elindulni, hogy visszamenjek eredeti kedves, segítőkész állapotomba?

2018. máj. 23. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor kedved lesz baràtokat szerezni, majd megvàltozol, megtalàlod a módjàt, hogy ne légy bunkó.
2018. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Viszont nem is tudok érte tenni, mert akaratomon kívül beszólok másoknak"


De tudsz tenni, gyakorold az önkontrollt.

2018. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kényszerből ne akarj változni. Főleg másokért ne, mert őket is átvered, meg magadat is.
2018. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne úgy állj hozzá, hogy "nem tudsz tenni érte"
2018. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A világ olyan, amilyenné tesszük. Te döntesz, hogy milyen úton jársz.
2018. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!