Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes pasik csak nőkkel mernek szemétkedni?

Figyelt kérdés

ÁLtalánosságban is kérdezem és az én példámból.

Pl. munkahelyemen előfordult, hogy valami csávó tök bunkó volt velem, lekezel. Egy ideig tűrtem ezt úgy, hogy én végig normális voltam. Majd elegem lett mikor mint valami kutyát utasítgatott, szóltam a barátomnak (ő is ott dolgozik). Elbeszélgetett vele. Nem tett vele semmit, hozzá se ért, már attól ahogy ránézett az a kis szemét összecsinálta magát. Rohant a főnökhöz utána bepanaszolni. :D De szerencsére nekünk hitt. Az a mitugrász rám se mer nézni azóta. (Megtudtam mással is így bánt nemcsak velem)


Nem egyedi eset, valami új pasas bunkózott velem nemrég, addig volt nagy a pofája míg a barátom nem szólt neki.


De hallottam mástól is, egyre többen ilyenek, főleg csoportosan, hogy nőknek beszólogatnak és bunkóznak, de akár más náluk gyengébb, kiszolgáltaott egyéneknek is. Viszont ha megjelenik valami tökös pasi akkor maguk alá csinálnak.


A barátom mellett biztonságban érzem magam. :) Jó magas és látszik van tekintélye.


Szóval kérdem én, miért van az, hogy egyes csávóknak nőkkel vagy más náluknál gyengékkel szemben nagy az arcuk, arcoskodnak, de egy náluk tökösebb pasitól berezelnek?



2018. jún. 7. 00:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez jellemző egy típusú emberre: szeret irányítgatni, de olyan tekintélye személyiségbeli hiányosságokból fakadóan nem lesz, hogy mindenki rá figyeljen. Ezért nyilván a nála gyengébbeken éli ki ezen vágyait.

Az ilyennek megmondanám utána, hogy "mi van, kiskomám, saját súlycsoportban nem megy?".

2018. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

8-asnak:


Pedig hidd el, van ilyen kapcsolat is, ahol egyik nap imádják egymást másik nap pedig összeveri egyik a másikat. Ilyet is láttam már környezetemben, a pasasról később kiderült hogy pszichopata, csak egy ideig a jobbik arcát mutatta.


Az lehet, hogy romlik egy kapcsolat, de akkor sem az a megoldás hogy akkor most megverjük a másikat. Egy normális férfi legalábbis nem emel kezet egy nőre.


De egyébként azzal nem értek egyet, hogyha nem oldok meg egy problémát, az mindig súlyosabb formában jelentkezik. Amíg világ a világ, sajna mindig vannak szemetek, akik másokat bántanak. Hiába állok ki magamért, mindig, mindenhol, akár utcán, boltban, munkahelyen, ha új helyre kerülök, akkor is előfordulhat, hogy kifogok egy ilyet, függetlenül attól, hogy előző helyen megvédtem magam vagy sem.


''A megerőszakolás pedig legtöbbször azokat az embereket éri, akik áldozat beállítottságúak.Egy erőszaktevő sem fog olyanhoz odamenni, akiről látja, hogy esetleg nem sikerül elbánnia vele'' Ez némely helyzetekben igaz lehet, de nem mindenkire. Ugyanezt mondanád pl. Elizabeth Fritzl-nek, akit 24 éven keresztül bezárt az apja és erőszakolt naponta? Vagy bárki olyannak, akit gyerekként a saját apja, vagy bácsikája, család ismerőse megerőszakolt? Egy kisgyerek (aki meg van félemlítve), hogy tudja úgymond ''kivédeni'' az áldozat szerepet?

Egyébként a statisztikák azt mutatják, hogy a nemi erőszak nagyrészt nem vadidegenek által történik (ilyen is történik), a legtöbb nemi erőszak családban történik. Akár férj feleséget, vagy nevelő apa a nevelt gyerekét, apa a sajátjait, vagy idősebb fiú testvér fiatalabb lányt, stb. Vagy a közelebbi, távolabbi rokonok.

Vagy pedig egy felnőtt nőt egy olyan pasi ismerőse, akivel ismerik egymást, és a nő soha nem gondolta volna róla. Pont azért veszélyes, mert nem gondolná a nő róla, az illető a bizalmába férkőzött.


''Arra, hogy állj ki magadért, és igen, ha szép szóból és határozottan nem ért, akkor végső esetben ordítsd le a fejét. Mert pl. mit tennél, ha nem lenne senki, akinek szólhatnál? Csak magadra támaszkodhatsz egy ilyen esetben.'' Írtam egy helyen, nem állhatok le ordibálni senkivel, a munkámba kerülne, bepanaszol, előadja én voltam agresszív vele, lehetséges neki hinnének aztán engem rúgnának ki. Én pedig nem akarom elveszíteni a munkámat. Ha nem lenne a barátom, attól is félhetnék megvár meló után és amikor nem látja senki, bántalmaz fizikailag.


Hogy mit tennék? Mindenképpen szólnék valamelyik felsőbb vezetőmnek, valamelyik főnökömnek, hogy legalább beszélgessenek el az illetővel hogy így velem ne beszéljen.


Mert nem elég ha én szólok. Csak jobban csinálnák (mert azt hiszik milyen jó poén), vagy pedig felhergelem és még agresszívabb lesz.


''Amúgy ez milyen hely, ahol dolgozol, hogy mindenki mindenkibe beleköt? És hogy az utcán is ilyen történik?'' Ez amúgy egy normális munkahely, szeretem, vannak ott normális emberek is. Azt nem írtam sehol, hogy mindenki mindenkibe beleköt, sajna van egy pár bunkó ember, aki főleg lányokba köt bele vagy náluknál gyengébbnek vélt fiúkba. Az pedig, hogy az utcán ilyen történik, az nem kellene, hogy kérdés vagy újság legyen a számodra. Itt Magyarországon (erről sok nő tudna mesélni), szinte mindennaposak az ilyen utcai kötözködések. Vagy csak simén káromkodás, vagy káromkodás de szexuális célzattal. Erről volt egy ilyen kampány, vagy felszólítás, hogy írjanak arról nők, milyen utcai attrocitásnak voltak kitéve, és meglepően sokan írtak szóbeli szexuális zaklatásról utcán.


Hirtelen ezt a linket találtam, sok helyen írnak róla amúgy:


[link]

2018. jún. 19. 19:07
 13/14 A kérdező kommentje:

9-esnek:


Ha abból indulunk ki, amit mondasz, hogy szerinted az én ''flegma'' stílusom miatt nem kedvelnek, mit gondolsz azokról, akik ide írtak nekem, és akik miatt nekem ''flegma'' volt a stílusom? Az övéket minek neveznéd?

Olyan stílusban szóltam vissza, amilyen stílusban ők írtak nekem.

Én mindenkivel úgy bánok ahogy megérdemli. Mindenki azt kapja, amit megérdemel.

Én mindaddig normális vagyok valakivel, amíg az illető is normális velem. Én eleve úgy kezdek, hogy normálisan szólok valakihez, kedves vagyok, udvarias, de aki ennek ellenére velem paraszt, azzal én is az leszek. Elvárom, ha én illedelmes vagyok valakivel az illető is legyen az velem.


Az a lány, aki nem mert szólni amiatt mert trágárságokat szólt be neki az egyik srác, legkevésbé sem flegma. Sőt, nagyon kis csendes, visszafogott, konfliktuskerülő, igyekszik mindenkivel jól kijönni.


Engem egyébként munkahelyen a normális kollégáim, főnökeim kedvelnek, szeretnek, szinte mindenkivel kijövök, és elég volt kedvesnek lennem velük. Elismerik a munkámat, hogy jól dolgozom. Ezekkel a ''na ki ha én nem?'' típusú beképzelt bunkókkal nem jövök ki, de más sem. Őket nem szereti senki (ahogy megtudtam egy pár embertől).


Úgyhogy szerintem a hiba inkább benned van. :D Úgy osztod az észt, hogy ott se voltál, nem láttál semmit, fingod nincs róla.


Tipikusan az áldozat hibáztató magatartás az, amit tanusítasz. Az ilyenek miatt amilyen te vagy, sok nő nem mer segítséggel fordulni senkihez, akár verbális, gazdasági, vagy fizikai bántalmazás áldozata (mert számíthat az ilyenek részéről megvetésre, fröcsögésre).


''Az én környezetemben valamiért egy nő sem panaszkodott még hasonló helyzetről.'' Hurrá! Akkor a te ismerőseid csak egy kis elszigetelt burokban élnek, nem dolgoznak, csak otthon ülnek, és nem járnak iskolába, és nem abban a közegben élnek, amit úgy hívnak, "Való élet". És akkor a te környezeted az összes hely a világon? Hűha! Gondolom nem jártál soha más helyen, nem is látsz tovább az orrodnál. Menj a 8. kerületbe vagy Angyalföldre a nőismerőseiddel éjszaka, akkor legyen nagy az arcod.

Jártál akár az ország, vagy a világ összes helyén, munkahelyén? Beszéltél az összes nővel, ha így tudod, hogy őket nem érte hasonló?


Amúgy nagyon vicces vagy, de sajna nem kamu, ezek megtörténtek. De nem fogom bizonygatni, mert az ilyenek mint te kommentelik minden újságcikk alá hogy ''kamu'', ahelyett, hogy utána néznének, hátha igaz amit írnak.


Majd mondom barátomnak ez egy kamu kérdés. :D Majd jót nevetünk együtt.

2018. jún. 19. 19:24
 14/14 A kérdező kommentje:

Egyébként hiába vagyok továbbra is normális, vagy hiába szólok álljon le, tovább folytatja, nem értenek a szép szóból.

Az ilyen bunkók csak a fegyelmezésből értenek.

2018. jún. 19. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!