Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a “mentalitás”, “összefo...

Mi ez a “mentalitás”, “összefogás”? Miről is beszélünk?

Figyelt kérdés

Annyira elszomorítónak tartom, h a magyar emberek ennyire széthúznak, ahelyett, h segítenék egymást...Mindenki üti a mellét, h “magyar vagyok”, de a viselkedése abszolút nem ezt tükrözi.

Történt az, h kint voltunk egy fesztiválon. Az egyik srác akivel ott haveri szinten jóban lettünk, gúnyolódni kezdett velem, amiért pár hibát ejtettem egy angol mondatban, miközben egy turistának segítettem. Végül mondta, h ő csak viccelt és ez simán korrigálható, de mégis szégyelltem magam, teljesen éreztem, h elönt a melegség... Másról is beszèltünk, de nekem csak ez pörgött fejemben miközben dumáltunk, h h kinevetett, amiért valamit hibásan mondtam, vagy nem tökéletesen. Nyilván tudom, h nem kellene ezt mellre szívnom, csak na.. Valamiért folytob magamból indulok ki, h míg én segítettem volna, elmagyarázram volna, h miért úgy van, mások nevetség tárgyát csinálnak a másikból. Nagyon elszomorító...


2018. jún. 8. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Körül vagyok vève èn is ilyen emberekkel mint te.


Hogy mi motivàlja őket erre a bunkó viselkedèsre azt nem tudom,de azt tudom,hogy ezek az emberek nem làtjàk önmagukban a hibàt csakis màsban,bennem.


Làsd,itt a GYK-n is vannak magyarkodó,kötekedő,okoskodó,

bölcsebb emberek,legalàbbis hiszik magukról,hogy azok,de az ilyenek ellen nem lehet mit tenni,csakis egyet.

Sz.rni ràjuk!

Azt hisznek magukrók amit akarnak!

2018. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az cs*sz*ett fel a leginkabb, h en tok nyitott voltam vele, tenyleg, ugy viszonyultam hozza mintha mar 1000eve baratok lennenk. Ha nem tudott elmenni kaveert, akkor vittem neki (fizetni sem engedtem). Nem felhanytorgatasbol de mno. Aztan mentette magat, h o 1 mondatot sem tudott anno, de a munkahelyen belevertek. Na ez a kovetkezo: ha tudja, h neki milyen sz*r is volt amikor nem tudott megmukkanni se, akkor mar miert nem ebbol indul ki? Ennyire jo ugyanazt massal eljatszani?! Ezt sosem fogom megerteni. En mindig azt gondolom, h amit velem muveltek tudom milyen rossz, es ezert sosem lennek ra kepes a masikkal megtenni...
2018. jún. 8. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos Mo.-n sok nulla empátiával rendelkező proli van.
2018. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
rossz társaságban mozogsz, fesztiválon meg pláne
2018. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 he84 ***** válasza:
Hát valóban nem volt szép tőle, ám egy kicsit te is könnyen magadra eszed. Szerintem 70% hogy nem volt szép tőled és 30% hogy kissé könnyen magadra vetted. Persze nekem se tetszene, ha ilyen helyzetbe kerülnék. És végül nem mondtad el neki, hogy ez bántott téged, meg hogy miért csinált ebből viccet? Bár sajnos arra is van esély, hogy akkor meglepődik, hogy ez neked nem vicces és akkor azt gondolja, hogy neked nincs humorod, veled nem lehet viccelni és hogy milyen sértődős vagy. És hát igen, normális ember ha tudja neki milyen rossz volt egy olyan helyzet, akkor nem csinálja azt, vagy egy hasonló rosszat, esetleg rosszabbat rosszabb esetben a másikkal. Anno engem is volt hogy piszkáltak, mégse piszkálok másokat.
2018. jún. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 he84 ***** válasza:
És még annyit, hogy az ilyen haver nem való havernak, se barátnak, főleg hosszútávon nem. Hacsak valóban nem tudod vele ezt tisztázni úgy, hogy mindkettőtöknek valóban okés legyen és hogy máskor nem tesz ilyet. Bár ezt nem lehet előre tudni, talán kaphat esélyt, főleg ha úgy beszéltétek meg komolyan, hogy már megbánta, sajnálja és igyekszik. Ha nem így áll hozzá, akkor felejtsd el őt.
2018. jún. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oszinten, aztan nem beszeltunk errol, ugyanugy hulyeskedunk stb. Aznap kerultem ot, de nem sertodesbol, hanem mert elment a hangulatom. Masnap mar ujra beszeltunk es nem hoztuk fel a temat. Szerintem is viccelt, csak kicsit furan jott ki. Tudom, h nem kellett volna felvennem a megjegyzeset, igyekeztem is :))
2018. jún. 10. 14:30
 8/8 he84 ***** válasza:
Hmm, hát oké. Akkor neki talán ilyen csípősem a humora. Nekem van egy több éve ismert régi jó barátom, akinek a szarkazmus az alap humora. Néha meg is bántott vele, hol kicsit, hol nagyon, de nem direkt. Néha másképp is viccelt, plusz én idővel megtanultam kezelni, alkalmazkodni a humorához, ami már nagyrészt sikerült, de teljesen sose fog sikerülni. Nem ő miatta főleg, hanem mert én nem minbdig értem a szarkazmust, a durvább formáit pedig alapból nem szeretem.
2018. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!