Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki kizárólag ülve tudja...

Mindenki kizárólag ülve tudja megbeszélni a problémáit?

Figyelt kérdés

Napi százszor is olvasom-hallom a következő jótanácsot: Üljetek le, beszéljétek meg.


Minek kell a leülést javasolni? Egyáltalán a megbeszélés is minek javasolni, van aki szerint az a másiknak még nem jutott eszébe? Gyertek, üljünk le, beszéljük meg ezt a kérdést. Mi ez a nagy leülésmánia?


2018. jún. 13. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

istenem gyakori...

Egyébként meg , leülsz , kényelembe helyezed magad jobban figyelsz a másikra stb. de neked mi is ezzel a bajod?

2018. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

általában sétálás közben hülyébben néznek ki az emberek, ha megbeszélik, plusz ha komolyabb horderejű a téma, akkor lehet annyira meglepődik valamelyik fél, hogy összeesik XD


főnököm szokta mondani mikor valami komoly mondanivalója van, hogy ülsz? XD

2018. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert sétálás közben úgy néznének ki, mint amikor terveket szövegetve sétálnak a kertben a trónok harcában:D
2018. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos is ülve veszi fel az adatokat.Szerintem nyugodtabb helyzetet teremt az ülés.Velem előfordult, hogy orvosnál álltam,mert csak a nagymamámnak irattam ki gyógyszert és kérte az orvos üljek le,mondtam nem sokáig maradok.Azt mondta akkor is inkább üljek le,mert őt zavarja ha állok.Pszichológusnál is ülve beszélik meg a problémákat.
2018. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert sétálás közben nem tud az ember komolyan elbeszélni valamiről. Nem látod kint a néniket, amikor mennek mennek és akkor egyszer csak megállnak és mondja, hogy "Te tudod mi történt a múltkor?..." Ha valami fontosat akar az ember mondani, akkor ösztönösen leáll. Ha meg valamit 1 órán át fogtok tárgyalni, akkor ülve sokkal könnyebb az.
2018. jún. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legközelebb olyan tanácsot adunk: futás megbeszélni!

S ezt a választ is most állva adom - remélem te is állsz nehogy már leülésmániában szenvedjünk. Nagyon izgalmas probléma volt. Ugorjunk.

2018. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ülve jobban tud az ember figyelni a megbeszélendőre, nem kell az állással, sétálássl járó izomkoordinációra koncentrálni.
2018. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Ha már itt tartunk, én akár fekve is hajlandó vagyok megbeszélni problémákat, persze alap a másik személy is ugyanolyan helyzetben legyen.
2018. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
És még senki sem tért ki a fehér abroszra...
2018. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egy berögzült formula, szólásmondás úgymond. Nem azt jelenti, hogy csak ülve lehet megbeszélni. Hanem azt, hogy egymásra figyelve, nyugodtan, higgadtan, másra nem koncentrálva.


Illetve élőbeszédben akkor hallom ezt, amikor a nem ülő személy amúgy nem nyugodt, állni sem képes nyugodtan, hanem fel van dúlva, trappol, izeg-mozog össze-vissza. Na ilyen helyzetben az ülő testhelyzet előnyösebb, ha problémát akarnak megbeszélni, mert ott előbb le tud higgadni.

2018. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!