Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok problémáit szerinte...

A magyarok problémáit szerintetek sem oldaná meg a pénz egyedül?

Figyelt kérdés

Mindig mindenki a pénz hiányára fog mindent. Közben azt látom, ha itt mindenki osztrák életszínvonalon élne anyagi szempontból, itt akkor sem lenne békesség, mint Ausztriában.

Egy ideig kint éltem, ott a szomszédok nyugodtak voltak, nem mondom, volt 1-2 furcsa szerzet közöttük, ahogy a munkahelyen is voltak bunkó, fellengzős osztrákok. Volt tv adó, meg havi 30ezres autóbiztosítás, de mégis lassan 1 év után kezdem visszasírni azt a békét, ami ott volt.

Itthon a szomszédok folyamatosan marják egymást, minden naposak a kiabálások, a cetlizgetések, az anyázások. Senki nem bír a fenekén maradni, rossz értelemben. Taln egyedül a közlekedés jobb, itthon finomabban vezetnk az emberek.

Megyeszékhelyen lakunk, nem kis faluban, egy közepes méretű lakóparkban, de múltkor hallottam, ahogy 2 messzebb szomszéd azt tárgyalta, mit csináltam kinn az autómnál (semmi extrát, csak átültem egy másik autóba, de ez már csámcsognivaló).

A családjaink lehúzóak, szerintük soha semmibe nem érdemes kezdeni. Az öregedő szüleink egyre inkább depresszióba süllyednek, a velük élő testvéreink életét is tönkretéve. De hát hogy költözzön el valaki otthonról 160ezres fizetéssel, amikor a környéken egy 30 m2-es lakás havi bérleti díja 100ezer ft. Mi jobban állunk anyagilag, de rá kellett jönnöm, hogy semmit nem érnek az anyagiak, ha az ember rossz környezet veszi körül. Rossz emberek.

A régi barátaink élete szinte kivétel nélkül csőd. Sem párkapcsolatok, sem normális életcél, sem önálló élet, 25-30 évesen is anyucinál laknak és nyavalyognak, meg a függőségeiknek élnek, ami miatt már nem olyan a kapcsolatunk velük, mint régen (féktelen bulizás, ivászat, játékszenvedély...stb.).

Itthon már azért is "pénzéhes" szuka vagyok, mert értetlenül állok az előtt, a szüleim ok nélkül miért zártak ki az örökségből. Normális kapcsolatom volt velük, mégis a saját gyerekeiknek tettek keresztbe. De itthon talán már ez is szokás, külföldön még támogatják a fiatalokat ellehetetlenítés helyett. Mikor egy külföldi rokonunk férje meghalt, a néni (bár sosem volt saját lakása, kinti viszonyokhoz képest nagyon szegényen élt a kis nyugdíjából), szétosztotta a 4 gyereke közt a férje hagyatékát. Nálunk ilyen elképzelhetetlen, mindenki 2 fillérért meg... a saját anyját. Az idősek mégis kint függetlenek, a nyugdíjas nénik is autóval járnak (tudnak vezetni, nem az unokát nyaggatják ilyennel), tudják kezelni a kommunikációs eszközöket, támogatják a fiatalabbakat, és nem önfeláldozást, meg hálát várnak, hanem élik a független életüket. Ha valaki megözvegyül, keres másik párt pár éven belül, nem belefeledkezik a depresszióba és él 30 évig még magányosan. Ott még a 80 éves szomszéd néninek is új pasija volt.

De itthon valahogy senki nem jön ki senkivel. Ott, ha meséltem valami rosszat, ami engem ért, sajnáló tekinteteket és bíztató mondatokat kaptam. Ha lebetegedtem a munkahelyen, a munkatársak életet próbáltak lehelni belém, nem még belém rúgtak. Itthon a földön fekvő emberbe is mindenki csak belerúg.

Szerintetek mitől van ez? Ugye szerintetek sem lehet ez csak pénzzel jobbá tenni? A pénzzel nem jön együtt az empátia és az emberség is. Tisztelet a kivételnek, 100-ból 1.


2017. jún. 27. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Jò meglátàs. A legtöbb magyar külföldön is ugyanazzal a negatív mentalitàssal èli az èletèt. A pènz önmagàban kevès az ilyen embereknek.
2017. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Ahhaaa.


A pénz amúgy is azoknak való akik tudnak vele bánni.


Ha itt összefogás lenne már sírhatnának is a hollandok, svájciak, amcsik, stb.

Nem pénz kéne ide hanem szeretet.

2017. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

A magyarok nagy resze mindent akar, minel kevesebb penzert es lehetoleg azonnal. Foleg a 20-30 eleje korosztaly (inkabb 20-as). Munkahelyen keves munkaval akarnak netto 400 ezres fizetest ceges kocsival (irodaban dolgozom), egesznapos home office vagy netezes komboval, es ha 8 honapon belul nem ismerik el az isteni tehetseguket mar hisztiznek es felmondassal fentegetoznek.

Vagy kimennek Londonba utolso cselednek mosogatni mert azt hiszik akkor a kerites is kolbaszbol lesz.


Az idosebbek meg belefaradtak a politikaba, meg az allando nyomatasba hogy a mi orszagunk mekkora szar. Akik 40 felettiek es meg nem budos nekik a munka de nemveszekszenek a politikai vitamusorokkal a tv elott azok az ismeroseim mind boldogok :) En 32 vagyok es szinten boldog es elegedett, pedig nem londoni pultos vagyok, hanem diplomas ket nyelven beszelo irodista aki erdekes, talalt munkat itthon. Je, ilyen is van.

2017. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, maximálisan igazad van, jellemző itthon ez a depresszív hangulat, ráadásul egész Európában az élen állunk depresszió és hasonló lelki betegségekben...
2017. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem aki 40 év feletti és nem megkeseredett, az valami különösen jó helyen nőtt fel, különlegesen jó emberek közt. Ez ritka. Megnézhetjük az átlag magyar vidéket, mindenhol csak a károgás, egymás kibeszélése meg az okoskodás meg. Apropó okoskodás: amit még megfigyeltem, ha gondom van, külföldön maximum megsajnálnak és bátorítanak, hogy majd rendbe jönnek a dolgok. Itthon mindenki egyszerre nekemugrik a jobbnál jobb ötletekkel, ilyen lakást vegyek, olyan függönyt, amolyan kocsit. Kint valahogy soha senki nem akarja megmagyarázni, mit tegyek és nem is ítélnek el semmiért. Ott még van az embereknek személyiségi joga, mindenki úgy éli az életét, ahogy szeretné. Itthon vagy okoskodnak vagy ítélkeznek, vagy a kettőt egyszerre, de senkivel nem lehet fél óránál többet kibírni, annyira okos és tökéletes itthon mindenki. Csak nem látszik, mert ugye az a fránya politika... :D
2017. jún. 27. 16:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Kulfoldon sem csillamponi hatan setalnak a szeretet kovevel kirakott aranyutakon a grallovagok es tunderlelku josagos asszonyok. Le kene szallni a "kint minden jobb" lorol, mert amig rajta ulsz addig nem leszel boldog. A kerdesedbol es kommentedbol is latszik hogy te is egy vagy "minden szar" keseredok kozul. Ha feleennyit filozofalna az ember es inkabb tobbet cselekedne vidam tetteket azt hiszem jobb eletuk lenne! Az osszes fanyalgo-nyavalygo megkeseredett magyart beloknem egy vonatba es kivitetnem kulfoldre hogy nesze akkor bszki boldogulj itt!! De ott is ilyenek maradnatok, viszont nekunk, akik szeretjuk az eletunket itthon es boldogan elunk, ezerszer jobb lenne, mert piszkosul lehuztok minket.
2017. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kedvencem, mikor 25-30 évesen 600+ ezres átlagjövedelmünk van, saját lakásunk, független életünk évek óta, és akkor a következőket kapom:

- pénzéhes r*b*nc vagyok, amiért sértőnek tartom, hogy ok nélkül kizárnak a szülői örökségből, indokot nem adva rá

- pénzéhes szuka vagyok, ha azt mondom, ha bele akarnak szülni a lakásomba, milyen legyen, mekkora legyen, akkor pénzt is adjanak hozzá, ha nem adnak, akkor ne is szóljanak bele az én ízlésembe és döntéseimbe

- 3 hónap munkanélküliség után a fél szülőfalum szinte kitagadott, a szüleimmel és az anyósomékkal együtt, hogy munkakerülő sz*jh* vagyok, aki csak azért él, hogy eltartassa magát a pasijával és természetesen csak a pénzért vagyok vele sok éve

- a barátainknak semmiről nem lehet mesélni, mert minden nagyzolás nekik, látom a nemtetszésüket: elmentünk kirándulni, megcsináltattuk az autónkat, minden nagyzolás már mindenkinek, mert nekik nem telik rá

- és még az otthon élő, személyi hitelekkel agyonterhelt testvérem is csak a fejemhez vágja egy vita során, miközben Ő h*lyézett le engem, hogy mondjam el neki, miért nézhetne fel rám, hisz szerinte nem értem el semmit.

Sőt, itthon valahogy mindig mindenki azon lovagol, hogy "ki mit ért el az életben" meg "ki mit tett le az asztalra". Ez itthon az emberi fokmérő. Jobb helyeken nem.

2017. jún. 27. 16:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az emberek szeretnek itthon élni és ragaszkodnak a hazájukhoz, de az empátia az emberek 90%-ában nulla. Itt tényleg mindenki még a földön fekvő emberbe is belerúg. Tudom, mert voltam lenn a földön is, kikészült állapotban, senki nem segített, a saját családom sem.
2017. jún. 27. 16:48
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Ìgy van. Semmi pozitìvat nem ùjsàgolhatsz otthoniaknak. Itt ha elmondtam hogy New Yorkba megyünk nyaralni, velem örültek. Odahaza ezért már burzsuj vagyok.
2017. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy gondolom, hogy a pénz nem lenne elég önmagában. Az általános negatív gondolkodásmóddal vannak problémák.
2017. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!