Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok huzamosabb...

Miért nem tudok huzamosabb ideig odafigyelni valamire, ami egyébként érdekel?

Figyelt kérdés

Mondok pár példát, hogy világosabb legyen a helyzet:

Például elkezdek nézni egy filmet, amiről tudom, hogy jó és már alig vártam, hogy megnézzem, de amikor odajutok, egyszerűen nem tudok odafigyelni, úgy érzem, hogy kevés az az információ, vagy impulzus, ami ér, és ilyenkor előveszem, a telefonom, mert úgy érzem, hogy az agyam sokkal gyorsabban pörög, mint ahogy az információkat kapom. Nem tudom, hogy érthető-e.

Amikor olvasok, egyszerűen nem tudok odafigyelni, arra, hogy mit olvastam, mert megint azt érzem, hogy túl kevés az, amit kapok, és egyben máson is töröm a fejem, hogy ellensúlyozni tudjam ezt.

Vagy amikor egy baráttal van találkozóm és beszélgetnem kéne, nem tudok odafigyelni a másikra, mert úgy érzem, hogy nézelődnöm kell, és lehet, hogy paraszt vagyok, de mindig a szavába vágok a másiknak, vagy ha nem vágok a szavába, akkor feszengek, hogy legyen már vége és megszólalhassak. Viszont ha nekikezdek a mondanivalómnak, néha képtelen vagyok végigmondani, mert sietnék, dadogok, és mág mást is nagyon szeretnék elmondani.

Másnak volt/van ilyen? Akinek volt, "kigyógyult belőle" maga, vagy segítségre volt szüksége?


2018. jún. 22. 12:05
 1/2 Juliusz48 ***** válasza:
Talán ebben a rohanó világban túl magas az ingerküszöböd. Ha nem bombáznak az ingerekkel keresned kell valamit még. Kellemetle lehet mert igy soha nem jutsz semminek a végére. Főleg úgy, hogy a saját gondolataid is a küszöböd alatt vannak ezért képtelen vagy végigkövetni.
2018. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem van hasonlóm, talán valamelyik neurotranszmitter szintjének túlzott emelkedésével lehet összefüggésben (talán dopamin). Nem értek ehhez, csak a saját tudásszintemen találgatok. Az interneten való szörfözéskor vettem észre, hogy elönt valami öröm, boldogság, ha valamilyen új, érdekes dolgokat, cikkeket találok, aztán egy idő után már ez sem elég, nem elégít ki semmi. Azt hiszem így lehet függővé válni. Túl sok és túl erős ingerek érik az agyadat, amihez a több százezer évnyi szavannában eltöltött vegetáló életmód és evolúció nem készített fel. Talán. Tanulj meg uralkodni magadon, hosszú távon csak nyerhetsz vele.
2018. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!