Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel győzzem meg a szüleimet...

Mivel győzzem meg a szüleimet az állatkísérletek kegyetlenségeiről?

Figyelt kérdés

Én nem szeretném rábeszélni az édesanyámat arra,hogy ő is cruelty free termékeket vásároljon magának, hiszen az az ő dolga, de ő folyton azzal jön, hogy túlzás amit csinálok, meg oké, hogy szeretem az állatokat, de ez már beteges (vegetáriánus is vagyok). De ő nem látja azt, aminek én már utánnanéztem rendetegszer. Például: pont egy ilyen veszekedésünk közepett mondtam neki, hogy az Aquafresh is állatokon van tesztelve. Erre az ő visszavágása annyi volt, hogy "Jajj.. szegény nyulaknak mi bajuk lesz?! Fehér lesz a foguk?!" Erre én köpni-nyelni nem tudtam.

Állatorvosira készülök jelenleg. Sok állatot ápolgattam már itthon is (persze csak az állatorvosunk utasítására). Mikor külön lakásom és háztartásom lesz, szeretnék csak növényi alapú ételeken táplálkozni. Ezt persze még nem mondtam el anyának. (Édesapám még azt sem tudja, hogy vegetáriánus vagyok.) Mindezek mellett mivel győzhetném meg őt arról, hogy tudom, hoyg miről beszélek, és hogy ne nézzen beteges megszállottnak meg hülyének emiatt? És értse meg, hogy nekem ők nagyon is fontosak?

17/L



2018. jún. 24. 23:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ez igen! Azt hiszem be kellene perelni az összes biologiai tankönyv kiadót.. :D :D :D Sőt a földrajzot is, mindenki tudja, hogy lapos a föld és nem volt űrkutatás sem. Most, hogy így belegondolok, akkor a történelem tankönyvek is mehetnek a kukába. Eddig hazugságban éltem :S
2018. jún. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

a gumós zápfogas kollégának.


ha velem szeretnél vitázni az elég durva melléfogás, tekintve, hogy a szakmámon kívül sem állítottam soha tényekkel alá nem támaszthatót... képzeled akkor a szakmámban tájékozatlan vagyok?


amúgy meg:

nem akartam senki semmire rávenni hiszen a növényTÚLSÚLYOS étrend sokkal környezetkímélőbb mint a mai átlag étrend.


és a gyakran használt szójatej és tsai gmo-k itthon is...a termelését tiltják de a terméket importálhatod..és mivel a hazai szója 1000 szeresét is megvenné nyugat eu ezért nem sok gmo mentes szója cuccal találkozol itthon


az állat meg nem hasonlítható össze az emberrel!

ez a Föld a miénk, mi vagyunk az uralkodói, bánjunk jól vele és bőség lesz..

2018. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a gumós zápfog nem azt jelenti, hogy vagy ezt, vagy azt, vagy mindent KELL ennünk, hanem azt, hogy a szervezetünk képes növényeket és húst is fogyasztani, emészteni. Innentől már mindenkinek a saját döntése, hogy mit eszik. Nem vagyok vegetáriánus, eszek húst, de én sem erőszakoskodom, hogy mások is ugyanazt egyék, amit én, mert szerintem ez így jó. Növényi alapú étrenddel is be lehet vinni minden tápanyagból megfelelő mennyiséget, de az tény, hogy sokkal nehezebb összeállítani egy megfelelő, minden szükségletet kielégítő étrendet és könnyen kialakulhatnak hiánybetegségek, ha valaki nem figyel oda.
2018. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, teljesen egyettértek veled! Az állatkísérletek teljesen feleslegesek, ma már jóval modernebb és jobb technikák vannak erre. Rádásul tényleg borzalmasak. Én úgy vagyok vele, hogy magamra nem kennem ezeket a pocsék termékeket.

Ez nálam olyan, mint a bunda. Soha fel nem húznám. Pont azért élünk ilyen mocskos világban, mert az embereket csak saját maguk érdeklik és nulla empátiájuk van.

2018. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szép dolog, hogy segíteni szeretnél a világon, azonban mindennek megvan az ára, és minden csak képmutatás. Fenntarthatatlan egy ideális állapot egy olyan helyen, ahova 7.5 milliárd ember van zsúfolva. Mindegyik oldal próbálja magát jobb színben felmutatni, azonban nem szabad radikalizálódnod, ki kell alakítanod a saját véleményed. Például lehet, hogy a PETA mutat Neked videókat, hogy milyen szörnyűségeket csinálnak mondjuk a birkákkal, miután véresre nyírják őket, azonban ez is csak egy hazugság a sok közül, ráadásul sok tényfeltáró cikk készült arról, hogy milyen kegyetlenségeket csinálnak saját maguk is az állatokkal. Nem szabad elvakultan hinned semmiben.

Arra sincsen semmilyen bizonyíték, hogy a vegetarianizmus egészségesebb lenne-e az ember és a környezet számára, azonban sok érv is született ellene. Mint például az, hogy a növények alacsonyabb kalóriatartalma miatt sokkal többet kell belőle termelni, hogy kielégítsék a fogyasztói igényeket, így pedig idővel még rosszabb is lenne a helyzet, ha többen lennének vegetáriánusok, mint húsfogyasztók, mert tönkretennénk a termőtalajt, ráadásul sokkal több káros anyagkibocsátással járna, mint kevesebb húst kitermelni. Meg kell értened, hogy mindennek megvan az ára, ezért az lenne az ideális, ha kiegyensúlyozottan tennénk mindent, azonban a Föld nem tud eltartani ennyi embert úgy, hogy ne okozzunk kárt benne.

2018. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az hogy imit csiálsz, miben hiszel, a te dolgod.


Jó, hogyha így gondolkodsz, DE!


NEM erőszakolhatod rá másra a te nézeteidet, mert ahhoz nincs jogod, pláne nem kioktatni mást, vag beszólni neki ezért-azért.


Ez ugyanolyan, mint jónéhány elvakult hívő, akik hisznek valamiben és a másikra próbálják tukmálni a nézeteiet - az ember meg legszívesebben pofán vágná őket ezért.

2018. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

tévedések sora olvasható..


szóval rögzítsük ismét:


a növényTÚLSÚLYOS étrend környezetbarát


kb azt jelenti, hogy tizede ennyi állati termék elegendő a szervezetünknek de az viszont kell mind nekünk mind a környezetnek


lehet kevesen tudják de a vegetáriánizmus környezetvédelmi mozgalomnak indult és tudományos körökből

2018. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező ne légy álszent, egy növény is meghal azért, hogy te vega lehess.



Legyen szíved!



Egyél követ.

Puszi

2018. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki ezt:


[link]

2018. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sokan nagyon félreértették. Az irományom elején nem véletlen írtam azt, hogy "Én nem szeretném rábeszélni az édesanyámat arra,hogy ő is cruelty free termékeket vásároljon magának, hiszen az az ő dolga...". Ezt direkt azért írtam, hogy nehogy félreinformáljak valakit, de ezek szerint mégis sikerült. Én csak annyit akartam, hogy ha már én is elfogadom azt, hogy ők megeszik a húst, akkor ők is fogadják el, hogy én nem szeretném megenni. És én SOHA nem erőszakoltam rá SENKIRE sem ezt az életmódot, csak elmondtam a nézeteimet, hogy kicsit jobban meg tudjanak érteni és elfogadni. (Az aquafresh-es példát is ezért mondtam neki/nektek. Eszem ágában sem volt, hogy rá-/rátoktukmáljam a több ezer forintos cruelty free fogkrémet.)

Azóta viszont sokat beszélgettünk anyával, és sikerült jobb belátásra bírni. Mostmár elfogadja a döntésemet (bár nem örül neki). Már édesapám is tudja (aki néha beszólogat azért). Szóval nagyjából sikerült mindent megoldani.

Aki pedig azt mondta, hogy ez képmutatás, annak azt üzenem: mivel fényevő nem akarok lenni, ezért valamit muszáj ennem. És ha már eközül a kettő közül választhatok, akkor már inkább a répát eszem meg mint a nyulat.

2019. febr. 24. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!