Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyi rosszul kommunik...

Tényleg ennyi rosszul kommunikáló kapcsolat van?

Figyelt kérdés

Annyi olyan kérdést olvasni párkapcsolatoknál "Hogy mondjam meg, hogy nem akarok gyereket\akarok gyereket\legyen velünk több időt..."

Rokonoknál "Mit csináljak, hogy ne kérdezze mikor lesz gyerek/esküvő..."

Anyós ne szóljon bele stb.

Tudom, hogy mind a két félnek rendelkeznie kell bizonyos fokú intelligenciával, hogy ez működjön.



2018. jún. 26. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Ha akarok valamit, elmondom. Nem fogok köntörfalazni, halogatni valamit csak azért mert félek a választól. Szerencsére a párom is ilyen
2018. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy mind a két félnek rendelkeznie kell bizonyos fokú intelligenciával, hogy ez működjön."


Így van. És ez vagy egyik, vagy másik, vagy szerencsétlen esetben mindkét oldalról hiányzik. Habár aki már látja, hogy baj van, hogy nem stimmelnek a dolgok, az azért annyira hülye nem lehet.


Amúgy meg amit nem tanítanak meg az iskolában (pedig kellene, mert sok dolog az életben ezen múlik), az a helyes, megfelelő kommunikáció, a másik ember meghallgatása és az értő vitatkozás, nem pedig veszekedés.


De sokan félnek vitatkozni is, mert úgy vélik, az a kapcsolat megromlásához, kibékíthetetlen ellentétekhez vezethet. Ami egyébként elő is fordulhat, mert attól függ, hogy hogy az őszinte témaindításra hogyan reagál a másik fél! És nagyon sokan rosszul reagálnak.


Magyarországon rengeteg a a képmutató ember, aki még önmagával szemben sem őszinte, illetve nem ismeri saját magát, a saját igényeit, másfelől meg ugye a rossz viszont reakció, ami elnémítja az embereket. De amúgy igen, attól, hogy valaki itt kér tanácsot, még a dolog jellemzően nem oldódik meg. Viszont több tapasztalattal rendelkező ember adhat olyan tanácsokat is, amik eddig eszünkbe sem jutottak, úgyhogy szerintem nem haszontalan az oldal, még a trollkodók sem, mert egyből durván a fonákjára fordítják a dolgokat, és néha nem árt egy-egy súlyos pofon, vagy a magunkon nevetés.

2018. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek a játszmák kicsit többről szólnak, mint az intelligenciáról. Nagyon sok családban nem megfelelő a kommunikáció, ami nem pusztán az intelligencia hiánya...
2018. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felnek...
2018. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg. A durva, hogy rengeteg ember még magával sem képes kommunikálni. Az emberek döbbenetesen nagy része még saját magával sem őszinte vagy a saját igényeivel sincs tisztában.
2018. jún. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!