Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed azokról akik...

Mi a véleményed azokról akik a saját szüleik és/vagy nagyszüleik sírját nem gondozzák?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nagyon utal az illető személyiségére. 1-2 havonta nem lenne olyan nehéz dolog kikapálni a sír melletti részt.. én 25 évesen is megcsinálom a nagyszüleim sírját, de vannak akik még a saját szüleikét se gondozzák, és áll a sír mellett a méteres gaz. De a másik véglet, hogy a külföldön élő ismerős is hazájár 2-3 havonta, és megcsinálja. Ennyire nem érdekel sokakat, hogy ott mégiscsak a szülei/nagyszülei nyugszanak?
2018. jún. 27. 00:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egy évben maximum kétszer szoktam gondozni a nagyszüleim sírját. Tudom, hogy ez nem túl gyakori, de igazság szerint ritkán jut eszembe, hogy le kéne takarítani a sírt. Persze, fontos a sírjuk, hiszen mégis ott nyugszanak, de ritkán járok temetőbe. Azonban ez nem jelenti azt, hogy engem ők nem érdekelnek már, sőt... Nincs olyan nap, hogy ne jutnának eszembe, mindketten elmentek már több éve, de a mai napig nagyon hiányoznak.
2018. jún. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem jobb a hamvakat otthon tarolni urnaban. Igy nincs kapalas meg gaz.

Ez komoly. En ezt teszem.

N

2018. jún. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy érzéketlennek fogok tűnni, de nem gondolok semmi rosszat. A halottakon az már nem segít, ha gyomtalanítanak felettük. Néhány generációval később legalább ennyire "tiszteletlen" módon ki lesznek hantolva, hogy legyen hely azoknak, akik utánuk hunytak el. Ez természetesen rám is igaz, nem különösebben érdekel, ki mit kezd a majdani sírommal, foglalkozzanak velem addig, ameddig élek. Ettől függetlenül persze szép gesztus, hogy te kijárkálsz, de el nem várható senkitől szerintem.
2018. jún. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

1. Lehet,hogy kényelmetlenséget okoz neki arra a helyre menni ahol el vannak temetve,vagy magát a tényt nem dolgozta fel,hogy a szülei meghaltak,vagy csak szimplán nem tulajdonít ennek nagy szerepet.


2. Nem mindenki volt jóban a szüleivel. Tudom ez biztos lelki sokk olvasni,de van ám ilyen is. Így pedig nem is szeretné ezt tenni. Nagyon nagy bullshit ez a magyar "de mindent tegyé meg egy rossz szavad se lehet mert halott,mert a szüleid,mert kiscica farka"


3. Ahogy valaki már leírta,pár generációval odébb már más fekszik azon a helyen. Az is pont ilyen "tiszteletlen" lesz.

2018. jún. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#3#

#4#

Teljesen igazatok van!

2018. jún. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosszat nem gondolok, a nagyszüleim közül, akik már meghaltak, messze vannak eltemetve, a szüleim meg nem érnek rá annyit utazgatni, egy napot nem fognak utazgatni egy kis kapálásért, és ez is teljesen érthető.
2018. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem a temetőben vannak az elhunyt szeretteink, hanem a szívünkben. Emlékezni nem csak a márványlapnál lehet, hanem otthon is pl egy mécsessel. A gyomnövények meg nem zavarják a halottakat, max a tájképet rontják.
2018. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jó, akkor a többség ennyire igénytelen. Fel nem tudom fogni, hogy nem zavarja a szemét az illetőnek a méteres gaz, aki meg messzebb lakik, annak meg az, hogy vajon hogy nézhet ki. Az meg, hogy ki gondozza a sírt azután, miután pl már én se vagyok, az meg nem egyfajta megnyugvás, hogy akkor nekem minek kéne, ki tudja az enyémet fogják-e.... ez is tipikus magya "bullshit", hogy ha más nem csinálja nekem minek kéne. Emiatt a mentalitás miatt nem halad ebben az országban semmi sem előre. Ennyi.
2018. jún. 27. 09:49
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Gyorsan kimegyek megkapálom apám sírját, hátha helyrezökken tőle a gazdaság...
2018. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igénytelenség, de látom, te nem valódi kérdéssel jöttél ide, csak hogy kiadd magadból a véleményedet, de nem vagy nyitott más álláspontra.

Figyelj, a szüleim Budapesten élnek, az apai nagyszüleim a Hajdúságban vannak eltemetve, az anyai nagyapám Szabolcsban (az anyai nagyanyám még él, egyelőre azt a sírt ő gondozza). Ha reggel mennek, este jönnek, az egész nap elmegy az utazásra, és ott vannak kb. egy órát, nem beszélve a költségekről egy kis kapálás miatt...

Gazos lesz? Ez van. És a tömegsírba ki tudja hol eltemetett emberek fölötti földeket ki gondozza?

2018. jún. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!