Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki kioktatja a másikat, hogy...

Aki kioktatja a másikat, hogy az élet nem sétagalopp vagy nem habostorta az egyben helyesli is a rossz dolgokat?

Figyelt kérdés

Üdv a felnőttek világában. (Vagy a nagybetűs életben) - csak úgy csattan a 'frappáns' frankómegmondás ha valai netán sokallni meri a rá nehezedő nehézségeket.

Az élet nem sétagalopp (habostorta)! Vagy:"lépj ki a komfortzónádból" és társai. Akik felveszik ezt a megmondóember szerepet azok szellemileg azonosulnak a rosszal? Képviselik és helyeslik is azt? Mert sokszor olyan a hangnem hogy úgy tűnik mintha egyet is értene sok ember az ilyen nehézazélet közhelyekkel.

Kissé aberráltnak tűnik hiszen elvileg senki nem szeret szenvedni.



2018. jún. 29. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem helyesli, csak felhívja a figyelmet rá. Én már nagyon sok mindent megéltem, és valóban idegesítő, mikor olyan barátaim, akik még huszonévesen is számíthatnak a szüleikre, folyton nyavalyognak. Aztán azt kérdezi tőlem, miért nem nézik férfinak?
2018. jún. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Igen, az élet nem sétagalopp, de mindenkinek más az ingerküszöbe.

Mi az a konkrét példa ami megviseli a kicsi lelked?

2018. jún. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Én is így érzem ahogy leírtad, hogy úgy tűnik mint ha ők helyeselnék is a rosszat. Olyan hangnemben mondják, legalábbis beletörődően hangzik tőlük. Sokkal jobban hangzana ahogy például én fogalmaztam egyszer, bocs ha netán közönségesnek hangzana: A nagy szar nehezen csúszik le a WC-n, de a végén mégis mindig lehúzzák. Vagyis a korrupt vagy nagyon rossz emberekre értettem és kifejezte azt hogy hol a helyük, merre csúsznak, meg hogy azért szoktunk lépéseket tenni hogy lefelé csússzanak, nem pedig azért hogy ott maradjanak a helyükön. Boldogan és nevetgélve mondta is az aki hallotta, hogy hát igen, tenni kell a korrupció és a rossz ellen mert büdös. Bocs a hasonlatért de a rosszat a fekáliához hasonlítva fejezhető ki igazán az hogy hulladéknak van tekintve aminek egy élhető és modern világban hol a helye.
2018. jún. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Az élet nem majális - így szokta mondani egy ismerősöm :D

Nem helyeseljük a szenvedést, de egy kicsit igenis örülünk neki, ha az ifjoncok megismerik az élet nehézségeit, mert ez azt jelenti, hogy kezdenek felnőni. Ez nem "rossz"; rossz ha, ha döglenek a tyúkok, ha elveri a jég a barackot, meg ha csődbe megy a cég. De az élet nehézségei nem rossz dolgok, hanem kihívások, amiket meg kell oldani.

2018. jún. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Aki figyelmeztet hogy ne a sinen piknikezzek mert elüt a gyorsvonat az egyben helyesli is a dolgokat?


Attól hogy valamiről megàllapítjuk hogy működik még nem azt jelenti hogy helyeseljük.

Persze idegesítő ha egy konkrét problémára annyi "segítséget" kap az ember hogy "nőj fel" vagy "old meg". Hisz bammeg azért vagyok itt hogy megoldjam, de ha többen mondogatják hogy meg kell oldani ahelyett hogy hogyan kell megoldani nem leszünk előrébb.

2018. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszi mindenkinek. Per pill nekem nem nyomja semmi a lelkemet, hogy válaszoljak valaki kérdésére. Nem szoktam nyavajogni meg panaszkodni alapvetően. Ha valaki azt teszi megkérdezem, hogy miben tudok segíteni. Néha ha meghallgatjuk a másikat az is sokat jelent. Érdekes, engem az sosem idegesít ha valaki sokallja a terheket és hangot ad neki.


Engem sokszorosan jobban idegesit az a kárörvendő, dögöljön meg a másik tehene is mentalitás, ez a "ha nekem szar neked se legyen jobb" hozzáállás ami hungarikum.

Ráadásul egy kétségbeesett emberen ezek nem is segítenek.

2018. jún. 29. 11:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Pitiáner dolgokért képesek emberek nyavalyogni, akik jellemzően burokban élnek. Franc helyesli a rossz dolgokat, a világ olyan, amilyen, magadon kívül senkit nem változtathatsz meg, max. hatással lehetsz másra, akit ez a hatás majd elindít valamerre.
2018. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha valaki pitiáner dolgokon nyavajog, akkor miért nem lehet egyszerűen csak figyelmen kívül hagyni.

Az is csak egy olyan tényező, ami nem jó vagy rossz, csak van.

Én pl az ilyen kérdéseknél - ha már segíteni nem tudok, vagy ténxleg nagyon blőd - akkor nem tolok energiát abba, hogy bármit is írjak. Nagyon sok olyan kérdés íródik ki, amit pont emiatt hagyok figyelmen kívúl.

2018. jún. 29. 14:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam. Nem mindig lehet figyelmen kívül hagyni, ha pl. egy barátodról van szó. Nekem van egy 30 éves kor felé közeledő barátom, akinek folyton van valami banális problémája. Nem tudom figyelmen kívül hagyni, ha barátom és folyton meg kell hallgatni a baromságait. Viszont a gond az, hogy a legtöbb problémája mondvacsinált, és ha nincs gond akkor talál magának. Viszont az élete eddig olyan, hogy valódi, igazi problémája még sosem volt. Még mindig szülői pártfogás alatt áll, és a legnagyobb gondjai személyesek, emberekkel kapcsolatosak. Párkapcsolat, kollégák, testvér, stb. Mindig van valami baja valakivel. Mindig meghallgatom, miközben én olyanokon vagyok túl, hogy műtétek sorozata, tragikus halálesetek, agyvérzés stb. Plusz saját lábon való megélés támogatás nélkül 20 éves korom óta. Stb. És ilyenkor ne mondjam azt végül, amit feltettél kérdést? Tehát ez nem azt jelenti ,hogy helyeslem a rosszat, csak megpróbálom a barátom figyelmét felhívni rá, hogy ne gyártson műproblémákat. Egy ideig meghallgatom, és próbálok is tanácsot adni, de amikor már úgy érzem hatástalan, akkor igen is feladom, és nálam is kicsúszik a számon a fent említett.
2018. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az itteni kérdésekre én sem szoktam ilyesmivel válaszolni, mert senki sem kötelez rá, és nem is segítek vele, így meg szimplán csak beszólás kategória. Akkor szoktam felhergelni kicsit magam, ha valaki élőben, kifejezetten nekem panaszkodik jelentéktelen baromságról, úgy, hogy közben mások nagyobb horderejű problémáit figyelmen kívül hagyja vagy elbagatellizálja. Szerintem ilyen esetben érthető, ha valaki a kérdésben említett módon reagál.
2018. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!