Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bennem lévő utálat szerintet...

A bennem lévő utálat szerintetek el fog múlni valamikor? Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Azokban akiket meghatároz a dühössége, és utálata amit érez szokott enyhülni? Én bevallom azért írom ezt mert azt érzem nincs esély rá, hogy elmúlik.


Annyira rühellek bizonyos embereket az életemben akiket ismertem, gyűlölöm, hogy ők jobbak nálam, és lenéztek, megaláztak! Annyira utálom, hogy mások jobbak, kiegyensúlyozottabbak, hogy ez minden napomat meghatározza, az hogy azért élek ma, hogy egyszer olyasvalaki legyek akit nagyon tisztelnek, aki elismert és ezért megteszek bevallom ha kell naponta olyan dolgokat amit más nem. Hazudok, csalok, zsarolok, kitúrok, kihasználom mások ostoba naivságát, mások jóindulatán élősködök, hogy a hasznomra váljon minden ami történik. Főleg azért, hogy valakinek érezhessem magam, mert mindig senkinek tartottak és én is magamat, és azért, hogy egyszer mindenki elé állhassak aki lenézett vagy bántott, és én sokkal többet érjek.


De, hogy őszinte legyek lassan felemésztem magamat. nem tudom mi gyötör jobban esténként: a kudarcok vagy a harag amit érzek.

Milyen vagyok? Miért nem változik ez? Mit kellene tennem?



2018. júl. 4. 22:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vagy, aki nem szereti magát, aki elhitte azoknak akik bántották, hogy tényleg kevesebb és rosszabb náluk, és akinek azóta is megfelelési kényszere van és bizonyítani akar nekik. Legyőztek. Akkor mikor elhitted nekik, hogy nem érsz annyit mint bármelyikük. Pedig nincs értékesebb és kevésbé értékes ember, önmagadban vagy érték, ami felbecsülhetetlen. Próbáld meg ezt feldolgozni, és kezd el élni a saját életed, ne azt amibe mások véleménye kényszerített bele. Szerinted mivel vehetnél elégtételt, mitől lehetnél jobb náluk? Nincs ilyen, mindegy mit érnél el és mire vinnéd, csak miattuk tennéd, őket meg már régen nem érdekled, talán már nem is ugyan azok az emberek akik akkor voltak.
2018. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Majd fogom érdekelni őket, amikor már igen is lesz mit tennem ellenük, nem szorulok majd másra. Szinte tudtam, hogy az első válasz hasonló lesz. Csakhogy nekem ez jelenleg nem megy.


Minden nap azt kellett éreznem, és kell is, hogy jelentéktelen és eldobható vagyok. Mindenkinek sikerül minden, csak nekem nem. Mintha minden reggel arra ébrednék fel, hogy megbuktam. Mint minden, mert képtelen vagyok meghalni. Túl régóta gyötör már a jelentéktelenség, mégsem haltam meg.


Ezért nem tudok elképzelni más életcélt, mint valakivé válni. De az, hogy a méreg éltet kicsit sem kellemes.

2018. júl. 4. 22:31
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
De ha egyszer megbuktál! Azzal buktál meg, hogy jelentéktelennek érzed magad. És megbuksz minden egyes nap, mikor így gondolsz magadra. Nem is a saját életedet éled, hanem azét, amilyennek szerinted ők téged látnak. Miért ők határoznák meg szerinted, hogy ki mitől mennyit ér? Mégis hogy gondolod, a főnökük leszel, vagy világuralomra törsz? Érdekelne a konkrét terv. Ki ér meg neked annyit, hogy meg se próbálod megtalálni a saját céljaidat?
2018. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Hogy hogy ki? Mindenki. Talán igaz, hogy a saját terveimet, amiket csak magamnak tartogattam már nem érdekelnek. De csak mert már nem érdekelnek, az aki azokat tervezte meghalt. Nehéz lenne elfelejteni mindenkit, aki azt okozta aminek ma tartom magam mert hogy majdnem mindenkiről szó van ebben az életemben.


Egyébként realista vagyok, nem akarok a főnökük lenni, se a világ ura lenni. De már régen abból áll az életem és a munkám, hogy azon dolgozok, hogy legyen nevem, befolyásom, köztiszteletem. Ennyi nem elég?

2018. júl. 4. 23:12
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit jelent. Mi az, hogy legyen neved? Hol? A baráti körödben, az utcátokban, a városban, a médiában, a politikában? Milyen, mekkora befolyásod, mihez kezdenél vele?

Ha az ember aki voltál már halott, akkor mi értelme egy idegen ember életét építgetni? Miért ne kezdhetnél másikat? Még mindig jobban megéri ezt a sok évet feladni, mint folytatni annak tudatában, hogy a sérelmeiden semmivel nem tudsz elégtételt venni. Ezt most megmondom, nem fogod magad jobban érezni attól sem, ha neved meg akármid lesz.

Mit terveztél azelőtt, hogy jól megutáltad volna azokat az embereket?

Ne felejtsd el, nem tudod elfelejteni. Biztos okod is van rá, hogy így érzel irántuk, ettől nem vagy rossz ember. A harag akkor múlik ha visszaszerzed a saját életed. Azt felismeri az ember.

Ha így folytatod, nem azért fogod utálni magad, mert ők ilyennek láttak, hanem mert igazi okot adsz rá magadnak azzal, hogy rossz dolgokat teszel. Ki tudsz ebből jönni, mert felismerted a helyzeted. Ez csak egy szakasza az életednek. Nem kell lezárnod sem, csak kezdj valami másba és majd később lezárul magától.

2018. júl. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"Mit terveztél azelőtt, hogy jól megutáltad volna azokat az embereket?"


Mielőtt jól megkeseredtem? Hát igen. Naív képzelődések. Egyszerű életét akartam élni, egyszerű munkával, párral, családdal, de az egyszerű kis semmi most már nevetséges. Az hogy legyen néven azt jelenti, hogy ismert legyek, híres, ismerjék a nevemet a világon, és tiszteljenek. Ahhoz pedig kell hatalom is. Szinte relatív mit teszünk rosszul. Tettem már egysmást.

2018. júl. 5. 00:03
 7/27 anonim ***** válasza:

Akkor ne tedd tovább, mert én nem ismerek egyetlen olyan embert sem akit azért tiszteltek volna, mert mindenki ismeri, vagy mert hatalma van. Tudod mit szoktak azokra mondani a régi ismerősök? Hogy, ja, emlékszem, ő volt az a szerencsétlen gyerek az iskolában, már akkor is ilyen volt... Közben élik tovább a napjaikat mint azelőtt bármikor.

Egyébként más emberek sem annyira kiegyensúlyozottak mint gondolnád. Ha így lenne soha nem bántottak volna meg ennyire, akik másokat bántanak a saját nyomorúságukat próbálják kompenzálni ezzel. Nem az számít kifelé mi jön le az embereknek, mindenkinek magával kell megküzdenie, nekik is. Annál rosszabbat te senkivel sem tehetsz, mint amennyi rosszat az ember maga elken elkövet mikor másokat bánt.

Miben akarsz híres lenni, és miért kellene ezért rossz dolgokat tenned? Miért nem elég elégtétel az, ha úgy élsz mintha semmilyen hatással nem lettek volna rád?

2018. júl. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Miért kellene? Tapasztaltam már egysmást életemben, az a helyzet, hogy ez nem az a világ ahol elismernek ha nem vagy törtető, könyörtelen. Azért tartok ott ahol tartok, mert hajlandó vagyok megtenni olyasmit amit mások nem. De messze még a cél.


Azonkívül félek nem tudnék úgy élni mintha mi se történt volna , semmilyen hatással rám. Hisz nincs így. Nekem nem volt meg az ami másoknak meg van mindig, mert elvették tőlem. Kezdve a méltóságommal.

2018. júl. 5. 00:37
 9/27 anonim ***** válasza:

Csupán magadat kell túlszárnyalnod.Hatalmat, hírnevet akarsz?

A legnagyobb hatalom az önismeret és az egyetemes igazság felismerése.Az egyetlen út a sikerhez ha alázatos vagy és tisztelettel viseltetsz másokkal szemben.

Te vagy a saját létezésed középpontja.

Te irányítasz.Ne hagyd hogy az elméd becsapjon.Te egy csodálatos ember vagy,ott van benned mindaz ami azzá tesz.Söpörd le a válladról mások rosdzindulatát és valósítsd meg önmagad!

2018. júl. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Igen mások tettek ilyen ambíciózussá de az én rosszindulatomat hozták ki, lehet, hogy hibákat követtem el de nem tudom szégyellni. Hazudtam, csaltam, kihasználtam és még zsaroltam is és ezt mától se tudom visszacsinálni. Mért van az, hogy nem bántam meg és nem szégyellem? És mért gondolod, hogy olyan egyszerű lenne amit mondasz? Hát nem az....
2018. júl. 5. 07:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!