Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bennem lévő utálat szerintet...

A bennem lévő utálat szerintetek el fog múlni valamikor? Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Azokban akiket meghatároz a dühössége, és utálata amit érez szokott enyhülni? Én bevallom azért írom ezt mert azt érzem nincs esély rá, hogy elmúlik.


Annyira rühellek bizonyos embereket az életemben akiket ismertem, gyűlölöm, hogy ők jobbak nálam, és lenéztek, megaláztak! Annyira utálom, hogy mások jobbak, kiegyensúlyozottabbak, hogy ez minden napomat meghatározza, az hogy azért élek ma, hogy egyszer olyasvalaki legyek akit nagyon tisztelnek, aki elismert és ezért megteszek bevallom ha kell naponta olyan dolgokat amit más nem. Hazudok, csalok, zsarolok, kitúrok, kihasználom mások ostoba naivságát, mások jóindulatán élősködök, hogy a hasznomra váljon minden ami történik. Főleg azért, hogy valakinek érezhessem magam, mert mindig senkinek tartottak és én is magamat, és azért, hogy egyszer mindenki elé állhassak aki lenézett vagy bántott, és én sokkal többet érjek.


De, hogy őszinte legyek lassan felemésztem magamat. nem tudom mi gyötör jobban esténként: a kudarcok vagy a harag amit érzek.

Milyen vagyok? Miért nem változik ez? Mit kellene tennem?



2018. júl. 4. 22:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ez egy végtelen hosszú kör lesz, addig fogod csinálni, amíg rá nem jössz, hogy nincs értelme.

Túl sokat foglalkozol magaddal, meg a nyomoroddal. Tudod a varázsszót: engedd el...

Azt hiszed, másokat nem bántanak? Dehogynem, csak ők nem dédelgetik annyit az egójukat, mint te.

A saját gondolataid ellen harcolsz. Lehet, hogy sokan lenéznek (kit nem?), de szerintem az a baj, hogy te is pontosan ugyanúgy lenézel másokat, ezért használod ki őket és ezért vetíted ki rájuk a saját lenézésed. Benned van a lenézés, benned van a harag, benned van az egoizmus... túl sok minden van benned (gondolom, a legfontosabbnak, a szeretnek így már nem is jut hely?).

Engedd el magad, lazíts. Nincs értelme ennek a sok negativitásnak. Egyszer úgyis meghalunk mind, és akkor már teljesen mindegy lesz, ki jobb nálad, vagy kinél vagy jobb. (Persze, az ilyen fogalmak, mint a "jobb" és "rosszabb", eleve csak nagyon szűk keretrendszerben érvényesek, abszolút értelemben ezek mind-mind elvont absztrakciók, gondolatok, szimpla fogalmak - nem igazak, nincs valóságosságuk.)

Az a baj, hogy hagyod a gondolataid túlságosan elmenni abba az irányba, amerre nem kellene, így a negatív gondolataid körkörösen erősítik egymást. A mások által irányodba tanúsított lenézés valószínűleg messze nem olyan erős, mint amekkora energiát te fektetsz a negatív gondolataidba. Kútba dobod az energiáidat.

Lehet, hogy el fogsz érni valamekkora sikert, de szerinted hány ember fog tudni rólad, és meddig fog tartani? Nagyjából a döglött lőtéri kutyán kívül senkit nem fog érdekelni, hogy mekkora ember vagy.


A harag, a lenézés, az utálat benned van, de nyilván nem vagy azonos velük. Milyen vagy te? Pont olyan, amilyen: elmondhatatlan, leírhatatlan. Ne foglalkozz azzal, hogy mit tettek veled, hogy mit érzel magad vagy mások iránt, vagy hogy szerinted mit kéne érezned. Ha harag van benned, akkor az van benned - ne tagadd le, ne akard megváltoztatni valami pozitív gondolatra, de ne is tulajdoníts neki túl nagy jelentőséget. Sőt, semminek az életben ne tulajdoníts túl nagy jelentőséget. Azok a dolgok, amiket most fontosnak tartasz, a múltad, a haragod, a kötődéseid, csak az "én" számára fontosak. De az "én" is csak egy absztrakció; nincs olyan, hogy "én" - test van, de nyilván egy rakat csont és hús nem fogja azt mondani neked, hogy "én". Meg lélek van - ha hiszel benne. Az "én" csak egy gondolat, és minden, ami hozzá kötődik, szintén csak egy gondolat. Te egyszerűen túl nagy jelentőséget tulajdonítasz a gondolataidnak, és azt gondolod, ha elérsz valamit, azzal megjavul a helyzet. Nem fog, mert akkor majd lesznek más gondolatok, amiknek szintén túl nagy jelentőséget fogsz tulajdonítani, és akkor majd azok miatt fogsz szenvedni. Ez az elméd játéka, ő hiteti el veled, hogy ha megteszed ezt és ezt, eléred ezt és ezt, akkor majd minden jobb lesz. Ez nem így van, bizonyos dolgok átmenetileg ugyan lehet, hogy megjavulnak, de akkor majd lesznek más problémáid.

Ne tulajdoníts akkor jelentőséget a gondolataidnak, ne vedd őket komolyan. Ha ezt teszed, délibábok ellen harcolsz, ráadásul a saját délibábjaid ellen. Ne bántsd magad, nincs rá szükség.

Van benned egy hely, ahol nincsenek negatív vagy pozitív gondolatok, ahol nem léteznek a múltbéli, a jövőbeli és a jelenbeli dolgok. Fordulj mélyen magadba, keresd meg ezt a helyet és légy ott. Ne engedd a gondolataid elmászkálni. (Aki nem ura az elmének, az semminek sem ura, aki ura az elmének, az mindent ural.)

2018. júl. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Tégy valami jót másokért. Önzetlenül. Ha erre képes vagy, nem vagy menthetetlen
2018. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

#11 Ezt te nem érted, vagy szándékosan nem akarod érteni mint a legtöbb ember egyébként. Eddigi életemben nem pusztán a lenézés és a kitagadottság fájt, hanem, hogy utóbbival és azzal, hogy bántottak az lettem aminek láttak: egy jelentéktelen Paprika Jancsi, akivel nem több a világ de nélküle sem kevesebb.


Mások pedig, a saját családom annyira magamra hagyott, és nem vett tudomást rólam, sőt szintén megalázott, hogy magam előtt semmi nem voltam, csak egy féreg akinek meg kellett volna dögleni, nem még itt észrevenni. Nem ugyanaz, ha próbálod kibírni azt ami kibírhatatlan, és amit az után gondolsz vagy így külső szemlélőként. nekem nem volt meg az ami nektek és a többségnek meg volt.


Csak annyim volt, hogy túléltem. És eldöntöttem, hogy mostantól magasan hordom a fejem, és mindent azért fogok tenni, hogy én sokkal jobb legyek, sokkal többet érjek. Én nem tudom enélkül elképzelni a jövőmet mint ti. Olyasmiket teszek amire nem büszke senki, de én úgy érzem, hogy amit teszek ha helytelen is nekem jó.

2018. júl. 5. 18:42
 14/27 anonim ***** válasza:

Persze, ezt én nem értem. Nyilván nem értheti senki, csak te, mert nyilván senki más nem volt olyan helyzetben, mint te. Hát persze...

Honnan tudod, hogy nekem vagy másoknak mi volt meg? Nyilván sehonnan.

Persze, nekem mindegy, mit csinálsz. Ha téged ez éltet, akkor csináld ezt. De nem tűnsz valami boldognak ettől.

2018. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Mit tudsz te a boldogtalanságról. Voltál már kivülálló? ,,Számkivetett''? Vagy voltak barátaid akikkel mély kapcsolatod van? A szüleid veled voltak az életed fontos eseményein? Támogattak? Szerettek? Mondtak neked szép dolgokat, amik jobbá tettek? Szerelmes voltál már? Jó neked. Nekem ez mond nem volt meg. Engem ezek mind megtagadtak, és mások előtt is kiszolgáltattak csak azért mert néhány apróságban más voltam. El kellene felejtenem? Szégyelld magad. Igenis emlékszem rá! Igenis bennem van! Életem minden napján!
2018. júl. 5. 20:41
 16/27 anonim ***** válasza:

Szerintem hallgass Tobára.Jól mondja, lépj tovább, akkor is ha úgy tűnik mindenki ellened van.

Az számít aki vagy és ha még nem vagy ott ahol szeretnél, akkor tégy érte, de ne másokon átgázolva.

2018. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Igen, rossz ember vagy, hisz hazudsz, csalsz, zsarolsz, kitúrsz, kihasználod mások ostoba naivságát, mások jóindulatán élősködsz. "Mit kellene tennem?" Esetleg ne legyél egy féreg...
2018. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Azért csinálom ezt, hogy ne legyek féreg.
2018. júl. 6. 21:59
 19/27 anonim ***** válasza:

Légy szíves írd még le százszor, hogy milyen rossz neked. Naphosszat rágd a körmöd, és jártasd az agyad azon, hogy téged mennyit bántottak, lehet, hogy attól jobb lesz....


"Mit tudsz te a boldogtalanságról. Voltál már kivülálló?"


Nem akarok túl sokat írni magamról, de igen, világ életben az voltam, és alighanem az is maradok. Csak annyit, hogy betegen születtem, és ez meg is látszik rajtam. Emiatt sokat bántottak.


"Vagy voltak barátaid akikkel mély kapcsolatod van?"


Kettő vagy talán három, de már mind kikoptak az életemből.


"A szüleid veled voltak az életed fontos eseményein? Támogattak? Szerettek?"


Anyám szeret, ő támogatott, amennyire az erejéből telt. Apám az alkoholt jobban szerette nálam.


"Szerelmes voltál már?"


Igen.


"Mondtak neked szép dolgokat, amik jobbá tettek?"


Volt rá példa.


"Igenis emlékszem rá! Igenis bennem van! Életem minden napján!"


Oké, ha neked ettől jobb, akkor csak csináld. Dédelgesd még egy darabig a benned lévő negativitást, amíg meleg, hátha kikel. Ha elég sokáig dédelgeted, az egész életed el tudod kúrni így.

2018. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A különbség köztünk, hogy én nem törődök bele. Én nem hajtom le a fejem, hanem messzire nézek és én nem fogok így meghalni! Nem leszek jelentéktelen örökké, és nincs miért úgy tennem mint te. Nekem nincs veszteni valóm, a világon semmim sincs. Még!
2018. júl. 7. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!