Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Torz önkép? Ez lehet egy...

Torz önkép? Ez lehet egy betegség?

Figyelt kérdés

Ez lehet egy betegség, ha valaki másnak gondolja magát mint a többi ember? Egy nagyon csúnya lányról van szó, aki elhiszi, hogy gyönyörű. Mindenkinél szebbnek látja magát, modell tanfolyamokra jàr, mindig magàt dicséri, elképesztő nagy képe van, és igen büszkén sétál az utcán. Màr-már beteges, ahogy kívülről látja magát. Mindig keresi másokban a hibàt, amivel bántani tudja őket, és mindenkit csúnyának lát.

Ez lehet valamiféle betegség?


2018. júl. 6. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Semmiképp sem normális. Szerintem az az alapvető jó emberi tulajdonság, hogy senki gondolja magát szebbnek, jobbnak stb magad senki másnál. Elfogadja önmagát ahogy van. Lehet büszke a testére, eszébe képességeire, de az gáz, ha valami olyanra büszke (és még hangoztatja is és lenéz másokat emiatt), ami nincs is meg neki.
2018. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű a rossz nevelés miatt alakult ki, jópár példát láttam, amikor egy gyereket úgy nevelnek, hogy bármit csinál, bárhogyan néz ki, az jó, tökéletes, hibátlan.

A családtagok egymást túllicitálva dicsérik a gyereket, hátha ettől jobban szereti egyiket a másikról. Csak azt nem tudják, hatalmas kárt okoznak neki evvel, amikor kapja a csalódásokat tonna számra.

2018. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

#2

Ezzel nincs semmi baj, legalább lesz pofája és önbizalma a gyereknek. Soha nem érzi majd azt, hogy padlóra került és nem bír felállni onnan vagy nem bír kimászni az önsajnálatból.

Én örülnék neki, ha ezt belém is nevelték volna.

2018. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy nincs önbizalma, csak ezzel leplezi. Az hogy másokat kritizál bizony az önbizalomhiány jele. Amit saját magán csúnyának, rossznak lát, azt másokra vetíti ki.. legalábbis próbálja. Nagyon rossz tulajdonság. Van a másik fele az önbizalomhiányosoknak, akiknek az a célja hogy észre se vegyék őket, nem feltűnősködnek, és van ez..
2018. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ohh, önsajnálatból nincs hiány. Mindig mindenkinek vele kell foglalkoznia, “mindig neki a legrosszabb, a legnehezebb, neki van a legrosszabb élete”
2018. júl. 6. 14:21
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

És amúgy nem lehet, hogy tényleg szépnek látja magát? Attól még, hogy neked nem tetszik, nem feltétlenül olyan katasztrofális a kinézete..

Én is tudnék mondani egy rakás hírességet pl., akiket mindenki gyönyörűnek, tökéletesnek tart, szerintem viszonyt tök ocsmányok. De van sok olyan is, akikre mindenki azt mondja, hogy háát, nem túl szépek, szerintem viszonyt nagyon is azok.

Magyarul a szépség relatív. És elhiheted, biztos van, aki szerint te is nagyon csúnya vagy.

2018. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
6-os, azért ha valaki tényleg bűn ronda azt a vak is látja
2018. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Fantasztikus, hogy te bármiféle kép, vagy leírás nélkül, szó szerint "vakon" meg tudod állapítani a szóban forgó lányról, hogy bűn ronda.
2018. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
Úristen :D a kérdező írásából lejött hogy bűn ronda lányról van szó. De nem mindenki tud szöveget értelmezni úgyhogy nem bántalak
2018. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem aki nem tud szöveget értelmezni, az te vagy :D

Amúgy ja, valószínűleg tényleg bűn ronda lehet, mert egy gyökér azt mondja rá, hogy az. Ezen logika mentén nem él egy db szép ember se a Földön..

2018. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!