Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok? Vagy valami...

Skizofrén vagyok? Vagy valami más bajom van? 20/F

Figyelt kérdés
Október óta pszichológushoz járok, szerelmi probléma miatt, amit sikerült is megoldanunk. A gondok februárban kezdődtek, amikor elkezdtem pszichológiával foglalkozni, hogy legyen egy kis önismeretem ( nagyon negatív önkép él a fejemben)és volt egy heves konfliktusom az egyik csoportásammal és aznap nagyon feszült voltam és akkor elkezdtem szorongani azon, hogy skizofrén vagyok, egy kicsit be is pánikoltam. Utána jött hogy pszichopata vagyok, tudathasadásom van stb, és még jobban rászorongtam. A családban senkinek sem volt mentális betegsége, inkább szívproblémákkal küszködnek, nem hallucinálok, nincsenek képzeletbeli barátaim tehát nincsenek tünetek. A pszichológusom se értette, hogy miért gondolom ezt. Most már ahogy visszagondolok, vagy a skizofréniára gondolok feszültté válok, idegesebb leszek. Normális vagyok vagy elment az eszem?

2016. máj. 11. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek alapján inkább hipochonder vagy:)


Csak vicceltem,szerintem semmi ilyen komolyabb mentális problémád nincs,csak félsz ezektől.

2016. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az mi?
2016. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
pszichiátert keress fel a panaszaid végett
2016. máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt mondod, hogy menjek el? De amúgy akinek a családjában senkinek nem volt, meg nincs is hajlam benne akkor is kialakulhat vagy nem?
2016. máj. 11. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen kialakulhat. Sőt, multkor hallottam, hogy egy orvos pszichopata csak a jó gyerekkor miatt soha nem jöttek elő a jellemvonások. De egyébként egy pszichopatát nem érdekli, hogy pszichopata.
2016. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!