Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ér többet egy nő élete...

Miért ér többet egy nő élete mint egy férfié? (halálbüntetés)

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak írom ki a kérdést.


Nemrég olvastam egy cikket, mely a halálbüntetésről szólt az USA-ban, és ebben leírták, hogy nőket nagyon ritkán végeznek ki, és még a legsúlyosabb bűncselekménynél, amiért halálbüntetésre ítélték a nőt, is megváltoztatják életfogytiglanra.

Ugyanúgy Kínában is nagyon ritkán kerül sor nő kivégzésére. A férfiakat minden további nélkül kivégzik, az USA-ban is.


De miért? Miért van az, hogy ha egy férfi elkövet mondjuk egy gyerekgyilkosságot, azért kivégzik (amit meg is értek...) de ha egy nő csinálja ugyanezt, akkor őt nem?


Nem vitát akarok indítani, de nem értem, hogy miért van a jogban és a bíróságokon ekkora különbség a nemek között? Miért számít ilyen esetekben, hogy az illető nő-e vagy férfi?


Az USA-ban 1976 óta mostanáig összesen 16 nő kapott halálbüntetést, miközben minden évben kb 50 férfit végeznek ki.

Azaz ha 2016-ig nézzük, akkor 40 év alatt 16 nőt végeztek ki, és kb 2000 férfit.

Oké, hogy férfi elítéltből több van, de ez akkor is durva túlzás.


Miért érdemel egy férfi halált egy olyan bűntettért, amiért a nő csak simán börtönt kap, még ha életfogytiglan is?



2018. júl. 8. 13:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

A statisztikákat egyébként szerintem torzítja, hogy halálbüntetés a legsúlyosabb bűncselekmények után jár. Előre megfontolt szándékkal és/vagy különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság/ többszörös gyilkosság.

És habár tudom, hogy van ellenpélda (nyilván), de ilyen súlyú bűnöket nők ritkábban követnek el. (meg kell nézni hány híres női és férfi sorozatgyilkos van, valamint bűnszervezetekben is kevesebb nő van mint férfi)

(Ez nem azért van mert a nők nem lehetnek gonoszak vagy bűnözők, de pl. gyilkosságot azért jóval ritkábban követnek el nők mint férfiak. A női bűnözők inkább lopnak/csalnak stb...)

Innentől kezdve nyilván számban kevesebbre jön ki a halálbüntetések száma.

2018. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem valamiféle ősi evolúciós berögződés lehet, hogy a nőket óvni-védeni "kell", mert ők szülik a gyerekeket. A háborúkban is a férfiak vettek részt, pedig a legtöbb nő is képes egy férfihoz hasonló fizikai teljesítményt nyújtani.
2018. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"csak egy gyereket szülhetnek a nök és csak egy férfinak ? nem tudtam"


Egyszerre igen (ha nem számítjuk az ikreket), akkor amikor még működött az embereknél (vagy az emberek őseinél) a természetes kiválasztódás 9 hónap rengeteg időnek számított. Képzeld el így: Van egy törzs amiben valamiért marad 8 nő és két férfi és van egy másik amiben 8 férfi és két nő, melyik tud gyorsabban növekedni? (feltéve ha minden egyéb körülmény adott)

2018. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

a bíróságok eléggé nőpártiakat, családi ügyeknél se sokat szórakoznak, nő, gyerekkel megkapja a házat, férfi megy az utcára és az ügy már le is van zárva

nem véletlen, hogy férfi hajléktalanból is rengeteg van

2018. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Mert a nőnek méhe van, meg vaginája, és ha kiengedik, akkor szülheti a gyereket.


Röviden.

2018. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
43%

Ehhez nem kell az USA-ig menni. Itthon is vannak olyan emberek, akik teljesen felháborodnak azon, hogy egy nőre bilincset tesznek, ha elfogják.

A nőkkel mindenki elnézőbb. Hogy ennek mi a pontos oka, azt nem tudom. Viszont a női bírók például egyáltalán nem elnézőbbek a női elítéltekkel, szóval ez is közrejátszik.

Szerintem is hibás az, hogy figyelembe veszik az illető nemét. A háborúkban például a női börtönőrök jóval kegyetlenebbek voltak a foglyokkal, mint a férfiak. A nők is tudnak ugyanolyan kegyetlenek lenni, mint a férfiak, ilyen téren nincs különbség a két nem között.


Ez a beidegződés még régebbről jön, amikor a nők nem voltak egyenrangúak a férfiakkal, és ha gond volt, vagy menteni kellett embereket, esetleg bűnöztek a nők, akkor úgy kezelték őket, mintha döntésképtelen, gyámoltalan gyerekek lettek volna. Gyerekeket pedig még a legganajabb országokban sem végeznek ki szívesen. Innen ered az egész.

Mellesleg az USA-ban nem csak nemek között van ilyen eltérés. Nemrég láttam egy videót a 10 legkegyetlenebb bűnözőgyerekről, melyben 1 gyerek néger volt, és csak a négert végezték ki, a fehér gyerekeket nevelőintézetre és börtönre ítélték.

2018. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon jó kérdés. Én is kérdezem. Válaszolniuk szerintem a feministáknak, még inkább a femináciknak kellene. Tény, hogy az ilyesmi (nemi) diszkrimináció, ami optimális esetben jogszabályellenes. Létezik ilyen, hogy törvény előtti egyenlőség... elvileg.
2018. júl. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17, már leírták, hogy 95%-ban a férfi a bűnös, nagyobb értelemre meg ne számíts tőlük, ha az IQ szintjük elérné legalább az 50-et talán nem írkálnának ekkora hülyeségeket
2018. júl. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem azok a válaszok hülyeségek ahol azt írták, hogy a nőket jobban óvják vagy elnézőbbek velük, ezért szabnak ki kevesebb halálbüntetést rájuk.


"Itthon is vannak olyan emberek, akik teljesen felháborodnak azon, hogy egy nőre bilincset tesznek, ha elfogják."

Én ilyennel sosem találkoztam

Polcz Erikát (Szita Bence gyilkosát) ki sajnálta vagy ki háborodott fel azon, hogy tényleges életfogytiglant kapott? A sajtó is Magyarország leggyűlöltebb nőjeként írta le. Amikor jött a hír, hogy mehalt a börtönben, sokan örültek, meg a karmát éltették. Sokan azt is remélték, hogy a poklok kínján ment keresztül a halála előtt.

Mikor tavaly kivégezték Lisa Montgomeryt az USA-ban (sok év után ő volt az első nő akit kivégeztek) több száz komment közül egy olyat sem találtam aki azért ellenezte volna a kivégzését mert nő volt. Aki szerint nem kellett volna kivégezni azért volt azon a véleményen mert magát a halálbüntetést is ellezni, tehát ők egy férfi elkövetőt sem végeznének ki. De még ezek a kommentek is kisebbségben voltak, a legtöbb ember szerint megérdemelte a halált azért amit tett. Tehát szerintem ez egyáltalán nem jellemző amit leírtál. A társadalom ugyanúgy kitaszít egy női gyilkost mint egy férfit. Különösen akkor ha egy gyereket öl meg. (láthattuk Polcz Erika esetét is). Inkább tényleg arról lehet szó, hogy a nők sokkal, de sokkal ritkábban követnek el erőszakos bűncselekményeket mint a férfiak. Már alapból a bebörtönzöttek 90+%-a férfi.

2022. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!