Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le ennyire sokan...

Miért nézik le ennyire sokan a bölcsészeket?

Figyelt kérdés

Reál területen dolgozom, de elvégeztem egy bölcsész szakot is a leggyűlöltebb főiskolán. Az évfolyamtársaim többsége értelmes volt, sokan felsőfokon beszéltek angolul, és elég tájékozottak voltak. de ami tán még fontosabb, hogy egyikük sem csak erre a szakra alapozott.


Ennek ellenére rengetegen szidják a bölcsészeket, hogy buták. és most NEM arról beszélek, hogy mennyire lehet elhelyezkedni ilyen szakokkal.


A legjobb az egészben, hogy általában vagy műveletlen szakmunkások vagy tájékozatlan mérnökök teszik ezt.

most már kezdem azt gondolni, hogy ezek valamiféle belső frusztrációból fakadnak.

lehet, hogy zavarja őket, hogy egy bölcsész általában jól beszél angolul, jártas a művészetekben ás jóval tájékozottabb náluk.



2018. júl. 16. 18:42
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

# 6/10


általánosítás, és valószínűleg az életben nem jártál „büfészakon”, ugyanis az ilyen szakokat sem lehet 0 tanulással elvégezni.


# 8/9


igazad van, de probléma ott kezdődik, hogy rengeteg ember (különösen a reálosok) azt nem tudják felfogni, hogy mindenki más adottságokkal születik, így egyrészt nem lehet midnenkiből mérnök, a másik még h ebből fakadóan értelmetlen arról beszélni, h milyen szak mennyire nehéz, hiszen a mérnökök pl nem tudnának elvégezni egy régész szakot, akármennyire is az ellenkezőjét hiszik.

de ahogy írtam is, egy olyan társadalomban óriási gond a fejekben, ahol csak a reál szakokat tartják sokan hasznosnak. de már semmin sem lepődöm meg, ugyanis egyszer egy mérnök azt fejtegette, hoyg csak olyan művészek műveit értékeli, akik más hasznos fizikai munkát (lol) is végeznek mellette.

2018. júl. 16. 19:42
 12/33 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező, szerintem van a dologban egy nagy adag előítélet is.

Én nagyon nem szeretem a bölcsészeket, azért, mert gimnáziumban a humántárgyak agyon vannak erőltetve és NAGYON ROSSZUL vannak oktatva. Ha visszaemlékezek a középiskolás éveimre, azt szinte teljesen megkeserítették a bölcsészek, volt köztük ugyan nagyon jó tanár is, de többségük kritikán aluli volt. Persze rossz reál tanárom is volt, de a reál tárgyakat mind a mai napig használom, közel állnak hozzám, ezért nem maradt bennem tüske irántuk. Talán ez a tanárok ellen érzett ellenszenv vetítődik ki a kortársakra is.

2018. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
25%

19:33-nak: Én csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni. Voltak büfészakos lakótársaim, ismerőseim (nem konkrétan bölcsészek), és láttam őket, hogy mennyit "tanultak". Láttam azt is, hogy végigbulizták sokan az egyetemet, és mi nem tudtunk vizsgaidőszakban az általuk keltett óriási zajban tanulni, miközben ők négyes ötös átlagokkal végeztek. Egy komolyabb szakon az ilyeneket kivágják az első félévben. Egy büfészakon az ötös helyett csak négyest kapnak.

Természetesen lehetnek kivételek. Biztos vagyok benne, hogy büfészakokon is vannak tehetséges emberek.

A probléma számomra az, hogy nem szűrik ezeken a lenézett szakokon az embereket, így a végzettek jelentős része az életbe kikerülve lejáratja a többi diplomást. Az, hogy ők nem a szakterületükön fognak elhelyezkedni számomra teljesen irreleváns, mivel ugyanúgy lejáratnak engem (sajnos kellett már magyarázkodnom).

A megoldás az lenne, ha az ilyen szakokon megszerzett papírt nem diplomának neveznék, vagy pedig az önálló gondolatokkal nem rendelkező, saját területén alkotni képtelen embereket kiszórnák (akkor hirtelen a büfészakokon is úgy buknának kifelé mint orvosin pl.)

Sajnos ez az egyetemeknek nem érné meg, mert kell a pénz.

A történelem-magyar szaknál elhiszem, hogy nehéz lehet ennyi információt beletuszkolni valakinek a fejébe. Az már más kérdés, hogy a végzettek hány százaléka képes ebből valami produktumot létrehozni.

(19:16 voltam)

2018. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%

Imádom ezt a vitát. A legparttalanabb az összes közül :)

Bölcsészet a nyelvszak is. Angol-franciát végeztem, aki komolyan csinálta, annak kegyetlen 5 év volt. Aki nem vette komolyan, ma is középfokú végzettséggel dolgozik.

Én fordító-tolmács lettem.

Persze, semmi haszna a társadalom számára ennek, úgyhogy megyek és meszes gödörbe lövöm magam.


Bocs, de aki abból keríti az önbizalmát, hogy másokat csesztet ilyen baromságokkal, meg beszól olyan szakokra, amiknek a közelébe se ment, az nagyon sajnálatra méltó ember mindent összevetve. Ha utálni akarsz másokat, meg lenézni, akkor persze ez is egy jó kifogás, hogy nem hasznos a társadalomnak. Nem, aha.

2018. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

11:18-nak: TE vagy a lelki nyomorék!! A válaszolók között a legnagyobb! Csak sajnálni tudlak hogy ennyiből áll az életed amit te itt felsoroltál!

Mellesleg, kérdezted, hogy az irodalommal és szavakkal miért is tudnád jobban lecsalni csajokról a bugyit. Azt senki nem mondta egy szóval sem hogy ebben az irodalom a segítségedre lesz de tudod, jó esetben ehhez nem kell külső segítség hanem már a kinézetedtől meg a viselkedésedtől is sikerrel járnál. Ha neked ehhez kell még valami pluszban, akkor elég béna lehetsz! Persze gondolom magadhoz hasonló csajokat szoktál összeszedni. Az értékesebb embereket hagy meg másnak!

2018. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Es amugy mivel foglalkozol?
2018. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Meg amúgy nem az a baj hogy téged más tölt fel. Olvass amit akarsz! De milyen jogon szólsz le másokat akiket más érdekel?

Te sem vagy több a többi embernél!

2018. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
14%

,,TE vagy a lelki nyomorék!! A válaszolók között a legnagyobb! Csak sajnálni tudlak hogy ennyiből áll az életed amit te itt felsoroltál!"

Miért miből álljon akkor?

Hmm miből élsz?

Minőségi élethez pénz kell,pénzt meg piacképes normális tudással fogsz keresni.

De neked miből áll akkor?

Az egész társadalomban akkor vagy életképes ha használható tudásod van.

Na most irodalomból mi lesz ez a használható,tudás,mit tesz hozzád?



"Mellesleg, kérdezted, hogy az irodalommal és szavakkal miért is tudnád jobban lecsalni csajokról a bugyit. Azt senki nem mondta egy szóval sem hogy ebben az irodalom a segítségedre lesz de tudod, jó esetben ehhez nem kell külső segítség hanem már a kinézetedtől meg a viselkedésedtől is sikerrel járnál. Ha neked ehhez kell még valami pluszban, akkor elég béna lehetsz!"

Nekem megy a csajozás okoskám,sőt nem megyek bele de olyan nők vannak körülöttem akikre itt sokan egyből elélveznének,mind full csinos igazi nő.

Ennyire vagyok ,,béna".


"Persze gondolom magadhoz hasonló csajokat szoktál összeszedni. Az értékesebb embereket hagy meg másnak!"

Igen hasonlóan imádnak edzeni,meg elvárják az életben a dolgokat,és tesznek is a sikerért.

Ezeket a csajokat te az életbe nem tudnád se összeszedni se megtartani mert oda kell anyagi,külsőség beli meg soft skillek is hozzájuk.


Nem azt szóltam le aki szereti ezeket a műveket.


De kérdezem én egy irodalmárnak mi a létjogosultsága?

Mit tesz hozzá a világhoz?

Mi az ami a produktum ami mérhető és jobbá könnyebbé teszi az életünket?


Mert én senior fejlesztő vagyok és mi teszünk hozzá a világhoz,hogy pl őnagysága tudjon ebankon utalni szerinted azokat kik fejlesztik?


Félre értettél,én nem szólom le ki mit olvass,de kérdezem én miért kell iskolába ennyi irodalmat tanulni,holott ehelyett a baromság helyett mondjuk angolt,németet meg más nyelvet kellene nyomatni napi akár több órában meg matekot.

Mert az egész világ ezekre épül,kommunikáció,nyelvek meg matematika.


Egész ország nyelvi hülye meg matekból is hagyjuk inkább.

Na most nem ezeket kellene nyomatni hiszen ezekre épül minden?

Rosszul látom?

2018. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%
11:54-nek: fel sem merül benned hogy nem akarok ilyen csajokat összeszedni akik neked kellenek mert esetleg lány vagyok és nem leszbikus? Na ennyit arról, hogy jössz a pénzzel meg mindennel, lehet igaz abban amit mondasz, én nem fogom a munkádat meg az általad értékelt reál tárgyakat lenézni de gondolkodni már nem gondolkodsz mielőtt írsz.
2018. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 October15 ***** válasza:
86%

13.: Nem merült fel bennetek, hogy ti voltatok tehetségtelenek? :D

Képzeld el töri szakon is meghúzzák az embert mint a huzat ha nem teljesít.

Lehet, hogy azért van ekkora különbség egy AOK meg egy BTK között mert előbbi népszerűbb és mindenki kitalálja, hogy jaj majd én jól orvos leszek.. :D Aztán első félévbe jön a pofon, hogy nem ártana egy kis agy is hozzá.

Töri szakon pl 2. félévbe kaptuk meg az első "mi a fszért születtél te erre a világra?" tárgyunkat. ~1k + latin kifejezés, pár száz random topo, 1000 évnyi kronológia és tudjál betéve vagy 700 oldalnyi szöveget. :D Római töri <3. Kb ~80 [osztatlan / töri] ember vette fel a tárgyat, a fele már a beugrón meg lett rántva.

Lehet próbálkozni vele. :D [Khm.. nyilván 5-ös lett. :D ]

2018. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!