Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le ennyire sokan...

Miért nézik le ennyire sokan a bölcsészeket?

Figyelt kérdés

Reál területen dolgozom, de elvégeztem egy bölcsész szakot is a leggyűlöltebb főiskolán. Az évfolyamtársaim többsége értelmes volt, sokan felsőfokon beszéltek angolul, és elég tájékozottak voltak. de ami tán még fontosabb, hogy egyikük sem csak erre a szakra alapozott.


Ennek ellenére rengetegen szidják a bölcsészeket, hogy buták. és most NEM arról beszélek, hogy mennyire lehet elhelyezkedni ilyen szakokkal.


A legjobb az egészben, hogy általában vagy műveletlen szakmunkások vagy tájékozatlan mérnökök teszik ezt.

most már kezdem azt gondolni, hogy ezek valamiféle belső frusztrációból fakadnak.

lehet, hogy zavarja őket, hogy egy bölcsész általában jól beszél angolul, jártas a művészetekben ás jóval tájékozottabb náluk.



2018. júl. 16. 18:42
1 2 3 4
 21/33 October15 ***** válasza:
78%

15.:


A siker mérőfoka, hogy hány csajt dugtál meg? :D

Ady momentán sokat.. bele is döglött. :D


Amúgy igen ha NORMÁLIS irodalommal foglalkoznál akkor yep jobban tudnál csajozni mert kitudnád fejezni magad, jobb benyomást keltenél egy állásinterjún. Sokra mentél Trump-al meg a Svájci n*ggerrel.. :D


Én speciel nem szeretek olvasni, fárasztja a szemem és a befogadhatósága nagyban függ az író képességeitől. Hiába jó a sztori ha a fogalmazási készsége 0 pont 0. [A szép/szórakoztató irodalomra igaz ez, a szakirodalom máshogy működik azt nyilván kell olvasni.]

2018. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

Nem ezt mondtam hanem a siker mérő foka,aki elégedett az életével bőségben él,minőségi életet él,van választási lehetősége és nem ami jutott azt elfogadja.


Nem tudom én azok véleményére adok akik ott vannak ahol én is akarok lenni.

Ki az akire hallgatsz? - Ezt tanuld meg.


Svájcinéger már ha így nevezel egy olyan embert akit az apja napi szinten szétvert de szó szerint,10-n évesen bepisilt amikor az apja megjelent,aki alázta verte.

10 éves gyerekként rugdosta meg sodrófával verte.

Ő ebből építette magát fel top a csúcsra.


Donald Trump meg USA elnöke mellette hatalmas befolyással bíró ember akitől félnek akár és tudja mit kell csinálni.

Ugyanez egy Steve Jobsnál,akitől az alkalmazottak nagyon tartottak,beszéde sokkal erősebb meg választékosabb mint bármelyik magyar szakosnál,kenterbe veri mindent sorba.

Ezek az embereket egy egész nemzet figyeli és olyan dolgokat alkottak ami nélkkül már végünk lenne kb.


Sokat értem igen,mert személyiségem formálta és formálja is,rengeteget köszönhetek a gondolkodásomban nekik.


Amúgy én imádok olvasni két heti egy könyv plusz mennek a hanganyagok is,olvasni pont hogy kell.

Trump napi 4 órákat olvas a dolgozó szobájában ahova senki nem léphet amíg ő engedélyt nem ad a családtagjai sem.

2018. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 October15 ***** válasza:
83%

Nem ezt mondtam hanem a siker mérő foka,aki elégedett az életével bőségben él,minőségi életet él,van választási lehetősége és nem ami jutott azt elfogadja.


Nem kell a púder: pénz, pina, hatalom de nem mindenki ettől lesz elégedett törődj bele, hogy van aki intellektuális értelemben ennél jóval többre vágyik. :D


Nem tudom én azok véleményére adok akik ott vannak ahol én is akarok lenni.


Ki az akire hallgatsz? - Ezt tanuld meg.


Hasonló logika mentén, csak nálam picit qualitybb lenne a lista. :D Persze nincs saját országuk vagy középszr filmjeik de lehet hasznosabbak a társadalomnak mint a listádról bárki. :D [Okay effektíve bármi hasznot az emberiségre nézve onnan egyedül Jobs hozott össze.]


Svájcinéger már ha így nevezel egy olyan embert akit az apja napi szinten szétvert de szó szerint,10-n évesen bepisilt amikor az apja megjelent,aki alázta verte.


10 éves gyerekként rugdosta meg sodrófával verte.


Ő ebből építette magát fel top a csúcsra.


Fogalmazás lvl végtelen, ezen felül ha a Svájci N*gger a csúcs akkor nem akarom látni a skála alját de még a közepét sem. :D Nincs bajom vele de a testépítésen túl nem igazán látom azt a baromi nagy eredményt. A társadalmi hasznosságot aztán meg pláne nem.


Donald Trump meg USA elnöke mellette hatalmas befolyással bíró ember akitől félnek akár és tudja mit kell csinálni.


Yep, pl tövig be kell nyalni Izraelnek... miután a kampány alatt elő adta, hogy mekkora fehér is ő.. :D Olyan mélyen nyal be Nathenjaunak, hogy azon sem csodálkoznék ha holnap az ő segge postolna Trump helyett a twitteren. :D


Ugyanez egy Steve Jobsnál,akitől az alkalmazottak nagyon tartottak,beszéde sokkal erősebb meg választékosabb mint bármelyik magyar szakosnál,kenterbe veri mindent sorba.


Tudod kitől tartottak még az "alkalmazottai"? Sztálintól. :D Ne ez legyen már az érv, egy technikai zseni volt az öreg és a listád egyetlen legit hasznos emberkéje de akkor ne ez legyen már a selling point.


Ezek az embereket egy egész nemzet figyeli és olyan dolgokat alkottak ami nélkkül már végünk lenne kb.


Mint például? Még Jobs sem alkotott ilyesmit nem, hogy a többi.


Sokat értem igen,mert személyiségem formálta és formálja is,rengeteget köszönhetek a gondolkodásomban nekik.


Ezt inkább hívnám torzulásnak mint formálásnak.


Amúgy én imádok olvasni két heti egy könyv plusz mennek a hanganyagok is,olvasni pont hogy kell.


Trump napi 4 órákat olvas a dolgozó szobájában ahova senki nem léphet amíg ő engedélyt nem ad a családtagjai sem.


Senki nem mondta, hogy nem kell vagy, hogy nem jó. Csak azt, hogy elsődleges hobbinak alkalmatlan mert sok a szemét. :D A tanuláshoz így büfé szakon tudod.. sokat kell olvasni.


Btw: Tehát Trump a cél, van bármi sanszod rá? Mit tanultál? Mit csinálsz jelenleg? Teszel érte bármit, hogy megszerezd a pénzt, pinát, hatalmat és mindezt olyan mennyiségben mint Trumpli?


Nem tudom.. nekem valahogy nem életcélom megtestesíteni az amcsi rémálmot.. :D Ellenben a pályámból következik a kitűzött cél. És nem idióta "te vagy az ász" trainerek szutykaival tartom magamban a lelket, hogy érek valamit és, hogy a 99. újjászületésben majd lesz egy országom.. :D

2018. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Szerintem ne menjünk bele politikába. Viszont gyalázatos #23-as hozzáállása a dolgokhoz. Neked tényleg mindenről az jut eszedbe,hogy mennyire lehet belőle megélni?

Mindenki belátja,szerintem a bölcsészhallgató is,hogy az élethez piacképes tudás kell. Viszont írásaidból az derül ki,hogy te csak azzal szemben vagy tisztelettel aki olyan tudást képvisel ami mindenképp piacképes. Az irodalom szép,fontos dolog. REÁL beállítottságú vagyok,de kiállok amellett,hogy nem kéne így megnyilvánulni ahogy te teszed. Kedves kérdező: A mérnökök többre is "képesek". Én láttam pár nagyon durva kommentet. Az agyrém az,hogy nem csak a humán érdeklődésűeket piszkálják folyton. Vannak olyanok akik a REÁL érdeklődésűeket. Lenézik mondjuk a fizika szakosokat. Őket is azért mert nem értenek a túlontúl gyakorlatias dolgokhoz. Hozzáteszem akiket én láttam mérnök válaszolókat(akiket "ismerek") ők nem néznék le a TTK-s egyetemistákat,és értelmesebbek annál,hogy ilyenre vetemedjenek. De egy-kettő szánalmasabb sajna akad.

2018. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, könyörgöm, reálosként kérem, ne etessük már ezt a primitív szakbarbár trollt!
2018. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

,,Az irodalom szép,fontos dolog"


Igen az lehet szép,de mit fogsz belőle profitálni az életben?

Jobban fogsz tudni tárgyalni?

Állásinterjúd tudni fogod melyik kártyád játszd ki?

Választékosan fogsz tudni prezentálni,előadni?


Mert nem ezt látom,csak ha célirányozott olvasmányokat olvasol adott témákban.

Irodalmat tanulunk de egy szerződést nem tudunk értelmezni.

Előbb alapokat kellene lerakni.

2018. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Na igen te tényleg szakbarbár vagy. Mást nem látsz csak azt,hogy mi a piacképes.

Reálos vagyok,nem irodalmár. Persze tudom marha jó dolog lenézni és piszkálni a nem piacképes tudást.

2018. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondanék nem kedves szakbarbár, hogy a bölcsészet azt adta neked, amitől te mérnök vagy akármi is vagy. Hogy tudsz magyarul tudományos írást értelmezni? Úgy hogy nyelvészek a magyar nyelvet úgy fejlesztették fel a 18-19. században, hogy azzal tudományos szövegeket lehessen létrehozni. Régen a tudomány nyelve itthon a német és a latin volt. Nem voltak szavaink kifejezni olyan dolgokat, amelyeket ma természetesnek veszünk. Ezt is például bölcsészeknek köszönheted.
2018. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit fűznék hozzá, hogy az egy érvelési hiba, hogy ha egy szak könnyebb, akkor automatikusan hülyék járnak oda. Attól, hogy valami könnyebb, mint az orvosi, még egy csomó értelmes ember tanulhat ott. Hogy kevesebb a tárgya, nem mond el semmit az eszéről. Viszont nyilván páran visszaélnek ezzel, elmennek a sokak által diplomagyárnak nevezett szakokra. Ők szoktak másfél év után kiesni, mert rájönnek, hogy magyar szakon például nem arra kíváncsiak, hogy olvasgattál-e Adyt.
2019. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ti, akik életetekben csak egy szakot végeztetek, honnan tudjátok, hogy más szakokon mit kell csinálni? ismerőseim nekem is vannak. Sőt, olyat is ismerek, aki a Zeneakadémiára is bejutott, közben egy sz*r, ahogy énekel, és nem, nem csak szerintem. Mindenki szerint,aki ismeri, és bevallotta, hogy az egyik tanára azt mondta neki, hogy hiba volt őt felvenni. Most akkor mondjam azt, hogy a Zeneakadémián nem kell tudni énekelni, vagy mi?
2019. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!