Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tartós munkanélküli vagyok,...

Tartós munkanélküli vagyok, nem tudom már mivel elütni az időt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom az lesz az első, hogy menj dolgozni de nem tudok hova. A környéken semmi munkalehetőség, én meg lassan 1 éve munkanélkül vagyok, és teljesen tönkrementem. Ezt már a környezetem is észreveszi, meg járok pszichológushoz is.


Már azon gondolkozom, hogy elmegyek az ország mágsik végére melózni, csak miből meg hova. Oda is kell alaptőke.


22F


2018. júl. 16. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Képezd magad. Akár önképzéssel. A költözés sem rossz ötlet, vannak helyek, ahol adnak munkásszállás lehetőséget is, így kezdő tőke sem igazán kell.
2018. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom magam képzeni. Teljesen tönkrementem már lelkileg és alvászavarom is van, meg altatófüggőségbe is beleestem, de abból már kijöttem csak tönkretett.


Azonnal el kell mennem valahova, mert munka nélkül nem bírom ki. Most is néztem a hirdetéseket de áá.... semmi. :(

2018. júl. 16. 19:58
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Csak azt nem tudom a zijen mibű él akkor?


Országos szinten munkaerőhiány van. De akiknek büdös a munka, azok nem is fognak elmenni dolgozni soha.


Abból a szempontból könnyű dolgid van, hogy az állam a zijennek, a zijen munkakerülőknek kifizeti az okj szakképzéseket. Ami a normális embereknek van hogy fél vagy 1 milliójába kerül, amit saját zsebből kell fizetniük. Nekem most 500 ezerbe kerül az okj, csak mert nem vagyok regisztrált munkanélküli, mert nem tehetem meg, ezért saját zsebből vagyok kénytelen fizetni. A zijennek meg kifizetik az adómból. Az már más kérdés hogy a zijen a büdös életbe se megy el dolgozni, hiába az ingyen tanfolyam. Ez nagyon megéri. VÉRLÁZÍTÓ

2018. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor először ezzel kell valamit kezdeni doki segítségével, és közben, amikor már van egy kicsi változás, akkor elkezdeni ingyenes képzést plusz álláskeresést.
2018. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kivagy, akkor érdemes lehet olyant keresni, ami messzebb van, de biztosítanak munkásszállást is, az ország nyugati részén, meg Budapesten munkaerőhiány van.
2018. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Foglald el magad. A környezetedet szard le, akik azért szidnak mert nem dolgozol azok valószínűleg a munkán kívül másra nem alkalmasak, fényezik az önértékelésüket a leminősítéssel, ez nem ritka különben vagy szóljon aki nem ismer ilyet, aki munkahely léte vagy nem léte alapján ítél.


Te meg öcsi, nem szégyelld, mert nincs mit, egyenlőre ha teheted alkoss szabadon, és örülj neki. Gondolj arra , hogy a vacak sivár gürizős életűek közé tartozni sem jó, hogy aztán valami hót unalmasat mesélj 40 évesen a barátaidnak vagy a szerelmednek, vagy a gyerekednek a nem létező élményeidről. Gondolj arra, hogy most van időd. Nincs ideje a munkavállalók többségének. Nincs ideje olvasni. Nincs ideje írni. Nincs ideje zenélni (zenélni tanulni). Nincs ideje festeni. Nincs ideje nap mint nap látni a világot. Keress valamit ami leköt, hogy megtaláld önmagadat, csak egyet ne tegyél: soha ne süsd le a tekintetedet. Lehajtott fejjel nem lehet messzire nézni. Így könnyebben megtalálsz valamit ami érdekel, és ami a hasznodra válik, csak ne mond magadnak az ellenkezőjét. Csak ne maradj örökké modern robotmúltú - mert az lesz amit az előbb írtam. A vacak, jelentéktelen, eredménytelen, gályázós életed dög unalmas fordulóin kívül semmid nem lesz ha a munkavállaláson kívül semmihez nem akarod mérni magad csak mert mások se teszik.

2018. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Itthol már boldog-boldogtalant felvesznek bárhová. Aki itthol nem talál munkát, az mit akar külföldön?
2018. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom se lekötni, se lefoglalni magam. Egyszerűen totál kész vagyok. Nem tudok nem arra gondolni, hogy szart se értek és sokan azt hiszik hogy munkakerülő vagyok.


Már 100% hogy elmegyek valahova. (Győrben az Audit gondolom elősorban) Csak tényleg olyan szinten vagyok , hogy létezi nem tudok, nem 8 órát dolgozni, vagy többet.

2018. júl. 16. 20:15
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Ne arra gondolj. Arra, hogy meg akarsz érteni sok mindent, ha nem a híd alatt laksz, és nem történik tragédia ha hivatásos háztartásbeli vagy épp mert az nem csak egy pár egyik fele lehet, és nem csak egy szülő, általános tévhit , a te logikáddal az is naplopó büdös kötsög, hiszen mások ezt mondják. Mert ők dolgoznak. És ha a kútba ugranak akkor ugorj utánuk, mert szerintük az a normális. Sose fuss a tömeggel! Járd a saját utadat!

Másodszor: Mint mondtam, használd ki az idődet! Találj valamit ami érdekel, és az ne az Audi gyár legyen, ahol állsz a szalag mellett, és agy nélküli tevékenységet csinálsz, s közben nem találod önmagad- És a sok pakoláson, meg bebuszozáson kívül másra nem alkalmas sznob majd büszke legyen rád. Felejtsd el! Úgy vagy jó ahogy vagy, sokkal több vagy mint ami így lehet belőled!

2018. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
Hát persze, csak azt is tartsd szem előtt, hogy akiket lenézel, mert dolgoznak, azok etetnek.
2018. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!