Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tartós munkanélküli vagyok,...

Tartós munkanélküli vagyok, nem tudom már mivel elütni az időt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom az lesz az első, hogy menj dolgozni de nem tudok hova. A környéken semmi munkalehetőség, én meg lassan 1 éve munkanélkül vagyok, és teljesen tönkrementem. Ezt már a környezetem is észreveszi, meg járok pszichológushoz is.


Már azon gondolkozom, hogy elmegyek az ország mágsik végére melózni, csak miből meg hova. Oda is kell alaptőke.


22F


2018. júl. 16. 19:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%
Hagyjuk ezt a hülyeséget jó? Aki nem dolgozik az megoldja máshogy a pénz szerzést, feltételezhetően nem lopással - úgyhogy el van anélkül a szaros 30 000 nélkül amit a sznob "rendes emberek" jövedelméből csapol az állambácsi. Pont nem ők tartják fenn a gazdasági csodát. Plusz senki nem nézi le őket, pont az a helyzet, hogy ők törnek pálcát módszeresen olyan emberek felett akiktől, vegyék tudomásul nyugodtan, jottányit sem jobbak.
2018. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%
Es akkor az utobbi 1 evben csak sima levegovel elsz?
2018. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
14%

Na-Na a szemtelenséget nem tűröm, kis köcsög zsebtolvaj.


Ilyen világot élünk, ahol munkakerüléssel illetve "kreatívkodással" előre jutni lehet és érdemesebbnek is tűnik, mint dolgozni. A többi ember meg dolgozik hogy ők kreatívkodhassanak.

2018. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ugye a probléma ott kezdődik - kinek mi köze van hozzá. Állítólag ezt az elvet mindenki tiszteletben tartja. Márpedig a többséget baromira érdekli, hogy ki mit csinál. És ha például otthon van, akármilyen okból akkor dögöljön meg.

Mondják olyanok akik azért tartják magukat különbnek, mert van munkahelyük. Ugye kérdés mi különb. Azok a sznob melósok akik munkavállalásba mennek, mert vagy félnek kipróbálni magukat és tehetséget szerezni, a tehetségüket kamatoztatni, vagy minden bizonnyal tényleg nem alkalmasak arra. Legtöbbször a gyárak sorai mellett dolgozók, akik munkájához nem kell intelligencia, egy gép is tisztességesen megcsinálná, azt gondolják, hogy ők a jobbak. Közben vélhetően az a helyzet, hogy másmilyen önigazolási módjuk nincs mint munkát vállalni, hiszen például szellemit nem tudnak alkotni, vagy nem tudnak függetlenül alkotni, ezért könnyebb az az agenda maguknak, hogy aki nem dolgozik az segélyén élő hülye kötsög. Persze annyit valószínűleg tudnak, hogy ez azért messze van.


És félreértés ne essék, nem csak azzal van baja az ilyen sznob melósoknak, akiknek az a mérce, hogy van munkahely vagy nincs akik esetleg munkakerülők, mert "büdös a meló" hanem például azzal is aki függetlenül alkot, például író. Vagy forgatókönyv író. esetleg alkot valami olyat, amiért nagy összeget fizet neki a kiadó, és később ha kis százalék jutalékot is de kap és megcsinálja ezt párszor, és abból megél, és nincs szüksége , nem szorul rá eklektikus és senkit sem érdeklő munkakörök elvállalására - ergo nem titkoltan sokkal jobban jár mint a sznob melósok.

Persze ehhez kellett magát képeznie, kellett ismernie a világot, valamit amit nem a szalag mellett, vagy a seprűnyéltől tanult meg.


Az pedig továbbra is nevetséges, de ostobaság is, hogy pont a sznob melósok 15%-os szja-ja amit az államnak "adnak" tart fenn mindent, és ebből élnek a szabadúszók. Ugye ezt senki nem gondolhatja komolyan a pénzügyek uralta gazdaságok világában, hogy ez az ami élteti a gazdaságot. Persze ehhez pénzügyi ismeretek és tapasztalatok is kellenének, amit a seprű végén nem lehet megint csak elsajátítani.


Még azt tenném hozzá, hogy én ezeket nem gonoszságból írtam, csak tudatosítom a pozíciókat, és, hogy kinek van joga pálcát törni ki felett, vagy hogy van e bárkinek is erkölcsi fölénye vagy nincs. Mert szerintem nincs egyik sem senkinek.


Lehet, hogy ez most durva, de igaz.

2018. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ui.: A "Sznob melósok" az nem a munkavállalók rétege ha valaki félreértette volna. Az egy szép nagy réteg ami elterjed mindenhol. A munkavállalók egy részére értendő például.
2018. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%
Én míg tartósan munkanélküli voltam, kitanultam egy nyelvet. Nemsokára felsőfokúzom belőle. Félúton elmentem külföldre is dolgozni (kölcsön kellett kérnem a kiútra), de betegség miatt hazajöttem. Most már alakul az életem.
2018. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!