Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a cél és mikor van már itt...

Mi a cél és mikor van már itt az az utolsó pillanat?

Figyelt kérdés

“Az utakat sokáig nem érti meg az ember. Csak lépdel az utakon és másra gondol. Néha széles az egyik út, aszfaltos, néha rögös, barázdás, meredek. Az utakat sokáig csak alkalomnak tekintjük, lehetőségnek, melynek segítségével elmehetünk a hivatalba vagy kedvesünkhöz vagy a rikkantó, tavaszi erdőbe. Egy napon megtudjuk, hogy az utaknak értelmük van: elvezetnek valahová. Nemcsak mi haladunk az utakon; az utak is haladnak velünk. Az utaknak céljuk van. Minden út összefut végül egyetlen közös célban. S akkor megállunk és csodálkozunk, tátott szájjal bámészkodunk, csodáljuk azt a rejtelmes rendet a sok út szövevényében, csodáljuk a sugárutak, országutak és ösvények sokaságát, melyeken áthaladva végül eljutottunk ugyanahhoz a célhoz. Igen, az utaknak értelmük van. De ezt csak utolsó pillanatban értjük meg, közvetlenül a cél előtt.”

Márai Sándor



#teljes-tanácstalanság
2018. júl. 21. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Cél - halál

Cél előtti utolsó pillanat - halál előtti utolsó pillanat

2018. júl. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
az életnek nincsen semmiféle magasabb értelme. azért élsz mert anyád megszült. nem azért mert "születtél valamire". amint erre rájössz, sokkal egyszerűbb lesz az életed mert nem akarsz minden áron valami jelentést találni a dolgoknak csak élvezed. ennyi az egész. élvezned kell az életet, mert ha nem élvezed akkor is élned kell (valameddig). és akkor már jobb ha tűrhető a dolog. az hogy mik a céljaid mi tenne boldoggá az a te dolgod.
2018. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 #2 Ha így gondolkodnék és feladtam volna már minden reményt, akkor öngyilkos lettem volna. De nem adom fel, legalább amíg élek, de már csak a megmagyarázhatatlan “véletlenben” tudok bízni.
2018. júl. 21. 19:42
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

maga az út a feladat, a cél is egyben -

Tao= Út, a taoisták erről tudtak.

"Az út e világban,

mint hegyi patak, mély folyóba és tengerbe szakad."

[link]

A keves szó, mint a természet:

az erős szél nem fúj egy reggelen át,

a zápor nem tart egész napon át.

Küldője:

ég s föld.

Nem alkot maradandót az ég s föld,

még-úgy-sem az ember.

Ezért

az út-on járjon az ember,

akkor közös az út-tal,

az erényes közös az erénnyel,

a vesztő közös a veszteséggel.

Aki közös az út-tal,

az út-at elnyeri.

Aki közös az erénnyel,

az erényt elnyeri.

Aki közös a veszteséggel,

a vesztettet elnyeri.

S aki kétségben imbolyog,

annak szavát senkise hiszi.

23

2018. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Az első válaszoló mindent elmondott, a cél a halál, az utolsó pillanat pedig a halál előtti pillanat, ahol minden szál, minden út összefut.

Egyáltalán nem nehéz ezt értelmezni.

2018. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Micur34 ***** válasza:

Ezeken a dolgokon nap mint nap elgondolkodom, mert sok értelmét nem látom az életnek. Szenvedek... ha küzdök azért , hogy boldog legyek mindig belém rugnak földre vágnak, és pont azok akiket szeretek. Mi értelme szeretni?Ha úgy is megcsalnak.... mi értelme bízni? Ha úgy is becsapnak....mi értelme menni? ha úgy is elesel...


Minden reggel felállok ujrakezdem. Egy dolog motivál és nem akarok tovább élni ... csak addig huzzam ki amíg a kislányom saját lábára nem áll és el tudja kezdeni a saját kis életét. Ez az egy dolog tart életbe. Részemről.

Gondolom ez az életem célja is.


Utolsó pillanat meg majd eljön de azt nem fogom tudni elmondani senkinek sem, mert az már csak az én pillanatom lesz...

2018. júl. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akinek a célja a halál, az rosszabbul érezheti magát mint én, ha nekem az lenne, akkor már tettem volna érte. Én kitűztem magam elé egy célt, és bár még csak félig teljesítettem, eddig azt gondolom hogy talán az ehhez vezető út volt nagyobb hatással rám.
2018. júl. 21. 20:23
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Szerintem meg pontosan arról van itt szó, hogy minden ember életének a vége az a halál, és ha addig sok göröngyös úton, váratlan kerülőkön, lejtőkön, emelkedőkön át is vezet az út, az egész egy célhoz vezet, egy teljes élet végeztéhez.

Itt a célt nem a személyes életcélodként kell értelmezni, amit te kitűztél magad elé, hanem átvitt értelemben, mint a valaminek a vége.

Persze, hogy nem az a célod, hogy meghalj, de az életed akkor ér értelmet, mikor az utolsó pillanatban halálod előtt visszatekintesz a megtett utakra, és amikor minden utat megtettél életedben, meghalsz.

2018. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Mármint hogy akkor nyer értelmet, akkor lesz teljes, amikor már nem változtathatsz rajta, azaz úgy lesz teljes, ahogy azt leélted. Úgy lesz kerek, ahogy leélted. Beleértve a boldogságot, szomorúságot, nyereséget, veszteséget. (Megint én voltam.)
2018. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem annyira szeretem Márai szövegeit. Amit ír az viszont így szokott lenni. De erre mindenki rájön magától is, azért nem értem minek kell írni róla. Úgyis csak idő kérdése. Az első 30-40 évben még ritkán érnek őssze az utak, és ha mégis, akkor sem figyelünk oda eléggé. Visszanézve könnyebb. Aztán később már akkor is felfogjuk mi miért mikor éppen történik. Mindenki eljut a célhoz, célokhoz, de nem látjuk előre hova vezet az út. Ez a legnehezebb, azok a szakaszok, ahol csak menni kell. Látszólag hiábavalóan, egyhelyben haladva, vagy körbe-körbe járva. Főleg ilyenkor érdemes nagyon menni. Inkább ezt írtam volna le a helyében, hogy addig kell menni még úgy nem érezzük mi hajtjuk magunk alatt a Földet.
2018. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!