Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az egyszerű ember,...

Milyen az egyszerű ember, ismersz vagy ismertél olyan családtagot, rokont esetleg barátot akit egyszerű és boldog embernek tartottál, jellemeznéd milyen vagy milyen volt?

Figyelt kérdés
2018. júl. 25. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

A családban én vagyok ilyen pont.

Egyszerű, boldog életem van (szerintem, nem adnám oda senkinek, bár sokan üresnek tartják, de ez az ő véleményük :)

Nem rég szereztem B kategóriás jogosítványt, és egy saját autót. Másnál ez valószínűleg hétköznapi dolog, de én annyira.boldog vagy ettől, vigyázok is az autóra, egyenlőre elközlekedek a környéken, emiatt is roppant boldog vagyok,hogy eltudok menni a környéken nyugodtan (kisváros, de közel.a Bakony, ami olyan csodálatos,nagyon szeretek arra menni).

Szeretem, ha az eső hoz melankolikus hangulatot, de ugyanígy a napsütés bájos vidámság át is, mikor a madarak csiripelnek, minden csupa zöld, az ég szép. Szeretem a hideget is, telet,mikor a dermedt természet a tavasz után vágyakozik,álmodik. Szeretem a tócsában megfürdő madarakat, magát az egész természetet.

Még mindig olyan lelkesen olvasom a gyerekként (is) szeretett állatokról szóló könyveket, bele élem a kedvenc filmjeimbe magamat. Tudok örülni az apró dolgoknak is.

A személyem tekintve, csendes,.vissza húzódó lány vagyok, kevés, de igaz barátokkal, akiket nagyon becsülök, és a kötelék is nagyon szoros. Nem vágyókat puccos életre, külföldre, mint nővérem, aki kint él nagy házzal,Mercedes, külföldi utak évente többször...

Engem.nem foglalkoztat a bulizás, pia. Nem hajszolom a szerelmet, majd ha kell eljön. Addig is élvezem az életet, jobban örülök egy napot a Balatonon eltölteni, mint Horvátország vagy ilyen. A mgyar tájak mindennél jobban vonzanak, de szeretnék eljutni majd Japánba is, mert számomra ha is varázslatos.

20.éves lány

2018. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen. Ismerek egy siket férfit. Nagyon egyszerű életet él /bár lehet, te nem erre gondoltál/ és hihetetlen milyen boldog.

Egyébként annak ellenére, hogy siket (nem hall), nagyon szívesen olvas. Nyitott a világra, de nem engedi, hogy a társadalom a maga öntőformájába préselje. Meglátja az élet apró örömeit, mindenkivel nagyon jól kijön és mindenhol feltalálja magát.

2018. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kérdésemet azért írtam ki, mert rám is rámférne, hogy egyszerűbben éljek. Lehet jó lenne egy könyv vagy egy ilyen társaság, akik egyszerűbbek.
2018. júl. 25. 13:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Magyarul életmódváltás lenne a cél.
2018. júl. 25. 13:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, a nagyapámat. Juhász volt, tehát nem volt sok pénze, nagyon egyszerű emberként élt. Olyan kisugárzása volt, hogy amikor megszólalt minden ember csöndben maradt körülötte nemtől, kortól, anyagi helyzettől függetlenül. Csak azokra a dolgokra koncentrált, amik boldoggá tették, és olyan lelki békéje volt, ami vonzotta az embereket. Soha nem vitázott senkivel, nem beszélt másokról, nem sértett meg senkit, egyszerűen lesz**t minden hülyét, de figyelmesen meghallgatott bárkit, és soha sem ítélkezett. Ha valaki erőlködött csak legyintett egyet és otthagyta. Nem értett semmihez sem, csak a birkákhoz, de arról mindent tudott, gyógyszert kevert, elletett, minden figyelmét nekik és a kutyájának szentelte. Azért egy kis bort szívesen megivott, ha úgy tartotta kedve, a déli pihenő pedig kötelező volt. Amikor meghalt, ott hagyott egy kis mosolyt az arcán. Számomra ez a szint tűnik elérhetetlennek, nem a gazdagság.
2018. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 25. 15:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Munkálkodott a munkahelyén, amikor hazament, otthon is, nem kívánt sokmindent az élettől. Nincs gyereke, van felesége, némileg a vallás felé irányul a figyelme.
2018. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagybátyám és barátnője. Harmincasok, a nő szüleinél laknak, és egyetlen életcéljuk a konzumidiotizmus, minimálbérből státuszszimbólumokra való gyűjtés és ezek megszerzésének kiposztolása a fosbookra, instagramra. Látszik, hogy mindez teljesen betölti az életüket, nincs hiányérzetük, vagy egzisztenciális válságuk. Egyszerűek mint a faék.
2018. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigieket!!!
2018. aug. 8. 03:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó olvasni ilyen történeteket, életutakat :) ! Igyekszem magam is így élni, az egyszerű nem azt jelenti hogy idiott :P , inkább ellenkezőleg, csak intelligens ember tud a kis dolgoknak is örülni, meglátni az apró szépségeket, hogy melyek az igazán fontos dolgok az életben, a körülöttünk lévő világban (kinek mekkora jut belőle, a saját faluja, vagy a bolygó túloldala), ami nagyon színes, érdekes !
2018. dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!