Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kerüljem el hogy átvegyem...

Hogy kerüljem el hogy átvegyem mások rossz szokásait?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a problémával küzdök már évek óta, hogy akik a környezetemben vannak, azoknak mindig átveszem valamely viselkedési vagy beszéd szokását, és általában nem a pozitív irányba fejlődök ezáltal. Már egy ideje felismertem ezt a dolgot, és próbálom mindig a már átvett dolgokról leszoktatni magam, és odafigyelek, hogy ne történjen meg még egyszer de sajnos mire észbe kapok már megint úgy viselkedek, vagy úgy beszélek ahogy az illető akitől átvettem, és ez sajnos mindig csak a rosszra igaz kivétel nélkül. Pedig nem akarom, mert egyébként nem is tetszik, sőt.. de mindig az ragad rám is, ami a leginkább nem tetszik. Biztos velem van a baj. De ha van hasonló tapasztalatotok akkor azt írjátok meg, és ha van tippetek ami beválhat akkor azt is. :)

16L



2018. aug. 8. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy hogy nem tűröd meg a környezetedbe: pld. vulgarítás, hőzöngés, ordibálás, ittas dajdajozás, szegényebb emberek lenézése stb.. Egyszerűen kőkeményen lépsz rá.Már az első alkalommal.

Biztosan lesznek olyanok akik lemorzsólódnak ez miatt, de aki marad, az oda fog figyelni, ha a közelébe vagy, hogy ne anyázzon pl.

2018. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egy kiváló dolog hogy felismered a rossz dolgokat, innen már csak rajtad múlik hogy tegyél tudatosan ellenük!
2018. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Tudsz példát mondani,hogy milyen szokásokat vettél át?
2018. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1#2 köszönöm a választ

#3 Van egy barátnőm akivel nem találkozom minden nap mert csak volt osztálytársak vagyunk, na de az a pár óra amit vele töltök az erősen hat rám. Például a lobbanékonysága, hogy mindjárt mindenen felháborodik, néha elég bunkó is tud lenni, de mostanában pedig inkább olyan közömbös minden iránt és ezt én is átvettem ahogy észrevettem. Meg érdekes a hozzáállása jópár dologhoz, amit nem tudok sehogy sem megváltoztatni és ez engem zavar, mert egyébként kedvelem, bár már kevésbé tudnám megmondani hogy miért mint fél évvel ezelőtt de nem akarom hogy hatással legyen rám. De ez csak egy példa, nem csak vele kapcsolatban állnak fent problémák

2018. aug. 8. 16:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az írásodból ítélve jóval érettebb vagy lelkileg és agyilag a korosztályodhoz képest. ÉN szerintem ez egy olyan dolog hogy átveszed mások "stílusát" legyen az akármiről szó, mert még benned sem alakult ki hogy te ki vagy. Elsőnek gondolkodj el magadon, merj kérdezni magadtól és megkapod a válaszokat mind érzés..stb által és eltudod helyezni magad és azt tudod mondani hogy " na ez én vagyok". Egyébként az ember lehet sokszínű is (mert miért ne?) de azt érzed hogy ahogy viselkedsz az számodra jól esik-e vagy sem, és ami inkább jól esik az vagy te. :)
2018. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Nagyon szépen köszönöm az inspiráló szavakat, ezt a választ kerestem a kérdésemre
2018. aug. 8. 17:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit.
2018. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha lehet,akkor próbáld meg elkerülni őket.

Ez a legegyszerűbb és a leghatékonyabb módszer.

Régebben voltak olyan barátaim,akik rossz hatással voltak rám.Nem mindenre tudtak rászoktatni,de az egyik rossz szokásuk a cigi és az alkalmi vedelés volt.Én szimplán kivágtam őket az életemből.

2018. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Jól tetted :D az a baj, hogy ha mások helyzetéről van szó akkor én is tudom mi a helyes, de sajnos a saját gondjaimat nem tudom tisztán látni, és ezért van szűkségem külső segítségre
2018. aug. 8. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!