Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar hinni/hisz sok...

Miért akar hinni/hisz sok ember abban, hogy az életnek van objektív célja/értelme?

Figyelt kérdés
Én abban hiszek, hogy az életnek nincs objektív célja/értelme, és szerintem ez jó dolog, mert ha lenne, akkor mindenkinek meg kellene tennie egy bizonyos dolgot (ugyan azt) az életében, hogy boldog lehessen, de mivel ilyen dolog nics, ezért abban hiszek, hogy az életnek nincs objektív célja/értelme. Szerintem akik abban hisznek, hogy van csak korlátok közé szorítják az életüket, és van, hogy olyan dolgokat is megtiltanak saját maguknak, amivel amúgy nem ártanának másnak.

2018. aug. 10. 15:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Az egyedüli objektív célja a b×s utódnemzés céljából, de itt meg is szűnik a dolog"


Erre én is gondoltam már, de ez olyan mintha azt mondanánk, hogy az élet értelme az élet maga, és szerintem ha létezne objektív célja/értelme az életnek, akkor nem lehetne senki sem boldog anélkül, hogy azt teljesítené, és vannak akik boldogok úgy, hogy nincsen gyerekük, bármilyen hihetetlennek is hangzik ez egyeseknek.

2018. aug. 10. 17:39
 12/22 A kérdező kommentje:

#9:

Pont a vallásosokra gondoltam, amikor a kérdésem leírásának utolsó mondatát írtam. Olyan dolgokat is megtiltanak saját maguknak, amivel amúgy nem ártanának másnak, pl. a Biblia szerint a maszturbálás bűn, és ha csináltad már valamikor le kellene vágnod a kezed, házasságon kívül szexelni és élvezetből szexelni bűn egyes keresztények szerint, csak gyerekvállalás céljával szabad szerintük, mindegy, hogy közös megegyezésen alapul-e és megcsal-e valamelyik fél valakit vagy nem.

2018. aug. 10. 19:15
 13/22 A kérdező kommentje:
*#10:
2018. aug. 10. 19:16
 14/22 anonim ***** válasza:
Mert számukra így logikus, meg ez az érzés jön belülről
2018. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak akarnak, nagyon sokan, hisznek is ebben. Masok meg abban, mint te. A hit, mar csak ilyen, az emberek meg sokfélék.
2018. aug. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#12

Akkor rosszul fogalmaztad meg a kérdést.

A vallásosak célja Isten. Isten nem objektív. (pl azért mert transzcendens)

A boldogság sem objektív.

Egyébként a boldogság elég tágan értelmezett kifejezés. Szerintem nagyon kevés boldog ember van.

Éppen azért mert az nem materiális javakon múlik. Azaz nem tárgyakon azaz objektumokon múlik. A vallásosak nem is ketesik a boldogságot materiális azaz tárgyszerű, azaz objektív dolgokban.

csak a materialisták igénylik mindenben az objektivitást.

2018. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#16:

Nem arra gondoltam, hogy Isten objektív, hanem hogy a vallásosok szerint Isten egy objektív céllal teremtett minket, és ez ha jól tudom azt jelentené, hogy azt mindenkinek el kellen érnie a boldogsághoz

2018. aug. 11. 21:33
 18/22 Lux morulus ***** válasza:
0%

Idióta okoskodás.


Én úgy gondolom, hogy fogalmad sincs arról, amit kérdeztél.


És, nem. Nem válaszolok.

2018. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18:


Milyen jó érveket írtál...

2018. aug. 13. 21:17
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis van célja/értelme az életnek. Az, hogy élvezzük. Hogy boldogok legyünk. Ezt mindenki másképp éri el. ÉN aszerint élem az életem, hogy engem mi tesz boldoggá.

Van egy szerelmem, egy boldog házasságom, amire mindig vágytam, van 2 gyönyörű kutyánk akiket imádunk, olyan munkám van amit örömmel végzek, olyan hobbim amit már gyerekkorom óta gyakorlok és szeretek, imádok könyveket gyűjteni és olvasni, valamint online sorozatokat nézni, laptopon játszani, közös programokra járni a szerelmemmel, néha összefutni a haverokkal. Egyszóval élvezni az életet:) Nem tiltok meg magamnak semmit. Nekem így jó ahogy van minden, semmi nem hiányzik. Esetleg majd egy cica...de azt még meggondolom:) Kutyát mindenképp szeretnénk majd még, és mellé necces lehet egy macsek. De ez még a jövő zenéje.

2018. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!