Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar hinni/hisz sok...

Miért akar hinni/hisz sok ember abban, hogy az életnek van objektív célja/értelme?

Figyelt kérdés
Én abban hiszek, hogy az életnek nincs objektív célja/értelme, és szerintem ez jó dolog, mert ha lenne, akkor mindenkinek meg kellene tennie egy bizonyos dolgot (ugyan azt) az életében, hogy boldog lehessen, de mivel ilyen dolog nics, ezért abban hiszek, hogy az életnek nincs objektív célja/értelme. Szerintem akik abban hisznek, hogy van csak korlátok közé szorítják az életüket, és van, hogy olyan dolgokat is megtiltanak saját maguknak, amivel amúgy nem ártanának másnak.

2018. aug. 10. 15:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az élet értelme a faj fenntartása, a gének tovább örökítése. Ez van belénk kódolva. Pont mint az állatoknál, nincs különbség.

"akkor mindenkinek meg kellene tennie egy bizonyos dolgot (ugyan azt) az életében". Mindenki ugyanazt a dolgot teszi, csak sokan nem tudják. Akik a pénzt, vagy hatalmat keresik, tudat alatt azok is csak dominánsabbak akarnak lenni, nagyobb eséllyel indulni a szaporodásban.

A állatoknál ezt a genetikai kódot nemigazán lehet felülírni, az embereknél viszont igen könnyű. Mindenféle vallások, politika, média, stb simán felül tudja írni, így nem akarnak utódokat. Ezek szépen ki is szelektálódnak.

Pont jól van ez így.

2018. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#17

Az azért nagyon király, hogy nem vallásos létedre határozottan tudod, mit gondolnak a vallásosok. Csak akkor minek teszel fel kérdéseket, ha nem figyelsz a válaszokra, meg amúgy is mindent tudsz?


Az csupán a te elképzelésed, amit 17-ben írtál. Olvas el megint 16-ot.

2018. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!