Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek lettek egyre...

Az emberek lettek egyre kényesebbek?

Figyelt kérdés

Régen, a 70-es, 80-as években miért nem zavarta az embereket annyira bizonyos környezeti tényezők, mint manapság? Gondolok például arra, hogy akkoriban alig volt klíma, mint épületben, mint kocsiban, no meg például ma már itt a szúnyogháló az ablakon, de akkoriban nem zavarta az embereket a bent repkedő vérszívó?


Ez csak egy-két példa volt, de akkoriban miért nem számítottak annyira ezek a dolgok?



2018. aug. 10. 20:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%
Gyerekkoromban, a 70-es, 80-as években minden nyáron mentünk a Balatonra. Emlékszem rá, hogy 10 percig tartott, mire bele mertem ereszkedni vállig a vízbe, óvatosan locsolgattam magam, hogy hozzászokjak a hideg vízhez, és elállt a lélegzetem, ha lefröcsköltek. Félórányi pancsolás, úszás után sokszor elkékült szájjal, reszketve rohantam a törülközőért, beburkolózva feküdtem a napon, hogy felmelegedjek. Tegnap délután leugrottunk az északi partra, simán bele lehetett azonnal feküdni, le se hűtött igazán a víz. Langyos lábvíz, órákig el lehet lenni benne. Többek között EZ a különbség a 30-40 évvel ezelőtti nyarak és a mostaniak között, akkoriban nem tudott ennyire felmelegedni a Balaton, egyszerűen azért, mert jóval alacsonyabb volt a napi középhőmérséklet. A telekről már nem is beszélve, akkoriban nem volt kuriózum, hogy leesik 30 cm hó.
2018. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Régen is ugyanilyen meleg volt.

De manapság ki kell tölteni valamivel a műsoridőt. És persze tragédiaként kell tálalni.

Régebben csak egy csatorna volt, egy híradó, akkor nem lehetett egész nap arról beszélni, hogy hű de meleg van :)

Szúnyogháló meg pont hogy nagy divat volt anno.

2018. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
#11. Ha nem épp a legmelegebb időben mentetek, lehetett hideg a Balaton, és ilyen most is előfordul. Idén júliusban én be se próbálkoztam, olyan hideg volt a víz, és a haveroknak is, akik bementek, remegett a szájuk széle, hiába próbáltak keménynek látszani.
2018. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#4-es véleményéhez csatoltan, ma is alig volt melegebb.....
2018. aug. 10. 22:21
 15/23 A kérdező kommentje:
Én most is úgy vagyok, hogy az időjárás véletlen, nem kötődik semmihez. Eddig én ezt vettem észre.
2018. aug. 10. 22:24
 16/23 anonim ***** válasza:
29%

"#11. Ha nem épp a legmelegebb időben mentetek, lehetett hideg a Balaton, és ilyen most is előfordul. Idén júliusban én be se próbálkoztam, olyan hideg volt a víz, és a haveroknak is, akik bementek, remegett a szájuk széle, hiába próbáltak keménynek látszani.

"


Augusztusban szoktunk menni, a víz pedig remek hőtároló (általános iskolai fizika tananyag :-)), ekkora tó nem hűl le néhány óra alatt, néhány nap alatt sem. 14-15 év rendszeres tapasztalatáról írtam, nem egyszeri alkalomról.

Természetesen lehet vitatkozni a tényekkel, csak nincs sok értelme.:D

2018. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
53%
Nem nézek vagy olvasok híreket, de az időképet nézem, és jön a pánik magától. Érzem, hogy fáradt vagyok, rossz az egész, hogy alacsony a vérnyomásom.
2018. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"A melegedési tendenciát leginkább a nyarak hőmérséklete tükrözi, a múlt század elejétől napjainkig az emelkedés 1,2 fokot tesz ki. A nyarak átlaghőmérséklete 1981–2010 között 20,26°C. Az utóbbi évtizedben is előfordult egy-egy hűvösebb nyár, de az alacsony értékek inkább a század első felét jellemezték. A legutóbbi 36 évben pedig csaknem két fokot emelkedett a nyári középhőmérséklet."


[link]

2018. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem, az időjárás egyre sz*rabb, szélsőségesebb.
2018. aug. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A szúnyogok meg, mar nagyon régóta zavarják az embereket: [link]
2018. aug. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!