Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek lettek egyre...

Az emberek lettek egyre kényesebbek?

Figyelt kérdés

Régen, a 70-es, 80-as években miért nem zavarta az embereket annyira bizonyos környezeti tényezők, mint manapság? Gondolok például arra, hogy akkoriban alig volt klíma, mint épületben, mint kocsiban, no meg például ma már itt a szúnyogháló az ablakon, de akkoriban nem zavarta az embereket a bent repkedő vérszívó?


Ez csak egy-két példa volt, de akkoriban miért nem számítottak annyira ezek a dolgok?



2018. aug. 10. 20:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A jót könnyű megszokni. Annó Dacia autóval (még a régi, Ceausecu bosszúja) lementünk Bulgáriába, örültünk, hogy tengernél nyaralunk. Még, hogy klíma...140 - nél már forralta a vizet.


Gyerekként sosem kentem be magam - csak ha anyám néha nyakoncsípett - reggeltől estig a napon rohangáltunk, ha leégtem, leégtem, majd lehámlik, nagy dolog, a harmadik réteg már megmaradt barnán.


Gyerekülés...A két ülés között támaszkodva néztük, hogy vezet apa.


Kék - zöld voltam mindig, a térdem tele horzsolással, katonadolog.


Nem is tudtuk, hogy lehet másképp élni. Otthon - még a '70 - es években - villanyrezsón főztünk, nem volt autónk, telefonunk, sokáig fürdőszobánk sem. Ha strandra mentünk, vittük a zsíros kenyeret, a büfében nem vettünk semmit. Anyám kötött - horgolt, apám éjszakás volt a gyárban, és mégis mindenre ráértek az emberek.

2018. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 dq ***** válasza:
100%

Azért nem volt klíma, mert nem volt.

Szűnyágháló volt.

A globális felmelegedés 1-2 fokot emel, az nem igazán játszik ekkora viszonylatban. (Mennyi a régened? 30 év?)


Az emberek ettől függetlenül "kényesebbek" lettek, több a kényelmi eszköz és komfortosabb minden.

2018. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Gyerekként sosem kentem be magam - csak ha anyám néha nyakoncsípett - reggeltől estig a napon rohangáltunk, ha leégtem, leégtem, majd lehámlik, nagy dolog, a harmadik réteg már megmaradt barnán."


Régi jó kis bronzolaj, ami csak arra volt jó, hogy ropogósabbra süljön az ember.:D Azért tegyük hozzá, hogy sok egyéb mellett azért sem égtünk le annyira, mert már tavasztól sokkal többet lógtunk kint a szabadban, mint a mai gyerekek, nem csak a családi nyaralás alkalmával mentünk ki a napra.

2018. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!