Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokhoz szólnék, akik értenek...

Azokhoz szólnék, akik értenek az MBTI-hez: van valami ultimate kérdésetek a T/F eldöntésére?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy logikai vs. érzelmi beállítottság, de nem tudom, hogy ez milyen helyzetben hogyan nyilvánul meg, illetve hogy aki mindkettőt igaznak érzi magára nézve, az mi alapján dönthetné el, hogy ő melyik.

2018. aug. 13. 06:40
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

"[...] szeretek annyira mély megértést szerezni mindenről, amennyire csak lehetséges."

Pontosabban: arról, ami érdekel, vagy amivel muszáj foglalkoznom, még ha nem is kellene feltétlenül megértenem az alapokat ahhoz, hogy képes legyek alkalmazni a tudást a gyakorlatban. Idegesit, ha valami nem tiszta.

2018. aug. 24. 15:07
 22/40 anonim ***** válasza:

"18 - Szívesen tisztázom a problémás pontokat."

Én vagyok a 18-as. Igazából világos, amit írtál, de most már végképp nem tudom besorolni magam. Azt írtad, a tesztek többsége nem a legjobb. Ezt egyébként én is így látom, mert gyakran olyan kérdéseket tartalmaznak, amiben nem tudok a válaszok között dönteni. Értsd: helyzetfüggő, hogy hogyan viselkedek.

2018. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Ez amúgy egy jó szó. Helyzetfüggő. Én ezért nem tudok senkit -se magamat- betuszkolni egyetlen típusba.

Ha úgy vesszük, akkor mondhatjuk, hogy hibás az MBTI, mert azt feltételezi, hogy egyetlen típus szerint cselekszünk minden szituban. Pedig nagyon nem.

2018. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Ha mégis tudsz ajánlani egy jobb tesztet, magyar vagy angol nyelvűt, akkor azt megköszönöm.
2018. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

#24

Funkciómérő tesztek vannak, azok szerintem jobbak valamivel, bár én nem vagyok velük kisegítve, mert már tudom, melyik kérdésre mit "kell" válaszolni, hogy egy adott típust kapjak eredményül. Ha gondolod, itt van egy:

[link]

2018. aug. 26. 12:17
 26/40 anonim ***** válasza:
Köszönöm. :)
2018. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

[link]

Szerintem erre is érdemes lehet ránézni, úgy rémlik, érthetőbben vannak megfogalmazva a kérdések, bár hosszabb is maga a teszt.

Nincs mit. :D

2018. aug. 26. 12:41
 28/40 anonim ***** válasza:

A #17-es vagyok, és átnéztem, amiket írtatok.


Kérdező:

"A funkciókat ismerem, igazából az okozza a dilemmát, hogy egyaránt tudom Fi-dominánsként és Ti-dominánsként látni magamat, bár az általad említett „tutujgatással” kevéssé tudok azonosulni. Inkább a saját, külső hatásoktól kvázi független értékrendemről, avagy szilárd morális meggyőződéseimről van szó (ezek kicsit idealistábbá teszik az életfelfogásomat a kelleténél), meg arról, hogy az érzéseimet nagyon intenzíven élem meg, így azok befolyásolni tudnak. "


Objektívan nézve a leírásodat, nekem Fi-domnak tűnsz. Egy Ti-domnak nem lehet Fi-je, csak Fe-je, de ha most kivételesen a funkció extro/intro mivoltját elvesszük, akkor is, ha valakinek a legerősebb jegye a T, akkor a leggyengébb az F, szóval kizárt, hogy ennyire morális beállítottságú legyen, mint ahogy az is, hogy befolyásolják az érzelmei. INTJ-ként nekem a harmadik funkcióm az érzelmi, és így is... elmondhatom, hogy jó 90%-ban nem tudok mihez kezdeni az érzelmeimmel, egy Ti-domnál ez még erősebben jelentkezik. Maximum talán csak akkor van náluk döntőereje ennek a funkciónak, ha szerelmesek vagy valaki olyannal kapcsolatban kell döntést hozniuk, akit nagyon-nagyon szeretnek.


Ami a teszteket illeti...


Főleg a magas Si-használók (xSJ) szokták azt mondani, hogy szituációfüggő, hogy mire hogyan reagál. Nekik úgy van bekötve az agyuk, hogy a gyakorlati dolgokat részesítik előnyben, problémájuk szokott lenni az MBTI-vel, nehezebben nyelik be, hogy működik. :D


Ezt a tesztet pár havonta ki szoktam tölteni, eltérő passzban, mindig INTJ jött ki. A százalékokat persze nem kell figyelni, fogalmam sincs, ki találta ki, miért... de egyszerűen nem jó a funkciók miatt. Ellenben maga a teszt itt kellően objektív, átlagoló szemlélettel működik.

[link]

2018. aug. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Főleg a magas Si-használók (xSJ) szokták azt mondani, hogy szituációfüggő, hogy mire hogyan reagál. Nekik úgy van bekötve az agyuk, hogy a gyakorlati dolgokat részesítik előnyben, "


Ez ami ram tuti nem igaz. Egyáltalán nem vagyok gyakorlatias ember. (Bár lennék, teszem hozzá.)

2018. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

"ha valakinek a legerősebb jegye a T, akkor a leggyengébb az F"

De ez fordítva is igaz, érted. Akinél az F a legerősebb, annál a T-nek kell a leggyengébbnek lennie, szóval ha azt mondjuk, hogy túl érzelmes és elvi beállítottságú vagyok IxTP-nek, akkor mondhatnánk azt is, hogy IxFP-nek meg túl nyers és logikus/elemző. PerC-n pl. nemrég közölte valaki - aki saját állítása szerint ENTP, tehát éppúgy másodlagos funkció nála a Thinking, mint nálad -, hogy szerinte INTP vagyok erős Fe-fel, már csak azért is, mert messze nem fejezem ki magam annyira ködösen, költőien és csapongóan, mint egy INFP (azt, hogy Ne-t és Si-t használok, kezelhetjük akár tényként is, ezt azután jelentem ki, hogy végiggondoltam magamban ezerszer). Mindenesetre hálás vagyok minden véleményért, amit ebben a témában kapok. :)

Miért gondolod, hogy az SJ-kre jellemző, hogy szituációtól teszik függővé, mire mit válaszolnak? Szerintem inkább azokra, akik szeretik alaposan, több szemszögből megvizsgálni a leírtakat, illetve több lehetséges értelmezést rendelni hozzájuk. Végül is nem mindenki Ni-dom, hogy a kérdéseket olvasva azonnal ráérezzen azok "legbelsőbb lényegére". :D (Ettől függetlenül a T/F dichotómiát leszámítva az én eredményem is elég stabil szokott lenni.)


#29

Te általában milyen eredményt kapsz? Már kíváncsivá tettél.

2018. aug. 27. 12:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!