Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokhoz szólnék, akik értenek...

Azokhoz szólnék, akik értenek az MBTI-hez: van valami ultimate kérdésetek a T/F eldöntésére?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy logikai vs. érzelmi beállítottság, de nem tudom, hogy ez milyen helyzetben hogyan nyilvánul meg, illetve hogy aki mindkettőt igaznak érzi magára nézve, az mi alapján dönthetné el, hogy ő melyik.

2018. aug. 13. 06:40
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt még hozzátenném (a #28-as válaszolónak címezve), hogy van olyan is, azért teszi le az Fi mellett a voksát, mert az értékrendemben az igazság egyértelműen prioritást élvez a harmónia rovására, és ez az Fe-használat ellen szól.
2018. aug. 27. 13:16
 32/40 anonim ***** válasza:

"29


Te általában milyen eredményt kapsz? Már kíváncsivá tettél."


INFP, néha INFJ, régebben ENFP, de ugye szerinted is inkább extrovertált, csak némi önbizalomhiánnyal.

2018. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Az ENFP-kre amúgy jellemző, hogy leginkább ambivertáltnak érzik magukat, és újra meg újra megkérdőjelezik, hogy valóban "kifelé fordulnak"-e, egy INFP biztosabb a dolgában ezt illetően. Azt kéne szerintem eldönteni, hogy a kreatív, élénk, újdonságokra szomjas, random dolgokra asszociálgatós oldaladat mennyire érzed hangsúlyosnak, meg azt, hogy pontosan miben nyilvánul meg az érző(F) mivoltod. Le is írhatod nyugodtan, legfeljebb félre foglak "diagnosztizálni". :D
2018. aug. 27. 14:25
 34/40 anonim ***** válasza:

"Az ENFP-kre amúgy jellemző, hogy leginkább ambivertáltnak érzik magukat, és újra meg újra megkérdőjelezik, hogy valóban "kifelé fordulnak"-e,"

Ezt már olvastam máshol is. Nem tudom, mások hogy töltik ki a teszteket, nekem rendre 50-50% körüli I/E faktor jön ki.


"Azt kéne szerintem eldönteni, hogy a kreatív, élénk, újdonságokra szomjas, random dolgokra asszociálgatós oldaladat mennyire érzed hangsúlyosnak"


A random dolgokra asszociálás alatt mit értesz pontosan? Ha a szimbólumokra épülő, metaforikus, analóg gondolkodasra, akkor az elég hangsúlyos nálam.

2018. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, mások hogy töltik ki a teszteket, nekem rendre 50-50% körüli I/E faktor jön ki."

Nálam már az is ritka, ha 75% alá csúszik az I, pedig egyébként szeretem az embereket, és kifejezetten beszédes tudok lenni olyanok társaságában, akiket már megismertem és megszoktam. Sajnos néhány ismerősömről csak gyanítom, hogy ENFP lehet, tesztet egyikükkel sem töltettem még ki, úgyhogy fogalmam sincs, milyen eredményeket kapnának.


"A random dolgokra asszociálás alatt mit értesz pontosan."

Elsősorban az elrugaszkodott képzettársításokra gondoltam, szerintem az Ne-dominánsok (tehát az ENFP-k és az ENTP-k) tipikusan azok emberek, akik kvázi bármikor be tudnak nyögni egy olyan választ, amire senki nem számít, olyan párhuzamokat vonnak a dolgok között, amilyeneket másoknak eszébe sem jutna, szellemesek, sokat ötletelnek, és én az abszurd humort is leginkább hozzájuk tudnám kötni.

2018. aug. 28. 01:55
 36/40 anonim ***** válasza:
Tudsz példát mondani ilyen elrugaszkodott képzelettársításra?
2018. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Hát én így hirtelen nem, de pl. a Scrubs c. sorozatból Perry Cox kommunikációs stílusa szerintem ilyen. :D
2018. aug. 28. 10:39
 38/40 anonim ***** válasza:
Nem láttam a sorozatot, de azért köszi, belenézek.
2018. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
(Ha megteszed, majd a főszereplő (J. D.) fantáziálgatását is figyeld meg, az is klasszikus Ne-használat.)
2018. aug. 28. 13:33
 40/40 anonim ***** válasza:
oké. :)
2018. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!