Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Orvosin nagyon ki fognak...

Orvosin nagyon ki fognak nézni a tanárok/ diákok a külsőm miatt szerintetek? Sok hátrány fog érni? Szeretnék felkészülni lélekben ha igen.

Figyelt kérdés
szőke raszta hajam van, tetoválásom, orr és fül piercing. nem követem a divatot, színesen szeretek öltözni és lazábban
2018. aug. 14. 16:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
Hát biztos kilógsz a sorból de nem hiszem hogy gond lenne.Ha helyén van az eszed és a szíved akkor nincs mitől félned.
2018. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
23%
Csak annyira, mint amennyire eddig is kinéztek a középsuliból.
2018. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

Kinézni nem fognak, de minden bizonnyal erősen megnéznek majd. A konzervatívab oktatóktól némi előítéletre is számíthatsz, de ha tanulsz, és igazán jól teljesítesz, meggyőzheted őket.

Viszont amikor betegek közelébe kerülsz, probléma lehet az extrém kinézeted. A betegek többsége középkorú-idős, lehet, hogy így nehezebb lesz megnyerni a bizalmukat.

Az is előfordulhat, hogy ezért a gyakorlatvezetőd konszolidáltabb külsőt kér majd tőled.

2018. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
37%

Ha mindezeken kívül tehetséged, és szorgalmad is van, akkor kibírható. Ha valami fidesz potentát a papád, akkor be se kell járni, futárpostával kiküldik a diplomát! (Mondjuk mint beteg nem örülnék, ha az orrodból lógó piercinggel, antihigiénikus raszta hajzattal bejelentenéd, hogy: Fater, én fogom operálni!)


Nem mennél inkább zenésznek?

2018. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes módon minden válasz le lett pontozva :D
2018. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%
De mit is vártunk.Már mindegy mit írsz,lepontoznak.Amúgy ha komolyan gondolod az orvosi pályát,akkor jobb ha megtanulod hogy a külsőd lesz a legkevésbé téma,ahol életeket mentenek.Aki meg a külsőd alapján ítél meg, az nem is odavaló.
2018. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező én orvos vagyok, azt kell, hogy mondjam hogy a te külsőd a hivatásunkkal abszolút nem összeegyeztethető.

Az orvos feladata nem a magamutogatás, hanem a beteg bizalmának elnyerésére és a beteg segítése. Az pedig a kutyát nem fogja érdekelni, hogy te milyen hatalmas individuum vagy, ha magamutogatni akarsz menj művésznek.


Óóó és a mi szakmánk konzervatív, az oktatók többsége is az, a külsőd pedig minden egyes vizsgán óriási hátrány lesz. Sőt instant bukást eredményezhet.

2018. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

nem tartom magam magamutogatónak, azért ilyen a külsőm mert nekem ez tetszik. Emellett viszont orvos szeretnék lenni, hogy segíthessek a beteg embereknek.

Szerintem óriási nagy sztereotípia az hogy valaki aki kicsit extrémebb külsővel rendelkezik az legyen művész vagy zenész.

De köszönöm a válaszokat, akkor lelkiekben felkészülök rá, hogy mindenből 100+ 50 százalékosan kell majd teljesítenem ahhoz, hogy előrehaladjak

2018. aug. 14. 18:58
 9/30 anonim ***** válasza:
54%
Senkit sem szabad külső alapján megítélni, csak a tettek számítanak! Ha valaki így érzi jól magát, ezzel másnak nem árt, miért ne viselhetne rasztahajat, tetoválásokat? Ha levágatná a haját, akkor lehet, hogy kevesebbnek érezné magát és ezáltal lehet rosszabbul tanulna pl. az anatómia vizsgákra is... Aki nem érzi jól magát a bőrében az nem képes maximális teljesítményre. Márpedig az orvosi pálya maximális teljesítményt igényel. A beteget az érdekli, hogy meggyógyuljon, megmentsék az életét, nem pedig az, hogy milyen tetoválása van az orvosnak.
2018. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
47%
Jajj kilences milyen világban élsz te? Tudod mit fog látni a 85 éves Marinéni a kérdezőben? Egy drogos hülyegyereket. És rohadtul nem fogja érdekelni, hogy milyen eredménnyel végzett a kérdező az egyetemen, nem fog bízni benne, mert ijesztő és öncélú az a külső amit a világ felé mutat.
2018. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!