Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy hétköznap...

Miért lehet az, hogy hétköznap elvagyok, dolgozom, élem a kis életem, hétvégéken pedig összeomlok?

Figyelt kérdés

Hétvégékre olyan fáradtság jön rám, hogy szombaton fel sem akarok szinte kelni, ugy nézek ki és érzem magam mint aki másnapos, szalad a ház,tele a mosatlan, vasárnap is alig birom magam összeszedni hogy készüljek a hétfőre és élhetőbb környezetet dobjak össze.


A fáradtságérzés miatt nem találkozom barátokkal, amit nem is bánok, amiért számomra nagyon unalmas embereket sikerült kifognom.

Pl családosak, mindenhol a gyerekük is ott van akinek a bilizését ecsetelik amire nem is vagyok kíváncsi, vagy amolyan peches magányos farkasok akik nem kellenek senkinek és párjuk sincs.


Valahogy valami mindig rámtör szombaton a munkahét végén.

Eleinte tettre készen ébredek, csinálok egy fini capuccinot, felpillantok a netre és 10 perc és maradok kocosan, otthoni ruhában, fél ora és visszafekszem. Egész napom félkómában telik,életkedv nulla, erő nulla, kínlódós lelki állapot, túlélem a szombatot de aztán ezt megspékeli a vasárnap, most meg a hosszu hétvége.

A főnököm nem is értette miért ugy indulok haza pénteken, hogy sajnálatosnak tartom hogy nem tudok jönni már hétfőn. Hirtelen arra hivatkoztam hogy nem leszek igy kész rengetega melo felgyűlik, nem lesz elég a jövőhéten a 4 nap behozni. Ami amugy igaz is.


Mi lehet annak az oka hogy zombivá változom hétvégékre?


2018. aug. 19. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Magány. Nincs társad, nincs kivel élj, nincs kivel megosztanod örömedet, fáradságodat, bánatodat.
2018. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az miért okoz ilyet? Más tök jol el van egyedül.

Én is takaritgathatnék, a netről táncot is akartam tanulni, nyelvet gyakorolni skypon idegenekkel akik szintén, annyi ötletem van egyedüli alkalmakra, de mégis megbéklyoz (ha jol irtam)valami "köd"ami rászáll az elmémre, fizikumomra.

2018. aug. 19. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Hétköznap pörget az adrenalin, ami hétvégére elfogy. A kocsi sem megy benzin nélkül.
2018. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt honnan lehet szerezni? Vagy miben van benne?
2018. aug. 19. 20:46
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Kezet foghatunk Kérdező.

Én a magam életében rájöttem, tényleg a magány okozza. Alapvetően jól elvagyok egyedül, és a hétköznapokban pörgök, vidám vagyok, de az utóbbi időben hétvégén kinyúlok. Bár magam előtt is tagadom, de társra vágyom.

2018. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a munka lehet ok. Nem tudjuk a körülményeket. Alapból figyelj a kajára. Szerintem menj el esetleg dokihoz. Lehet alacsony a vérnoymásod. Ha úgy érzed szedj vitaminokat serkentőket.


Gyakran gondolkodj azon, hogy mit szeretnél az életben és hogy mi miért történik körülötted. Meg fogod találni azokat a pontokat, amik érdekelnek.

2018. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felkelsz eszel iszol kávézok aztán sétálj a varosban egy órát minimum. menj be ide oda ha szukseges vasarolj is be egyuttal mire hazaérsz jobb lesz. Délután vagy estefele megint menj kicsit ki.
2018. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, hétköznap korán kelek még ha nem is kellemes, dolgozok egész nap, haza érek, eszek kicsit, ez meg az egy kis kapcsolodás és ez megy péntekig. Egy edzés még lecsúszik, de ha nem túlórázok hétvégén akkor szombaton mind a szar kelek fel bármikor is tegyem, ha kevés az a baj ha sok az a baj. Mivel nincs arra a napra fontosabb dolgok, kb elpunnyadok és elfáradok a semmitől. Vasárnap szint úgy +az érzés hogy már megint melo, és úgy repül az idő hétköznap hogy borzalmas. Amikor az ember sokat dolgozik örül ha van egy szabad napja, de ha túl sok is van pl mint nekem h volt hogy hetekig 4nap melo 3nap szabad volt nagyon hamar elfogy a tenni meg pihenni való és olyan rohadt unalmas minden hogy kényszeresen eszik, és tényleg szenved egész nap, pötyög nézelödik meg hasonlok. Az se jó ha az ember 7napot dolgozik egy héten az se ha csak 4et, az se jó ha sokat alszik és az se ha keveset. Ördögi ez a felnőtt élet egyeseknek, mert kb egy kilátástalan szar az egész és legtöbbször semmi sincs már rá hatással.
2018. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok sokszor, bár nálam, inkább csak a napi 4- 5 óra alvas kevés. Hetvégén aztán jól kialszom magam, viszont amikor felkelek, már nincs kedvem semmihez.
2018. aug. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok.Sok mindent elhatározok mit szeretnék csinálni,aztán nem lesz belőle semmi,és értelmetlenül megy el a szabadnapom.Erre idegességemben megiszok 1-2 üveg bort,amitől megint fáradt vagyok.
2018. aug. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!