Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sodródjak, vagy tartsak ki az...

Sodródjak, vagy tartsak ki az elképzeléseim mellett?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz a kifejtés, de hátha valaki végig olvassa.


Elég zárkózott ember vagyok, nehezen engedek közel magamhoz másokat, ha sikerül is, egy idő után elvesztem az érdeklődésemet és ellaposodik a kapcsolat, vagy teljesen megszűnik. Van egy kis világom, ahova kevés embert engedek be. Makacs vagyok és sokszor nem engedem magam befolyásolni. Ragaszkodom az elképzeléseimhez, a már kitapasztalt biztos dolgaimhoz és véleményemhez. Jó nekem így, de néha rám tör a magány, ilyenkor ismerkedni kezdek, de csak egy ideig foglalkoztat annyira, hogy érdeklődő maradjak. Nincs különösebb igényem az emberek társaságára, mégis időnként keresem őket.

Nem rég megismertem valakit, akivel jól kijöttünk az elejétől kezdve. Megértettük egymást, pedig ő extrovertáltabb nálam. Jár bulizni, vannak barátai, haverjai, akikkel eljár, mégis sokszor magányos. Engem is próbált kimozdítani a komfortzónámból, de csak annyira sikerült, hogy néha összefutunk, beszélgetünk kicsit. Úgy érzem, valamit megváltoztatott bennem ez az illető. Mintha kezdenék kicsit megnyílni, rájöttem, hogy a bulizást nemcsak úgy lehet csinálni, amilyen elképzelésem volt az egészről.

A szerelemről is más véleményen vagyunk. Szerinte meg kell élni a pillanatot, az érzéseinkre kell hagyatkozni, mert a szerelem nem logikán alapszik. Én viszont csak úgy vagyok képes szerelmesnek lenni, ha ismerem az illetőt és nem csupán külsőleg vonzódom hozzá. Nem lennék képes laza kapcsolatra, sodródni és majd lesz valahogy. Viszont eddig ez a hozzáállás nem vezetett sehová, mármint voltak hosszabb kapcsolataim, de mind valahogy kiüresedtek, vagy más okokból kifolyólag értek véget. Ezáltal arra jutottam, hogy lehet, ennek az ismerősömnek van igaza. Sodródni kellene egy kicsit. Újabb dolgokat kipróbálni, de néha az az érzésem, hogy csak amiatt mondja ezt, hogy engedjem közelebb magamhoz.

A párjaim hozzám hasonlóak voltak. Aki picit nyitottabb volt, vele emiatt nem működött. Aki zárkózottabb, ő szexuális téren sem volt elég szenvedélyes. Én annak mondanám magam, de valahogy nem találok olyan párt, akivel minden működne.


2018. aug. 23. 05:37
 1/4 anonim ***** válasza:

"A szerelemről is más véleményen vagyunk. Szerinte meg kell élni a pillanatot, az érzéseinkre kell hagyatkozni, mert a szerelem nem logikán alapszik. Én viszont csak úgy vagyok képes szerelmesnek lenni, ha ismerem az illetőt és nem csupán külsőleg vonzódom hozzá"


Szerintem gondolkozz el ezen előbb.

Azt megértem hogy szereted előbb megismerni az illetőt de csak logikára nem építhetsz egy kapcsolatot mint ahogy egy jó külsőre se.A barátod jól mondta csak te félrértetted gondolom.

2018. aug. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj ki új dolgokat – művelődésnek hívják.
2018. aug. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig igenis sodródni kell az árral és ez természetesen nem azt jelenti, hogy feküdj össze minden jött-menttel.

Nem ismerhetsz meg egy számodra szimpatikusnak tűnő embert "logika alapján". A külső és a kisugárzás fog meg első körben, utána jöhetnek a beszélgetések, belső értékek, ami alapján kiderül lehet-e komolyabban közötök egymáshoz. Ehhez viszont el kell engedned magad és csak sodródni. Nem lehet görcsösen tesztelgetni, életre szóló következtetéseket levonni, mert az baromira ijesztő a másik oldalról nézve.

Csak érezd jól magad, aztán majd alakul, ahogy alakul.

2018. aug. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló írta: a kettő között. A túlzott sodródás se jó, de a túlzott racionalitás se.
2018. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!