Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buta vagyok hogyan tudnék...

Buta vagyok hogyan tudnék változni?

Figyelt kérdés
Hulye tini kent nőttem fel, ez a szokásos nem érdekel semmi bujom a telómat éjjel nappal, facebook, shopping, bulija, De aztán rá jöttem hogy ez így nincs rendben. És igen bevallom buta maradtam. Mivel tudnám fejleszteni magam hogy ne egy tróger buta libának nézzenek? Szótár lexikon, dokumentum filmek?? Mit tudnék tenni érte?

2018. aug. 23. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ismerd meg az információ forrásokat. Olvass, ne fogadj el sosem olyan dolgot, aminek nem jártál utána és addig ne nyugodj, mig az utolsó szemig ki nem deritetted ami érdekel téged.


Sose elégedj meg azzal, amit tálcán kinálnak neked, sose fogadd el. Csak akkor amikor az utolsó szemig ki nem derítetted.


Pl. olyan emberektől akik X számú válást tudnak a hátuk mögött, sose fogadj el tanácsot házassági témában.


Mert ha jó lenne az általuk javasolt dolog, akkor 1 házasságban élnének, és nem x-szer elváltak lennének.


Gondolok itt Csernusra pl. vagy bárki olyanra akit a média felkapott..

2018. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
nos, a megoldás kézenfekvő. legyél okos! pártíz könyvet kell csak elolvasni és az leszel.
2018. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Annyira buta azért nem lehetsz, mert felismerted a problémát, és ez már önmagában jó. Egy időre hibernáld a facebookodat, így kezdd!
2018. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Kezdésnek a középiskolai tankönyveket ajánlom. Tanulj történelmet, hogy legyen valami lexikális tudásod a világról, és értsed, hogy hogyan űködnek nagyjából a dolgok. Gyakorolj matematikai feladatokat ájulásig, nagyon jót tesz az agyműködésnek, a logikus gondolkodás fejlesztésének, a problémamegoldó készségednek. Olvass verseket sok különböző költőtől és tanulj idegen nyelvet (ezt akár tankönyvből, akár internetes kurzusok segítségével, akár magántanár segítségével is elkezdheted), hogy művelődj.

Pl. ha eleget olvasol, akkor fogsz tudni ilyen idézőjeles okosságokat irogatni másoknak, minthogy "Egy idegen ember nyelvét beszélni annyit tesz, mint ismerni a gondolatait."

A dokumentumfilmek inkább kiegészítő anyagnak jók szerintem. Ha tanulsz pl. egy kis római történelmet, és ahhoz megnézel egy dokumentumfilmet a Pompeii katasztrófáról, az nagyon jó, de önmagában nem tesz túl sokat.

Minderre a tanulásra szándd rá a szabadidődet, és ha úgy rézed, hogy nincs elég, akkor érdemes úgy rendezni az életed, hogy több időd legyen tanulni, főleg ha még fiatal vagy.

Nagyon fontos, hogy tanulni mindig lehet, főleg manapság, mikor az okostelefonoknak hála rengeteg tudás elérhető. Ha a vonaton ülsz 20 percet, addig tanulj. Ha a kajáldában üldögélve vársz a rendelésedre, addig is tanulj. És így tovább.

Az a nagyeszű Cato volt, akinél mindig volt könyv. Minden alkalommal, amíg a szenátus összeülését várta, mindenki szeme láttára olvasott, mert meggyőződése volt, hogy a semmittevés minden gonosznak a forrása.

2018. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%

Az 1-esnek nincs igaza, mert akkor nem szabad engedni olyan orvosnak, hogy kezelje a tüdőgyulladásodat, akinek még nem volt olyan :)))


Kérdező, a strukturálatlan tudás sem jó.


Iskolába kellene járnod és rengeteget olvasni.

2018. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Ne használj mobilt, töröld a face-oldaladat, és asztali gépet vagy laptopot se használj mondjuk napi egy óránál többet. Ha nem így kezded, mindig azzal fogod kihúzni magad a tanulás alól, hogy nem érsz rá.


Mi érdekel egyáltalán? Melyik tantárgyat tanulnád legszívesebben? Megvannak még a régi tankönyveid? Leérettségiztél?

2018. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

"ha eleget olvasol, akkor fogsz tudni ilyen idézőjeles okosságokat irogatni másoknak, minthogy "Egy idegen ember nyelvét beszélni annyit tesz, mint ismerni a gondolatait.""


Az ilyenektől inkább kíméld meg a környezetedet! :D

2018. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sokszor érezheti magát valaki butának, általában egy témakörben vagy személyekkel szemben, de ez nem butaság, ez az ismeretek hiánya. Nem ismerhetsz minden területet egyformán, és nem is kell. Nem mindenki fogékony ugyan abban az életkorban, mondták is régen, hogy vannak későn érő típusok, ez igaz az érdeklődési körökre is. Ha valami nem érdekel olvashatod, számolhatod, nézheted a végtelenségig, hosszútávon nem jelent semmit. Inkább keress valamit ami igazán érdekel, és azt ismerd meg amennyire csak tudod.
2018. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

csak a következő könyveket kell elolvasnod.


én tudom, mert nagyon okos vagyok, többszáz könyvet elolvastam már. tehát ennyi elég kezdésnek bőven:



Norman Davies: Európa története


[link]



így okos leszel történelemből, látni fogod az összefüggéseket, lesz fogalmad a világpolitikáról, stbstb.


John D. Barrow: A fizika világképe


[link]



ezt elolvasod képben leszel az összes természettudománnyal, a körülöttünk lévő világgal és annak működésével.



Paul Hauck: Légy ​jó önmagadhoz!


[link]



ezt elolvasod tudod kezelni a problémáidat, depressziódat, hülye gondolataidat, és más embereknek is bölcsen osztogathatod a jótanácsokat.



aztán még elolvashatod ezt is, főleg az első 2 könyvet:


Dale Carnegie: Sikerkalauz 1. - 2. - 3. (Hogyan szerezzünk barátokat, hogyan bánjunk az emberekkel? + Ne aggódj, tanulj meg élni! + A meggyőzés iskolája - A hatásos beszéd módszerei)


[link]



ha ezt a pár könyvet elolvasod akkor meg már elég okos leszel hogy te válassz saját magadnak könyveket illetve eldöntsd, milyen irányokban szeretnél elindulni.


amiket még javallok:


Jared Diamond könyvei:


Miért élvezet a szex? Az emberi szexualitás evolúciója


A Harmadik Csimpánz felemelkedése és bukása


valamint:


Yuval Noah Harari: Sapiens - Az emberiség rövid története



a felsorolt könyvek közül az első kettő ami kicsit száraz, a többi könyv olvasmányos, érdekes.

2018. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

"csak a következő könyveket kell elolvasnod

...

kezdésnek..."


:DD

2018. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!