Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom egoista...

Csak én gondolom egoista ripacskodásnak a mostanság annyira menő fitness/gym kultúrát?

Figyelt kérdés

Figyelmetekbe ajánlom az alábbi csatornát:

https://www.youtube.com/channel/UClFbb1ouXVZzjMB9Yha5nAQ/vid..

Miközben az ember azt gondolná, hogy a XXI. században az elme, a technológia és egyéb szofisztikált területek dominálnak, rá kell jönnie, hogy soha korábban nem volt ekkora jelentősége a felszínes dolgoknak: hasizom, gyúrás, keménykedés, formás test, magasság, mell- és péniszméret (utóbbi 3 kicsit off a kérdés szempontjából de ideillik). És mindezt egy önmotivációs kamu PC-s csomagban tálalva (hogy elhivatottság, önfejlesztés stb. pfff.), miközben mindenki jól tudja, hogy csak egóból csinálják az emberek. Az a 6 éves kislány boxolását bemutató videó egyenesen bicskanyitogató és szánalmas. Miért kell ilyenekre tanítani már a gyermekeket is? Hogy aztán 0 szociális érzékenység alakuljon ki bennük felnőttkorban a fogyatékosok, alacsonyak, soványak, kövérek stb. felé? Úgy látom, hogy a felfogás tekintetében megyünk vissza az időben, a kőkorszak felé, amikor csak az erő és a keménység számított, miközben soha nem látott társadalmi apátia figyelhető meg egymás között. Eleve miért népszerű ennyire a mostanság annyira tolt fitness/gym kultúra és a csajok is mit esznek rajta? (ezerszer lennék inkább cingár 190-es pasi, mint a mostani 170 centimmel egy izomagy)

Hogyan tud megvédeni egy izmos pasi egy nőt egy olyan korban, amikor egy sunyin előhúzott kés vagy pisztoly minden papírformát sutba dob? Megannyi kérdés, amire szeretném ha válaszolnátok.



2018. aug. 28. 15:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyesek túlzásba viszik a felszínességet, de azért kérdező, te is kissé túltoltad ezt a témát. Sportolni (azt, amit szeretsz), vonzó alakot, testet kialakítani magadnak egyszerűen jó. Aki a sportot, pontosabban annak egyetlen formáját sem élvezi, azzal gond van.

A gyerekeknek pedig kifejezetten jót tesz a nem túlzásba vitt sportolás, legyen szó testépítésről vagy bármi másról. Én néhány évig kung-fuztam, imádtam, de sajnos abba kellett hagynom (csóró voltam, nem futotta az edzésre). De ha a fiamnak (5) elég esze és kedve lesz hozzá, néhány éven belül beiratom valami sportra, lehet, hogy épp kung-fura, mert pont olyan izgága, fáradhatatlan alak, mint amilyen én voltam kicsiként.

2018. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

Csak én gondolom, hogy rohadtul irigy vagy? :)

Nyugodtan felemelheted te is a hátsó feled, nem olyan nehéz az. Amikor majd nem az lebeg a szemed előtt, hogy egy hat éves kislány is erősebb nálad, rögtön megszűnik a rosszulléted meg ez a hatalmas előítéleted.

Nem, nem azért nem buknak rád a nők, mert nem vagy kigyúrva, hanem ez a szánalmas viselkedés miatt. Elképesztően fárasztó. Csak szólok.

2018. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Irigység lvel 10000
2018. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mo.-n igen, totál egotuning miatt megy ez.
2018. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sportolj te is.


Velem eddig csak jót tett a sport, pedig gyerekkoromban szépen le voltam építve a könnyített tesivel idióta orvosok miatt, pedig már akkor is jobb lett volna, ha visznek valamilyen sportra, csak hát volt egy szívproblémám, és a dokik akkor ezt még úgy intézték el, hogy nem szabad terhelni, csakhogy bizonyos mozgások meg pont erősítették volna, a szüleim meg nem voltak szakértők. Most, hogy olyan munkám van, hogy keresek eleget ahhoz, hogy fizetni is tudok foglalkozásokat magamnak, egyre aktívabb vagyok én is, a saját egészségemért, meg hogy én jól érezzem magam a bőrömben, és persze az sem elhanyagolható, amit a tükörben látok. Sose voltam túlsúlyos, inkább sovány voltam, és ezen nálam csak a sport segített, a jó étvágyam nem.

151cm magas nő vagyok. Amúgy meg nem baj, ha egy nő meg tudja védeni magát, bár nem nagyon szoktam összeütközésbe kerülni, hogy kelljen.

2018. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egyetértek. Szerintem az embereknek többet kellene foglalkozniuk az eszükkel, és kevesebbet a külsejükkel. Ez segítené elő a technológiai fejlődést.
2018. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!