Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki egyszerre nárcisztikus és önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés

Az egykori iskolai csúfolódások miatt szinte nincs semmi önbizalmam, sokszor úgy érzem, nem érek annyit, mint más emberek.

De eközben néha titkon azt is gondolom, hogy mások nem értékelnek eléggé és sokkal több van bennem, mint amit kifelé mutatok, meg sokkal okosabb, tehetséges vagyok bizonyos területeken, mint ahogy azt gondolják rólam, csak nem hagynak érvényesülni. Vannak bizonyos embertípusok, akiknél úgy érzem, többet érek (nem rasszra vagy nemzetiségre értem az embertípust, hanem inkább az ilyen tipikus suttyókra, akiknek minden 2. szava valami káromkodás és lenézik azokat, akik nem isznak és cigiznek, meg nem járnak minden hétvégén bulizni, illetve nem nagy pofájúak.)

Szóval úgy érzem magam, mintha 2 személyiségem lenne, az egyik egy depressziós, öngyűlölő, mindenféle testképzavaroktól meg fóbiáktól szenvedő személy, míg a másik felem egy arrogáns, egocentrikus, nárcisztikus alak.

Ez hogy lehet? Van más is esetleg, aki hasonlóan van, mint én?


2018. aug. 28. 21:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként tény, hogy nem igazán kaptam elismerést, se a szüleimtől, se az iskolában a tanáraimtól.

Mellesleg leginkább a kinézetemmel csúfoltak, de kaptam beszólásokat bőven a csendességem miatt is, folyton azt mondták, biztos azért beszélek keveset, mert szellemi fogyatékos vagyok vagy autista...

2018. aug. 28. 22:32
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
hany eves vagy? ugye tudod, h a szuleid miatt voltal csendes? egyebkent meg annyira meg nem veszes, ahogy olvasom meg fiatal vagy, illetve belattad a hibaid, tehat egy pszichologus siman tudna rajtad segiteni.
2018. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyígy vagyok. Mikor egyszer azt mondták, hogy nárcisztikus vagyok, akkor azt válaszoltam : na és?

Szeretnék változtatni rajta, mert nem jó dolog.

2018. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nem vagy az.
2019. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!