Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen kiábrándítóan...

Tényleg ilyen kiábrándítóan szánalmasak az emberek?

Figyelt kérdés

Magamat sem tartom különbek, ezért rázott ez meg ennyire.

Egy kabaréműsoron ültem, előttem a kopaszodó, foghíjas férfi nagyon nevetett, mellette a nő, látszott, hogy próbált kiöltözni. Egyáltalán nem volt humoros a műsor, ócska viccek voltak, erőltetett, de mindenki annyira vidám akart lenni.

Néztem az embereket, önfeledten szórakoztak és másnap hajnalban mennek vissza az ALDI-ba a raktárba dolgozni, meg a depódba fuvarozni a joghurtokat...

Annyira értelmetlennek láttam egy pillanatra, borzalommal töltött el, hogy én is itt ülök velük, egy a sok közül, nem akarok ilye szánalmas lenni. Egyáltalán mire jó ez a lét, ha ezzel múlik el?

Egyetemista tanuló vagyok, mellette most kezdtem dolgozni, talán valami válságban lehetek, a munkahelyen eltöltött első hét után este sírtam, mert rámzuhant annak a terhe hogy nem akarok egész életemben egy számítógép előtt ülni az irodában...

Ez valami huszonéves válság? Vagy normális vagyok egyáltalán?


2018. aug. 29. 10:34
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
8.: a leírások első mondatában leszöheztem, hogy magamat sem látom különbnek. Nem emelem ki magamat, úgyhogy ne állítsd ezt. Ezért is ijeszt meg, mert én is egy vagyok közülük
2018. aug. 29. 10:56
 12/37 anonim ***** válasza:

Nézd, mondok még egy baromi okosat, jó? :)


Céltalan hajósnak semmilyen szél nem lesz jó.


Azaz ki kellene találnod magad, az éelted, a céljaid, a 3-5 éves terveid, kiszamolo.hu-t olvasni mellé, és annak megfelelően és azokért küzdeni.


Különben csak toporogsz és telik az élet.


Az élet nem célos vagy céltalan, boldog vagy boldogtalan. Az élet csak VAN, és bármilyen tartalat csak te tölthetsz a sajátodba. Nem dobja a gép.


Csak rajtad múlik. Kutya kemény munka, de nagyon megéri.

2018. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Pedig van ilyen válság. 21-23 között. Persze összefügg a munkavállalós felnőttéválós helyzettel, de nem csak amiatt van. Szerintem sokan átélték már amit érzel, én konkrétan azt gondoltam hogy talán egy nap csak úgy önmegsemmisülök, vagy megbolondulok, vagy talán az volt a legrémisztőbb benne, hogy nem tudom hogyan fog az megtörténni, hogy "nem bírom tovább". El fog múlni (részben) ez az érzés, de ami fontosabb, hogy nem muszáj alkalmazkodnod ehhez a világhoz. Amellett hogy élned kell benne és követned néhány pontját, még teremthetsz magadnak és másoknak is egy másfajta életet. Már csak azzal is, ahogy másokkal bánsz, vagy ahogy viselkedsz. Ezen felül meg akármi jöhet ami eszedbe jut. És eszedbe fog jutni. :)
2018. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
12.: évre pontosan vannak terveim és előrehaladasi célom, hogy mikor, mit, hol és mennyiért. Nem a sültgalambot várom. Ezért dolgozom most is szakmába vágó helyen, holott egyaltalán nem lennék rászorulva, édesanyám is mondta, hogy lustálkodjak egy kicsit, de építeni szeretném az önéletrajzom. Az osztályon konkrétan azt mondták, hogy én vagyok az eddigi legjobb gyakornokuk.
2018. aug. 29. 11:00
 15/37 A kérdező kommentje:
Igazatok van, talán bele fogok szokni és ha előléptetnek és haladok, majd talán kevésbé fogom nyomasztónak érezni az egészet.
2018. aug. 29. 11:02
 16/37 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, tiéd az első, digitális benszülött generáció.


Elhittétek azt, amit készen kaptatok, a kezdetektől, 0-24-ben, hogy az élet valami színes-szagos, pixeldús csoda, aztán kiderül, hogy IRL ez nem így van és nem is számít.

Ez okozza nálatok tömegesen ezt a csalódásérzést, tehát ez nem a te hibád.


Minden generációnak dobott az élet valami nehézséget, a tiédnek ezt.


Ideje megtanuld, hogy az élet jó, de nem szeret, nem tesz különlegessé, nem jutalmaz azonnal, nem szórakozatat, nem insta, nem face, a dolgok késleltetve jönnek, nincs mindig jutalom/info azonnal, az élet nem bódottá' állandóan, és a többi.


Mindez érzelmileg megterhelő, mert miközben ezen eszközök ebbe a világba löknek benneteket 0-24-ben, addig az agy továbbra is IRL és sokkal lassabban dolgozza fel az érzelmeket és az eseményeket: a normális ütemben.


Szóval, nincs para, csak azért írtam le, hogy értsd.

2018. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Mansour ***** válasza:
100%

"Kifejezetten olyan munkahelyeket szeretnék később, ha már lesz tapasztalarom, ahol nagy a felelősség, mert engem ez hoz izgalomba, olyankor teljesítek legjobban. Az ijeszt meg, hogy nem akarok monoton droidmunkát végezni és ki akarok ebből törni."

Akkor semmi gond, megvan a célod, törekedj arra, hogy ezt elérd!

Azt viszont fogadd el, hogy nem mindenki ugyanilyen. Van, akit meg a felelősség ijeszt meg, és sírva menekül az olyan munkából, ahol érzi a felelősség nyomását. Inkább vállal egy monoton, de nyugalmasabb munkát. Ebben szerintem nincs semmi szánalmas, sőt! Szerintem az a szánalmas, aki nem tudja, hogy hol van a helyén, és olyasmit erőltet, amire a képességei és/vagy a jelleme nem teszik alkalmassá.

2018. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

"nem insta, nem face..."

Igen, ez egy baj, az idősebb korosztály automarikusan rá akarja húzni az egész generaciónkra azt, hogy minket így inkluzívan ez érdekel és ez motivál.

2018. aug. 29. 11:12
 19/37 A kérdező kommentje:
16.: egyátalán nem is ertem, hogy ez a pixelcsoda levezetésed hogy kapcsolódik ide. Anyum 30 évvel idősebb, teljesen mas generáció és azt mondta, anno ő is ugyanezt élte át. Pedig neki még írógépet kellett használni.
2018. aug. 29. 11:14
 20/37 anonim ***** válasza:

18

Akkor a szádba rágom még egyszer: NEM írtam, hogy az érdekel vagy motivál. Azt mondtam, hogy ebben a viágban, ennek természetességével nőttök fel, és amiről beszéltem, az egy PSZICHOLÓGIAI TÉNY, amit már számos átfogó vizsgálat bebizonyított.


Kísérelj meg értően olvasni, 3 mondatnál hosszab szövegeket is.


Ezek generációs TÉNYEK. Nem, nem azon múlnak, hogy mi érdekel.

2018. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!