Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen kiábrándítóan...

Tényleg ilyen kiábrándítóan szánalmasak az emberek?

Figyelt kérdés

Magamat sem tartom különbek, ezért rázott ez meg ennyire.

Egy kabaréműsoron ültem, előttem a kopaszodó, foghíjas férfi nagyon nevetett, mellette a nő, látszott, hogy próbált kiöltözni. Egyáltalán nem volt humoros a műsor, ócska viccek voltak, erőltetett, de mindenki annyira vidám akart lenni.

Néztem az embereket, önfeledten szórakoztak és másnap hajnalban mennek vissza az ALDI-ba a raktárba dolgozni, meg a depódba fuvarozni a joghurtokat...

Annyira értelmetlennek láttam egy pillanatra, borzalommal töltött el, hogy én is itt ülök velük, egy a sok közül, nem akarok ilye szánalmas lenni. Egyáltalán mire jó ez a lét, ha ezzel múlik el?

Egyetemista tanuló vagyok, mellette most kezdtem dolgozni, talán valami válságban lehetek, a munkahelyen eltöltött első hét után este sírtam, mert rámzuhant annak a terhe hogy nem akarok egész életemben egy számítógép előtt ülni az irodában...

Ez valami huszonéves válság? Vagy normális vagyok egyáltalán?


2018. aug. 29. 10:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

19

Onnan jön ez a levezetésem, hogy ez a szakmám. Az, amit anyád élt át, az hasonló tünetekkel járó, de teljesen MÁS folyamat.

2018. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
20.: nem attól van válságom, hogy nem instázhatok. Az, hogy milyen az információs környezet, szerintem ebben a problémában kb. semmi szerepet nem játszik, nem hiszem, hogy ez csak ennél a generációnál jött elő. Egyébként pedig köszönöm az aggódást, de jó a szövegértésem, előző évben is 26 könyvet olvastam el a listám szerint....
2018. aug. 29. 11:28
 23/37 anonim ***** válasza:

Még egyszer.

Nem attól van, hogy nem instázhatsz. Nem jó a szövegértésed, mert ilyet SEHOL nem írtam. Azt írtam, hogy mint digitális bennszülött, egy ilyen korban nősz föl, és ezek a dolgok gyakorolják a vezető hatást a generációdra.


Ami nem jelenti azt, hogy te vagy a haverod instázik. A korszellem azokra is hat, akik nem teszik. Ahogy az 56-osokra is hatott a forradalom, akkor is, ha nem vettek benen részt.


Komplikált folyamat.

2018. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

22

De, ebben a formában csak a te generációdnál.

Ha a 26 évi könyvedet, azaz a kétheti egyet felemeled a heti egyre, akkor olvashatsz arról, hogy ti vagytok az első felnőtt digitális bennszülött generáció.


Azaz mindenki más úgy született, hogy nem volt net, később tanulták meg. Nem volt okostelefon, sőt, mobil sem, mondjuk 1995-ben senkinek.


Mindez másképpen hatott az akkori generáció agyára, és érzelmeire, mert ők később emelték ezt be, mint ti, akik ezzel születtek.


Ha érdekel a téma, ajánlhatok neked könyveket erről, laikusok számára is érthető, olvasmányos irodalmat, mert rengeteg elérhető.

2018. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
23.: az emberek minden korszellem alatt végeztek droid munkát. Ennek semmi köze ehhez. De köszönöm, hogy időt szántál és válaszoltál.
2018. aug. 29. 11:35
 26/37 A kérdező kommentje:
Nem vagyok digitális benszülött, 12 éves koromig számítógepünk sem volt otthon.
2018. aug. 29. 11:36
 27/37 anonim ***** válasza:
32%

26

Digitális bennszülöttség jelentése nem az, hogy nektek mi volt személy szerint otthon, hanem sokadszor: amit már leírtam 3-szor is: a kor, amiben élsz.


Most írjam, hogy az is a korosztályod sajátja, hogy ennyire erőszakosan küzdötök azért, hogy ti mások vagytok mint a korosztályotok? :) Más generációnál ez tizenévesen lecsengett ...



Nézd, utoljára: olyan lesz az életed, amit kihozol belőle, nincs olyan, hogy eleve az jó/rossz, unalams vagy boldog. Sok sikert hozzá.

2018. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

25

Ez ebben a formában butaság. Leírtam, hogy miért. De édes vagy, hogy megpróbálsz kioktatni 10 év szakmai tapasztalattal, egyetemistaként, más területről.


Azt hittem, érdekel az ok, hogy válts okozatot. De nem, így sok sikert kívánok ismét, kiszálltam.

2018. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

27.: ne kell hússzor ugyanazt leírni, nem fogok ettől egyetérteni veled :) Az írod, maniánk, hogy a mi korosztályunk más, mint a többi, pedig ugyanokyanos vagyunk. Ehhez képest én írtam, hogy anyum is ugyanezen ment keresztül, tehát pont az írtam, hogy semmiben nem különbözök, te állítottad erre, hogy különbözök. Tehát magadnak ellentmondasz.

Zárjuk le ezt kérlek :)

2018. aug. 29. 11:46
 30/37 anonim ***** válasza:

Az történt veled, hogy kinyílt a csipád :)

A legtöbb ember nem fogja megérteni, hogy mit érzel. Itt van körülötted ez a rabszolgatartó rendszer, ahol születésétől kezdve beleverik a fejébe mindenkinek, hogy ez az élet, így kell lennie. Hogy az teljesen normális, hogy valakik önkényesen felosztogatták a Földet maguk között, hogy be van szabályozva minden lépésed, be van osztva az időd, be vagy idomítva, hogy függj a rendszertől és a szolgáltatóktól. Tudod mi a kabaré? :D Amikor valaki habzó nyállal előadja, hogy ő a csúcsragadozó, az állatok alábbvalóak, szarba se valóak hozzá képest, aztán nem élne meg két napig a szupermarket meg a gázszolgáltató nélkül, miközben az állatok vígan ellátják magukat a vadonban. Nem, ezek beszpnak mindent, amit mondanak nekik, közben meg fogalmuk sincsen róla, hogy egyáltalán miért vannak itt, miért jó az, hogy tönkrevágjuk magunk körül a természetet a "kényelemért" (értsd: mindenféle pótcselekvésért ami azokat a természetes ösztönöket hívatott kielégíteni, amik el vannak mára teljesen nyomva, vagy éppen felesleges kacatokért, amiért pénzt lehet kérni. Ha léteznek űrlények, szerintem fetrengenek a röhögéstől, ahogy vonja az igát itt mindenki felesleges hülyeségekért, amit ők nagy értéknek tartanak), miért egyszerűbb 12 órát gályázni és utána még háztartást vezetni és vásárolni és főzni, mint ellátni magunkat a természetben? Ja, az úgy nem működik. Miért is? Na ehhez kéne egy kis agy.

Azért vagy kiábrándulva, mert érzed, hogy az egész ami a körülötted van, egy nagy kabaré, mégsem tudsz semmit tenni ellene. Kénytelen vagy te is részt venni benne, mert különben nem adottak a feltételek az életben maradásodhoz. Elvették őket. De ugye, ez teljesen normális, az is normális, hogy elvesszük a területet az állatoktól és ott pusztulnak ki, a szerencsésebbje meg bekerül az állatkertbe, ahol életben tartják, mert szántak még nekik valami szerepet. Na, ez a mi társadalmi rendszerünk is :) Egy k nagy állatkert, benne jóóó sok birkával. Ne várj tőlük megértést, amelyik felfogja hogy mi zajlik körülötte az valami tudatmódosító szerbe menekül, a többi meg retardált módon fogja fújni, hogy ő micsoda példaértékű szuperember, mennyi mindent tesz a társadalomért mert beleszakad a teljesen felesleges kis munkájába, te meg kussolj, ülj le és dolgozz tovább, különben nem érsz semmit. Rakás agyhalott...

2018. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!