Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van rengeteg szívtelen...

Miért van rengeteg szívtelen ember? Ha elütnek egy állatot miért hagyják szenvedni?

Figyelt kérdés

Kicsit figyelemfelhívásnak szánom ezt a kérdést, mert az elmúlt két héten kettő számomra felháborító esetet láttam, illetve hallottam.


Az egyik egy barátom cicája volt. Kifutott az útra a cica valaki elütötte, majd elhajtott. A gazdi ugyan elvitte orvoshoz és rendbe fog jönni, de ez nem a sofőrön múlott. Ha nincs ott a gazdi, akkor valószínűleg órákig szenvedett volna és utána elpusztul.


A másik eset egy sünivel történt. Itt is miután elütötte a sofőr továbbhajtott. A sünit én vittem haza és másnap reggel orvoshoz.


Abban egyik esetnél sem hibáztatom a sofőrt, hogy történt egy baleset, de könyörgöm legyen annyi szívünk és felelősségtudatunk, hogy megnézzük mennyi kárt okoztunk egy állatnak, ha tudunk segítünk, ha nem legalább ne hagyjuk szenvedni. Korábban is tapasztaltam hasonlót, de most ez kikívánkozott belőlem.


A másik ami ilyenkor felvetődik bennem, hogy az ilyen akkor se áll meg, ha emberről van szó?


2018. szept. 1. 23:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Eszedbe se jusson, hogy nem látta az állatokat...
2018. szept. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Vezeték rendszeresen. Azt senki ne mondja, hogy nem veszi észre, hogy elüt egy állatot. Ha pedig nem érzékeli ne vezessen, mert veszélyes saját magára és másokra is.
2018. szept. 1. 23:51
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Persze, majd a mai rohanó világban bárki meg fog állni és emiatt órákat késni a munkahelyéről, ahol amúgyis annyi pénzt keres, hogy éppenhogy telik neki vajas kenyérre, tehát nem kell neki a hiányzás és a mínusz órák, meg a főnöknek is elmagyarázni, hogy "bocsánat, hogy késtem, csak elütöttem egy sünt és kórházba kellett vigyem".


Istenem.... 🤦‍♂️ Gondolkozz, mielőtt beszélsz! Mondom ezt úgy amúgy, hogy imádom a sünöket és a szívem szakad meg, ha látom őket kifordítva az úttesten. De sajnos ez van.

2018. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De akkor legalább ne szenvedjen órákig szerencsétlen állat. Nem jó megoldás, sőt nagyon elítélem, de akkor üsse agyon, mert még az is jobb a szenvedésnél.
2018. szept. 2. 00:01
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

...ééés ennyi. Kimerül abban az egész hogy bocsika, elbasztam, megdöglött, hát ez van, ja de amúgy én is szeretem ám az állatokat! SZÁNALOM, legalább egy mondaton belül ne hazudtold meg magad...


Az emberek java része szívtelen dög és saját magán kívül senki mással nem törődik és ez még a jobbik eset, a rosszabb ha még rosszindulattal is tömve van.

2018. szept. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
0%

A vonat miért nem áll meg amikor elüt egy kutyát?


Miért áll meg amikor elüt egy tehenet?

2018. szept. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mivel hazudtoltam meg magam? Azzal, hogy van egy szintén elítélendő, de kicsit jobb megoldás?


A vonatnál szintén jogos a kérdés.

2018. szept. 2. 00:12
 8/20 anonim ***** válasza:
26%

Ha én egy forgalmas úton elütnék valami kis állatot biztos nem állnék meg hogy aztán agyonüssem, meg ahogy előttem irták általában sietek dolgozni. Meg ha úgy is lenne nem hiszem, hogy betudnám vinni valahova mert itt minimum 100 km es körzetbe nincs ilyen intézmény, vinném állatorvoshoz aki meg jól kinevetne hogy, most mit csináljon ő vele (volt már ilyen példa amikor beteg volt a kutyám).

És mégsem tartom magam önzőnek, egyszerüen ilyen világban élünk, kicsit elvagy szállva de amúgy én is szeretem az állatokat.

2018. szept. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
A válaszom első felét a 3-nak írtam, aki kioktató hangnemben a rohanó világra fogja a saját érdektelenségét, de azért a végére odaveti, hogy amúgy szereti ám az állatokat...
2018. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Ha valaki éppen siet valahová, pl. az anyjához a kórházba, aki súlyos műtèten esik át azokban a percekben, engedtessék meg, hogy ne a macska ápolása legyen a fontosabb.


Egyetértek amúgy veled, de nem mindenki olyan állatmániás, mint te.

2018. szept. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!