Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van rengeteg szívtelen...

Miért van rengeteg szívtelen ember? Ha elütnek egy állatot miért hagyják szenvedni?

Figyelt kérdés

Kicsit figyelemfelhívásnak szánom ezt a kérdést, mert az elmúlt két héten kettő számomra felháborító esetet láttam, illetve hallottam.


Az egyik egy barátom cicája volt. Kifutott az útra a cica valaki elütötte, majd elhajtott. A gazdi ugyan elvitte orvoshoz és rendbe fog jönni, de ez nem a sofőrön múlott. Ha nincs ott a gazdi, akkor valószínűleg órákig szenvedett volna és utána elpusztul.


A másik eset egy sünivel történt. Itt is miután elütötte a sofőr továbbhajtott. A sünit én vittem haza és másnap reggel orvoshoz.


Abban egyik esetnél sem hibáztatom a sofőrt, hogy történt egy baleset, de könyörgöm legyen annyi szívünk és felelősségtudatunk, hogy megnézzük mennyi kárt okoztunk egy állatnak, ha tudunk segítünk, ha nem legalább ne hagyjuk szenvedni. Korábban is tapasztaltam hasonlót, de most ez kikívánkozott belőlem.


A másik ami ilyenkor felvetődik bennem, hogy az ilyen akkor se áll meg, ha emberről van szó?


2018. szept. 1. 23:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
Még valami: pláne akkor, ha nem az autós volt balf asz és elütötte szándékosan a jószágot, hanem az ugrott ki elé.
2018. szept. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményetek. Ha volt veled ilyen, hogy anyukádhoz siettél megértem és remélem minden rendben azóta.

A munkába sieteket nem tudom elfogadni kifogáskép. Én is időre járok munkába, mint majdnem mindenki, de vannak esetek, amik felülírják a dolgokat.

2018. szept. 2. 00:32
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
Összefújta itt a szemetet/pszichopatákat a szél. :)
2018. szept. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Tévesésben vagy Kérdező. Nem volt ilyen. Csak példa volt amit irtam.


Olyan volt, hogy egy vaddisznót majdnem elütöttünk, de lefékezteünk, így az állatnak nem esett semmi baja.


De el tudom képzelni, hogy valaki már nem tud lefékezni, és elüti. És azt is el tudom képzelni, hogy nincs ideje gondozni egy állatot, noha nem akarja magára hagyni. És tényleg nem ártana elgondolkodnod a korábbi válaszon, hogy pl. egy munkahelyen nem fogadják el azt érvként, hogy "elnézést főnök, de azért késtem 2 órát, mert elütöttem egy sünit. Még ápolgattam, bevittem a kórházba, ami messze van, stb...".


Én nem tudom, hol élsz te Kérdező.


Én szeretem az állatokat, elítélem az állatkínzókat, és azon leszek, hogy ne üssek el egy állatot sem, vagy ha ez megtörténne, a lehetőségeimhez képest segítek neki.


De próbáld megérteni, hogy az emberek még egymással sem jószívűek, és bizonyos eseteknél nem meglepő, ha valaki tovább hajt, (erre írtam példakat) miután elütött egy állatot - pláne ha nem állatbarát.


Kb. ezt akartam leírni korábban is, csak nem jól fejeztem ki magam.

2018. szept. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

És ha elütsz egy egeret vagy egy békát azt is kórházba viszed ? Végül is mi a különbség egy sün meg egy béka közt? Mindkettő állat.


Ja és azt ha valaki az anyjához siet neki elnézed, de ha valaki munkába azt már nem. Ha elmondanam a főnökömnek, hogy jaj bocsi elüttem egy sünt de bevittem a kórházba már jól van... lehet keresnének a helyemre egy értelmesebb embert aki nem késik 2 órát..

Valami baj van itt az értékrendekkel ha ugyan az a cselekmény bizonyos enyhitő körülmények miatt elnézhető de más esetben már egy önző dög az illető.

2018. szept. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy helyes cselekedet otthagyni bármilyen esetben és azt se, hogy így cselekednék, de megértem, hogy bizonyos esetekben nincs teljesen észnél az ember.

Ha a főnök kirúg ilyen miatt, akkor keresek másik melót.


Megállnék béka, egér és bármilyen más állat miatt is. A fent említett állatok csak példák voltak.

2018. szept. 2. 01:28
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

Persze keresnél másik munkát... egy olyan regióban ahol alig van munkalehetőség és az ember alig tud bekerüli valami normális munkahelyre. Te könnyen beszélsz.

De megnézném én ahogy megálsz ápolgatni egy egeret a főút közepén feltartva ezzel a forgalmat, idegesek lesznek miattad a szintén munkába sietők és meg ne adj isten valami balesetet okoz a naivitásod.

De pl ha elütsz egy rókát ahoz nem is nagyon lehet hozzányúlni mert Isten tudja milyen betegséget terjeszt, meg valószinűleg ha él meg is harapna akkor meg mehetnél veszettség elleni oltásra. Vagy a róka nyugodtan megdögölhet az nem kedves a szivecskédnek?


Ez egy nagyon szubjektiv dolog.

Persze ennek ellenére én is biztosan megállnék ha elütnék egy macskát, mert én is állatbarát vagyok. És eléggé lesúlytana, hogy miattam halt meg. De az eddigi válaszok azért kicsit felvitték bennem a pumpát.

2018. szept. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az ilyen nagy állatvédő nagyobb pszchiopata, mint az az ember, aki veletlen elüt BÁRMILYEN állatot és itt hagyja....

Kezdjük azzal, hogy itélkezel, és különbséget teszel!

Nem! Ha már kiirsz egyilyen haszintalan és provokáló kérdést, akkor nem, nincs különbség sem az állatok sem az úticél között!!!

Kedvedre válogatod azt, hogy ja Te odamentél Neked elnëem, Te máshova Neked nem..... gondolom Te is ugyanaza pszichopata vagy, aki kibelezne egy embert, mert egy egérfogóval megölt egy embert.....

Szánalmas ertelmetlen provokáció a kérdésed, és most kielégülve pontozgatod az embereket!

Ne az interneten legyél megvaltó, ha mar ekkora lendülettel veted bele magad, akkor menj es tegyél azért, hogy az állatikat ne üssék el, ne az interneten jatszad a megvaltot, te szánalmas gyoker........

2018. szept. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mi párommal egyszer nyilván nem szándékosan de egy nagytestű ragadozómadarat ütöttünk el. (Am kész szerencse h a motorháztetőnek repült neki és nem a szélvédőnek mert akkor tuti "bejön" az ablakon) Megálltunk, szétnéztünk nem találtuk a madarat. (Hallottuk a víjjogását fentről, szóval szerintem el tudott repülni de ugye nem tudhattuk sérült e) Mivel autópályán voltunk nem indulhattunk el "átkutatni" a környéket mert balesetveszélyes helyen álltunk, nyilván tovább mentünk.

Szerintem ez logikus nem szívtelen.


A másik példa páromék dolgozója kisteherautóval vaddisznót gázolt szabályosan menve. (Szintén pálya) A kocsi totálkárosra tört, kész csoda h a dolgozónak semmi baja nem esett. Itt nyilván rendőrt is kellett hívni, viszont míg megérkeztek nem kezdhette el "agyonütni" a sérült vadat a fickó kegyelemből. (Jól nézett volna ki ha megérkeznek a rendőrök, plusz lehet a sérült disznó utolsó erejével még megtámadta volna) Ki kellett hívni a vadásztársaságot ők intézték.


Nyilván igyekszik az ember nem elütni állatok de ha elém ugrik egy kutya nem fogom elrántani a kormányt. (Itt 5 éve 4en haltak meg mert árokba szaladt egy csaj, csak h el ne üssön egy kiszabadult yorkit) :S


Szóval állatszeretet ide vagy oda néha logikusan is kell nézni a dolgokat.

2018. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat. Maximum olyan szinten volt provokáció, hogy fel akartam hívni a figyelmet egy számomra problémának tartott jelenségre.


Aki megállt, körülnézett, kereste a madarat, nagyvadat gázolt és segítséget hívott az nem a továbbhajtott kategória.

Ha rókát gázolnék, se hagynám szenvedni. Ha egyedül nem tudom megoldani, akkor segítséget hívok (vadásztársaság).


Úgy látom nem sikerült, amit akartam, de ha legalább 1-2 ember elgondolkozott azon, amit írtam, már megérte. Az lett volna a lényeg, hogy ők is éreznek, nekik is fáj. Ne csak emberek esetében legyen a cserbenhagyás a fejünkben.

2018. szept. 2. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!