Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember, aki úgy...

Van olyan ember, aki úgy fejezi ki a boldogságát, hogy közben nem mosolyog?

Figyelt kérdés
Barátommal már több mint egy éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk elején minden rendben volt, kedves, udvarias fiú volt, és elvarázsolt, hogy mennyire figyelmes velem. Aztán elkezdett megváltozni. Séta alkalmával is láttam rajta hogy nem mosolyog, nem is szomorú, csak közömbösen néz. Én akkor azt hittem hogy már nem szeret, de kiderült hogy nem errol van szó. Akkor buta módon megkértem őt, hogy próbálja meg úgy kifejezni a szerelmet, ahogy mások, akkor elég jó volt utána, de egy hónappal ezelőtt, mikor nyáriszünetben nem voltunk annyit együtt megváltozott megint. Azt mondta, hogy elfáradt ebben, hogy így kell kifejeznie, ahogy nekem jó, és hogy ezt csak egy ideig tudja így fenntartani. Én ezt megértem, és utólag belegondolva nagyon nem volt okos dolog ilyesmire megkérni. Csak nagyon megijedtem, hogy elvesztem a szerelmét, És görcsösen ragaszkodtam hozza, hogy olyan legyen, mint régen. Most is rettentő apatikusan viselkedik, és ezzel nagyon megrémít, mert fogalmam sincs hogy mikor mit érez. Én nagyon szeretem, és van olyan hogy szerinte túl érzelmes vagyok vele, pl. nem bírja, ha társaságban hozzábújok... Én mostanra eléggé elkeseredtem, mert szó sincs arról hogy már kihűlt volna a szerelmem, egyszerűen csak máshogy nevelkedtünk, én nagyon érzelmesen ő meg nagyon érzeketlen családi környezetben. Nagyon kétségbe vagyok esve... Valaki tudna segíteni?

2018. szept. 3. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
van ilyen, pl én is..ne aggódj tud szeretni
2018. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szeret, hogy ilyen sokáig próbált más lenni a kedvedért.

Az, hogy nem fejezi ki az érzelmeit, lehet egy távolságtartóbb természet, de lehet enyhébb Asperger is.

A lényeg, hogy ha nem tudod elfogadni, hogy ő ilyen, akkor ez a kapcsolat nem lesz hosszú távú.


Nem tudom, hány évesek vagytok, de ha esetleg közös életen gondolkoztok, érdemes elmenni párterápiára előbb.

2018. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De hogyhogy most semennyire nem mosolyog, hogyha tud? Hiszen latja rajtam hogy szomorú vagyok emiatt... olyan mintha dacos lenne, hogy én nem fogadtam el úgy, ahogy volt. De azt mondja, hogy nem az. :/
2018. szept. 3. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán kérdezd meg, hogy mit érez, már ha szavakban jó. Az én párom abban sem, de azért tudom, hogy szeret, hisz az embernek cselekedetei is vannak. Én vagyok a nagyon beszédes, lelkibb és nagyon lelkes. Ő, ha lelkes, teljesen közömbösnek néz ki, ami nekem fura és nehéz volt eleinte, hiszen én pici lelkesedés esetén is pörgök és lelkesen csivitelek.

Azért akkora különbség nincs, mint nálatok (el se tudom képzelni, milyen lenne, ha oda se bújhatnék hozzá családi környezetben), de valamekkora van s ezt azért meg lehet szokni valahol. Teljesen nem, de nem zavaró, ha tudod, hogy ő egyszerűen nagyon más ebben, mint te, de belül azért rendben vannak a dolgok.

Megváltoztatni nyilván nem tudod egyikőtöket sem, nincs mit tenni, csak megérteni és elfogadni. S beszélgetni, ha az segít abban, hogy tudd, minden OK, valahol belül, mélyen...

2018. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez megnyugtat. Beszélgetni fogunk erről mindenképpen. Nagyon szeretem, és nem akarom őt elveszíteni. Én már megértem őt, remélem, hogy hamarosan érezni is fogom a szerelmét, úgy ahogy azt ő kifejezi. :)
2018. szept. 3. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szokta az érzelmeit kimutatni vagy csak feléd nem? Mert ha egyébként sem (én is ilyen vagyok) akkor nem aggódnék a helyedben.
2018. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként sem... De nem baj, majd megpróbálom vele megbeszélni a dolgokat hátha partner lesz benne. És ha tényleg arról van szó, akkor most már tudni fogom, hogy ilyenkor mi játszódik le a fejében és megszokom majd, hogy ő így tud szeretni. Szerintem menni fog :)
2018. szept. 3. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!